Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos a babám. Tápszeres,...

3 hónapos a babám. Tápszeres, de még van egy kis tejcsi is, szopizik is. Mikor kezdhetek el neki mást is adni? Gyümölcsével kezdjem?

Figyelt kérdés
2009. szept. 2. 11:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Mindenképp várj 4 hónapos koráig. Addigra fejlödik az emésztőrendszere annyira, hogy mást is meg tud emészteni a tápin/tejen kívül. Kezdhheted gyümilével (alma, őszibarack), egyszerre csak 1 fajtát adj, az első napon 1-2 kávéskanál, aztán picit több, a 3. napon akár 50ml-t is adhatsz neki. de ekkorra már lé helyett adhatsz pürét is. én ahogy emeltem az adagot, úgy hagytam sűrűbbre az állagát. ha már 5-6 napja eszi ugyanazt, akkor kezdhetsz mást kóstoltatni ugyanígy. krumplit kóstoltathatsz magában, vagy már kóstolt gyümikkel együtt is. aztán szép fokozatosan ki tudsz váltani egy étkezést, de ez az első kóstolástól számítva min. 3-4 hét. de lehet ennél több is, ha a babád válogatós, én nem fog mindent szeretni.
2009. szept. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!