Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az első 3 hónap nehéz?

Csak az első 3 hónap nehéz?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam, hogy a csecsemővel az első 3 hónap a nehéz, utána helyrebillennek a dolgok. Valóban így van? Gondolom utána is lesznek problémák, de így 1 hónap után nagyon nehéznek tűnik minden, a gyerek nem alszik, állandóan sír, az ember már azt sem tudja mit csináljon, mert egyik ezt mondja, a másik azt...

Szóval lesz bármilyen változás ha betöltjük a 3 hónapos kort?


2009. szept. 2. 15:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Én csak magamról tudok beszámolni :) Bármennyire is vártuk a fiunkat meg régóta szerettük volna, azért nagyon nagy váltás volt, mikor ő megérkezett közénk.

Sokkolt a felelősség, az hogy 24 órából 24 az övé (volt/van/lesz) és nagyon nehezen éreztem rá valahogy hogy miért is sír, sokat sírt, hasfájós volt, küzdöttünk a tejjel is, (de megérte mert végül aztán 1 éves koráig szopizott) és ami a legrosszabb volt, hogy mivel még pici volt, meg ilyen morcosabb típus, sose adott semmiféle visszajelzést hogy megnyugodna bármitől is, így egyvégtében azt éreztem hogy rossz anya vagyok :)

Plusz nekem téli baba volt, biztos a bezártság meg egy kis depi is volt a dologban, de azt az elvet követtem amit a védőnőm javasolt, hogy csak minden egyes napon próbáljak túllenni, örüljek hogy na telik az idő és higgyem el h egyszercsak arra leszek figyelmes h minden helyre rázódott.

És valóban, 2-3 hós korára megszerette ezt a világot a fiam :) és nem üvöltött állandóan, aludni is hagyott valamennyit és kinyílt az értelme, a figyelme, mosolygott ránk végre stb.

Megszoktuk, hogy mi igy 3an vagyunk már egy család, és el se tudnánk képzelni másképp.

És azóta (jó persze minden periódusban vannak nehéz részek) most épp 23 hónapos, jön megy pakol, veszélyérzete nulla, akarata annál több...nem könnyű de mégsem vesz ki belőlem semmit hanem épp hogy megerősít és imádom hogy az anyja lehetek :)


És egyet kell értsek anyósommal aki azt mondta hogy a legnagyobb váltás a nulla gyerek-meg az egy gyerek között van, onnantól már nem számít hányan is vannak :)

2009. szept. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
az előttem szóló gyönyörűen leírta a dolog lényegét :) valóban nekem is így volt, az elején sírógörcs követte a sírógörcsöt, ráadásul az enyém nyári baba és nekem meg pont az volt a rossz, hogy a párom ugyan úgy ment haverokhoz, erre-arra én meg a 24 órás non-stop felügyeletemmel "királylányoskodtam" a tetőtérben ahol pusztulat meleg volt (van). Ráadásul nekem senki nem mondta, hogy nyugi el fog múlni, mindenki csak legyintett hogy mit panaszkodok... de eljött a 2-3 hónapos kor és megváltozott minden, ki tudtam menni sétálni Vele, egyáltalán láttam, hogy a több 1000 pelenkacsere után van hála a szemében és mosolyog. Most 4 hós, és óriási a szerelem, megvan a kettőnk napi ritmusa, ami klasszul összepasszol. Mondhatnám összecsiszolódtunk. Persze vannak néha napok amikor Ő is én is rossz passzban vagyunk és akkor kiszaladnék a világból, de ez természetes! Én sok erőt és kitartást kívánok, hidd el a legcsodálatosabb dolog az egész világon Anyukának lenni!!!
2009. szept. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm! Iszonyat aranyosak vagytok, most is bőgök...

Olyan nehéz... nagyon várom már én is azt a pillanatot, amikor ráébredek, hogy a legjobb dolog ez a minike ami történhetett velem az életben:) nagy kihívás, az már biztos!

