Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ételt csináljak magunkn...

Milyen ételt csináljak magunknak, amit egy éves babám is ehet ebédre?

Figyelt kérdés

Természetesen nem hurkára-kolbászra gondolok. :)

Már nem tudom, mit főzzek neki. Külön szoktam magunknak és a kicsinek, de holnap szívesen főznék olyat, amit mindnyájan ehetnénk. Szeretnék bele pl. tojást, sajtot, stb. Fűszerekből szoktam bazsalikomot, kakukkfüvet, hasonlókat használni. Ezek egyvelegéből mit főzzek?

Ti miket készítetek mondjuk holnap???


2009. aug. 31. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Rakott karfiol vagy rakott zöldbab.

A baba nagyon szereti. Én úgy szoktam készíteni, hogy megfőzöm a rizst, darálthúsból pörkölt és a karfiolt is meg kell főzni.

Egymásrapakolom, tejföllel megkenem és be a sütőbe.

Rizst és husit ehet, a zöldségtől meg pépesebb lesz neki.

2009. aug. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1 éves babának már szerintem nem kell külön főzni, csak arra figyel, hogy ne legyen nagyon fűszeres (bors, erős paprika, túl sok delikát, vagy só ilyesmire gondolok). Legyen ízletes, de csak annyira, hogy a baba is megehesse. Pl. leveske husival, zöldségekkel,krumplival egy kis tésztával. Nem zsíros csirkepöri tésztával, vagy rizzsel. Krumplifőzelék, borsófőzelék virslivel. Tökfőzelék pörivel, vagy virslivel, sonkával, vagy párizsival. Tarhonya is mehet. Paradicsomos krumpli, egy kis húsgombóccal. Spagetti sonkával, paradicsommal. stb-stb. Mindent amit te megennél, csak ne nagyon fűszerezd. Én is így csinálom 12 hós múlt a kisfiam.
2009. aug. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Már gyakorlatilag bármit adhatsz neki, amit ti esztek. Ötletek (abból, amiket én szoktam főzni és a kisfiam is eszi):

vadas marhahús, paradicsomos mártásban csirkemell, sült csirke, sült sertéskaraj, zöldséges mártásban bármilyen főtt hús - ezek mind körettel persze,

rakott dolgok, sűrűre főzött levesek (pl. frankfurti leves), stb.

"Kövezzetek meg" :-), de én 1 éves kora után már adtam neki picike hurkát, kolbászt, tört krumplival, párolt káposztával, valamint töltött káposztát, gulyáslevest, lecsót, paprikás krumplit. A lényeg a mértékletesség, eleinte nagyon picit kell belőle kóstoltatni, de ha ízlik, lehet már nyugodtan ennie ezeket is. A fiam most 17 hónapos lesz, és éppen a magyaros ételeket szereti a legjobban. Annak ellenére, hogy én ritkán főzöm ezeket.

2009. szept. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!