Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire jellemző, hogy egy 9...

Mennyire jellemző, hogy egy 9 hónapos kislánynak még mindig "pihéje" van és nem haja?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőm tegnap azt mondta, hogy ő látott már kislányt 2 évesen is ugyanilyen "pihével", mint az én lányomé. Sűrű neki, de teljesen vékonyszálú, és kb. 4-5 mm-es, a fejbőre még teljesen kilátszik alóla. Volt még így valaki? És lett haja a gyereknek rendesen? Olyan szomorú vagyok. (Tudom, semmiség, sokkal nagyobb bajok is léteznek ennél.. nade egy kislány ritka hajjal?)
2009. szept. 1. 15:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nyugodj meg ez adottság. Lesz haja persze mindenkinek nő csak másnak másmilyen ütemben. Majd megnő a haja nyugodj meg.
2009. szept. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tegnap lementünk a játszótérre, és voltak hasonló korú gyerekek, mind szép nagy hajjal, vagy hajkezdeménnyel. Kicsit a sírás szorongatta a torkomat... Köszi a választ :)
2009. szept. 1. 15:26
 3/12 anonim ***** válasza:
Naaa! Nehogy elkeseredj már! Nálunk is mindenki a családban kis kopi volt másfél-fkét éves korig. A kis unokahugim szőkén ráadásul. Érdekes látvány volt szoknyában, nagylányosan kopin.:))) Most meg neki van a leggyönyörűbb haja, hosszú, szőke és sűrű. Jó sok macera van vele reggelenként, úgyhogy Te még pihenhetsz egy kicsit. Ilyenkor nyáron sztem még jó is, könnyű a homokot minden nap kimosni belőle... Remélem is hogy ettől nagyobb gondjaid nem lesznek soha...:)) (bár ezt kétlem)
2009. szept. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nekem 2 éves koromig,nem tulzok ha azt mondom (a családi fotokrol ltáva),hogy 3 szál hajam nem volt. Aztán egyszercsak kinőtt,és azóta is sürü,erős göndör hajkroonám vamn,sokan irigykednek:-)Pedig kopasz voltam:-D Ne félj a Te babád haja is megnő előbb utobb:-)
2009. szept. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Jaj, de aranyosak vagytok, köszi :) Jó ilyeneket olvasni. :) Akkor van remény, hogy nekem is lesz hajasbabám valamikor :)


(u.i. A dolog apropóját anyósom adta, aki állandóan emiatt "csesztet".)

2009. szept. 1. 16:04
 6/12 anonim ***** válasza:
Anyósod k.pja be! Mintha tehetnél róla! Mondd neki, hogy biztos a kedves mamától örökölte, h nincs dús haja, mert a Te családodban mindenki nagyhajú. :) Viccet félretéve, az én kislányom 10 hónapos, és dettó annyi haja van, mint a tiédnek. Néha én is szeretném, ha kicsit több lenne, de aztán eszembe jut, h örökre csak nem marad kopasz és legalább nem kell fürdés után szárogatni a haját, csak megtörlöm jól törölközővel. Nálunk a nagymamám aggódik állandóan, hogy "jaj, csak nehogy olyan ritka legyen mint nekem(mármint nagymamámnak)" Szóval én is reménykedek, h később annál szebb lesz neki! :)
2009. szept. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Tudom mit érzel. Az én lányomnak még 2 évesen is alig volt haja. Azt hittem sosem lesz szép hosszú haja. Most már 4 éves és nagyon szép haja van. A tiednek is lesz biztosan, aki meg nem ezt mondja azzal ne törődj.
2009. szept. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi, kedvesek vagytok igazán! :) Igazatok van, anyósom le van sajnálva. Csak hát napi szinten hallgatni, hogy "Boglárkámnak ilyenkor már szalag volt a hajában", vagy ha meglát az utcán egy gyereket, azonnal mondja, hogy "milyen szép haja van". Kicsit kivagyok tőle, de nem akarom megbántani, mert amúgy nagyon szeretem, és jó fej, de ezt most nem látja át, hogy nekem ez olyan, mintha kést forgatna bennem. :)


SZóval köszi.. majd meglátjuk mit mond 2 év múlva :)

2009. szept. 1. 20:57
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak annyi haja van, hogy felnőtt erős hajgumit kell használnom a tincseihez. A nővérem kislánya, aki nyolc hónappal fiatalabb, még nagycsoportos óvodás korában is "pihés" volt. Most volt kilenc éves, és mostmár rendesen van haja. Ne legyél szomorú, legalább nem nyikorog minden reggel, hogy húzod a haját fésülködés közben :)
2009. szept. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Hát azért remélem, nagycsoportos korára már több lesz a fején, mint pihe :) Épp most néztem, a Liptai Klaudia Pankája is elég kis kopika még... :) Na, nem baj, majdcsak megnő neki(k) is. Köszi Neked is! :)
2009. szept. 1. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!