2009. szept. 2. 15:25
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Szia.Nagyon örülök,hogy 2 nagyon klassz anyát fogtál ki válaszadónak.Igaz nekem 2 babám van,de amikor az első volt pici bizony hasonló volt az elsővel az érzés.lesznek még mélypontok,mert az első babád és rengeteg mindent meg kell tanulnod,és minden ujj lesz.de hamarosan miden kitisztul egy kicsit,és lesz erőd fellélegezni és erőt meríteni belőle a továbi más akadályhoz.Én most baromi "nagyképű"vagyok mert a 2. baba már teljesen más.igazi babázás amit én most csinálok.Nagy a gyerekek közt a korkülömbség,igy élvezem minden percét annak,hogy ujra anya vagyok.Hidd el,nem olyan nehéz dolog ez ám,csak uj és mint minden uj,ez is nehéz és fárasztó,de amint belcsimpazkodik a nyakadba,és a válladra hajtsa a fejét már azt is elfelejted mennyit északáztál,mennyit sírtán annó.Kitartást és némi lazaságot kívánok neked.
2009. szept. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
szia nekem pont tegnap volt 3 honapos a kislányom, és azt hittem h sosem jön el ez az idő, pedig élveztem az első honapot is, de nagyon nehéz és hidd el ezzel mindenki igy van, én az első hetekben sokszor sirtam éjjel mert nem akart aludni én meg hulla voltam,de akkor is levett a lábamrol amikor a szemembe nézett :) Most már van nagyjábol napirend, éjjel 1x ébred, és most szoktatom a ringatásrol napközben, bizz magadban, te vagy az anyukája és nálad jobban senki nem tudja mi kell neki
2009. szept. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Nekem 9 hónapos a babám. A születésétől fogva nincs vele semmi probléma. Mindenhol azt olvastam, hogy milyen nehéz a szülés utáni időszak, én viszont egyáltalán nem ezt tapasztaltam. Mi remekül vagyunk, a férjem is, babám is, én is. Nem volt se alvásprobléma, se sírás, se szopigond, se hasfájás, se semmi.

De! Úgy gondolom, hogy mi vagyunk a szerencsés kivétel!

Tudom, hogy a legtöbb anyának meggyűlik a baja az első néhány hónapban! Szerintem az az alapvető probléma, hogy mást mond az anyós, az anya, a védőnő, az orvos, a szomszéd, a barátnő, stb. Az anyai ösztönökre kellene hallgatni, de mindig van egy "okostóni", aki elbizonytalanít. Szóval erősnek kell lenni, és nagyon kitartónak, és megtántoríthatatlannak.

Azt csináld, amit TE érzel, te vagy az anyukája a babádnak, te tudhatod legjobban mi kell neki, nem a többiek. A babának segíteni kell, hogy átálljon pocaklakóból földlakóvá :) És ezt csak te tudod megadni neki :) Drukk!!!

2009. szept. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Visszaolvasva az eddigi hozzászólásokat, szerintem nagyon jó válaszokat adtak az anyukák. Csak kiváncsi lennék, hogy miért pontozta le Őket valaki???? Most komolyan...

Ha valakinek más a véleménye, akkor írja le!

Nem hinném, hogy hazudtak volna az első 3 hónap nehézségeiről.

2009. szept. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
2. válaszoló vagyok. Szerintem azok pontoznak le többnyire, akik nem így gondolják...mármint úgy értem, hogy nekem is volt hasonló kérdésem ebben a nehéz időszakban ezen az oldalon, és csak olyan válaszokat kaptam, hogy (persze ne ezekkel a szavakkal) hogy lehetek olyan szerencsétlen, hogy szültem egy gyönyörű, egészséges kislányt és itt kesergek, meg hogy biztosan önző vagyok...én sajnos nem voltam olyan szerencsés, hogy bárki is megnyugtatott volna, sajnos ettől még rosszabbul érzetem magamat...ez van, mások vagyunk...
2009. szept. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jokat irtatok anyukak, en is elbogtem magam, mert ugyanigy erzek-teszek mint Ti. Nalunk is nagyon nehez volt az elso 1-2honap, talan mostanra kezdunk jobban egyutt osszeszokni egymashoz. Van remeny tehat azt a bizonyos 3honapot elerni! Minden jot, sok kitartast es rengeteg oromet kivanok en is.
2009. szept. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Az első vagyok! Ilyenkor tök jó érzés hogy van miért leírni ide a véleményemet:)

Én is olvastam olyat (lehet hogy pont az a kérdés volt amiről az egyik válaszadó írt) hogy juj de izé az illető anyuka, mert hát hogy meri rosszul érezni magát, meg hogy mer sírni, mikor más örülne, ha egyáltalán gyereke lehet...

szerintem meg ez egy álszent hozzáállás így ebben a formában, mert pont ez az amiről szinte sose beszél senki, a nehézségekről.

És én ezt úgy írom, hogy éveket küzdöttünk a kisfiunkért, és mégis NEHÉZ volt eleinte.

Persze jó nem árt az sem, ha néha kicsit felnyitják az ember szemét, hogy örüljön az őt körülvevő kis dolgoknak is :)

De sztem ezzel nincs is probléma nálunk :)

Mindenkinek jó egészséget és sok sok erőt!! :)

2009. szept. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!