Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Reménytelen már a kiságyba...

Reménytelen már a kiságyba szoktatás?

Figyelt kérdés

Kislányom 8 hónapos múlt, és eddig velem aludt, most szeretném beszoktatni a kiságyba, de erős ellenállásba ütköztem. Próbáltam úgy, hogy kiveszem, amikor sír, hogy megnyugtassam, de nem nyugodott meg kézben sem, hanem üvöltött, tolt el magától, ha visszatettem, akkor meg kéredzkedett fel, és végig üvöltött, a végén már iszonyúan...úyghogy megint az én ágyamban aludt el. amúgy nagyon rafinált, okos baba, nem tudom más esetben sem "átverni" holmi megnyugtatással.

Igazából engem nem zavar annyira, hogy együtt alsznuk, csak gondolom később még nehezebb lesz, plusz a férjem nyaggat vele állandóan, hogy aludjon a "saját" ágyában. Hozzáteszem, nagyon anyás, tehát duplán nehéz a dolog. Valami ötlet?


2009. aug. 31. 21:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Mi is ugyanígy vagyunk, de mi szerencsére "csak" a nappali alvással. Miénk is 8 hónapos, csakis babakocsiban hajlandó elaludni. Nappal hagyom is benne, éjszaka (este) át tudom tenni, így éjjel a saját ágyában alszik.


Ma megpróbáltam, hogy mikor délelőtt elaludt, ugyanúgy áttettem a kiságyába (10 perce aludt már), és felébredt, játszani kezdett, majd fél óra múlva már üvöltött, hiába simogattam, itattam, stb.. úgy felzaklatta magát, hogy csak 2 óra múlva tudott újra elaludni (természetesen a babkocsiban). Reménytelen küzdelemnek látszik :(

2009. aug. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Az előbb lefelejtettem, hogy ha este elaludt, tedd át simán a kiságyába. Egy próbát megér.
2009. aug. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
kitartás és következetesség. De komolyan, 8 hónapos korban ez már nem könnyű, és a férjednek szerintem igaza van. A tipp csak annyi, hogy légy erős, és tarts ki, mert ez sok sírós éjszakával megy csak, ha 8 hónapig veled aludt. Gondolom, a kiságya a szobátokban van, én azonnal nem tenném át külön szobába.
2009. aug. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Velem is hasonlo volt a szitu a két gyerekkel. nekem másfél évesen sikerült öket különtenni. De nem kiságyba. Gyerekágyat vettünk nekik, és az ágy mellé letettünk egy matracot, hogyha leesik ne üsse meg magát. Türelem, és kitartás. Ismerek olyat is aki 6 hos gyereknek vett gyerekágyat, mert a kiságyba nem aludt, a gyerekágyon igen.
2009. aug. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem a két altatós módszer közül (Aludj jól, gyermekem! és Suttogó - felvesz letesz módszer), az egyik azért be kéne, hogy jöjjön, ha következetesen csináljátok. Az első éjszaka (vagy bármi alvás) tuti 1 óra üvöltés lesz igy is, de ha beadod a derekad, akkor az egyenlő azzal, hogy az van, amit a gyerek akar. Ő már nem pici, manipulál téged bőven. Úgyhogy ne add fel. Nekünk most kellett 5 hónap után visszaszoktatni a babánkat, mert valahogy elkezdett hisztis lenni alvásokkor, 4 nap után megint úgy alszik, mint a bunda, nekünk az Aludj jól verzió jött be, enyhe simivel a hátán, ha már nagyon üvöltött. Nem lett lelki sérült, vidáman ébred, bárhol elalszik azóta, ami ágynak vagy babakocsinak néz ki.
2009. aug. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Dehogy is!Kitartás, menni fog próbálj ki mindent,pl sétálgass vele sötét szobába ringasdd, dúdolj neki amig el nem alszik annyira hogy ha beteszed akkor már nem ébred fel,max leszakad a derekad egy 8 hóssal. Aztán lehet a letsesz felvesz módszer is jó! Sok sikert, nem vagy egyedül a problémáddal it rengetegen nem tudják hogy elaltatni a gyereket és még hányan vannak akik nem írnak be.
2009. aug. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

sziasztok,


az a baj, hogy pl. a felvesz letesz ha jól tudom azt javasolja, hogy vegyük fel, ha sír, és ha megnyugodott, tegyük vissza és így tovább. a bökkenő az, hogy ő nem nyugodott meg 1 pillanatra se a 40 perc alatt amíg csináltam tegnap, mert szerintem pontosan tudta, mire megy a játék. na most így nehéz egnyugtatni, ha nem nyugszik meg. :)

Plsuz szerintem az is belejátszik, hogy most van a szeparációs szorongás kellős közepén, már 1 hónapja megy.

tudom, hogy én "rontottam" el, de alapvetően azért alszik velem, mert az elején gondok voltak a szotatással (a kórházban az intenzíven volt 1 hétig, amikor született, és nehezen indult be a dolog), és így könnyebb volt, meg amúgy is mindig rossz alvó volt.Mivel semmi segítségem nincs, nagyamamák 400 km-re, barátok egyéb rokonok szintén, fontos volt, hogy ki tudjam magam valamennyire pihenni éjjel, mert a férjem este jön haza a munkából, és a háztartás nem csinálja meg magát, és nappal is ott a baba, nem csak éjjel. :/

2009. szept. 1. 09:17
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekünk az jött be, hogy az ágyunk mellé tettük a kiságyat, a rácsot levettük. cicizés után betettem a saját ágyába, de persze üvöltve mászott rögtön a nagyágyra. Egy szó nélkül, kis simivel rögtön visszatettem az övébe és úgy csináltam, mint aki alszik. Amint jött az ágyunkra, azonnal újra szó nélkül vissza a sajátjába. Az első este fél óráig tartott, meg éjjel is többször, de négy nap múlva már aludt rendesen. Néha azért valahogy éjjel félig felfekszik a nagyágyra, de már nem köztünk alszik és nyugodtak az éjszakáink. Egyébként én azért csináltam, mert egyszercsak nem volt hajlandó a saját ágyában aludni, és nem bírtuk, hogy köztünk aludt, mert persze ő elterpeszkedett, mi meg majd leestünk az ágyról. Ja, és kb óránként ébresztett cicizni... Így most mégis velünk alszik (szintén nagyon anyás az enyém is), de mégis a saját ágyában. Próbáld ki, hátha bejön! Sok sikert és kitartást hozzá!
2009. szept. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ok, köszi, megpróbálom így! :)
2009. szept. 1. 14:58
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Hasonló problémával küzdök. Ha sikerült megoldást találnod, akkor osztd meg velem kérlek!

köszönöm!

2009. dec. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!