Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel és hogyan segítenek a...

Mivel és hogyan segítenek a rokonok, családtagok, amióta megszületett a babád?

Figyelt kérdés
2009. aug. 31. 13:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon sok dologban segítettek , segítenek, főleg az elején! Férjem anyukája 2 naponként volt nálunk, anyukám 2-3 napot folyamatosan. Főztek ránk, mutogattak egy csomó hasznos dolgot. Én nem nagyon értek azzal egyet, hogy a "mamák" ne szóljanak bele a kezdő anyuka dolgaiba. Sok hasznos tapasztalatuk van, amit érdemes megfogadni ( és van 1-2 haszontalan is , de azt meg el kell engedni a fülünk mögött)

2009. aug. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
sokat segítenek,de főleg abban,hogy szeretnek minket.A nagyszülők is ahol tudnak segítenek,de a távolabbi rokonok is.Ez a baba összehozta a családunk.rendszeresen járnak,jönnek babáznak,érdeklődenk,és mindig hoznak ezt azt.persze amugy is jöhetnének,ha nem hoznak semmit.De nagyon jó látni ahogy oda vannak a szőke kis fejéért még az idősebb csládtagok is,és nem néha-néha jönnek hanem rendszeresen.Látom rajtuk,hogy mennyire felpezsdítette őket ez a gyermek.és ennél nagyobb öröm nem kell.
2009. aug. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Sehogy. Az első héten a párom még itthon volt, de utána egyedül maradtam a másik gyerekkel együtt. hála égnek jól vettem az akadályt. A mai napig is magam oldom meg a dolgot.
2009. aug. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nálunk sem volt eddig soha ilyen. Az első időszakban nehezebb volt, császár után, sokszor volt rendetlenség, el-elmaradt a napi tisztálkodásom, evés...stb, de aztán egyre jobban sikerült mindent megoldani. Ők tudják, az ő dolguk!

Nekem már az is jó, ha nem hátráltatnak.

2009. aug. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
kedves utolsó.Kifejtenéd mit szerettél volna mondani,mert sajna nem éretem a válaszod.köszi.
2009. aug. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Olyasmire is kiváncsi lennék, hogy vettek-e valamit a gyereknek, visznek-e valamit neki, vagy nektek, ha látogatóba mennek.
2009. aug. 31. 14:28
 7/12 anonim ***** válasza:

Sehogy,de nem is volt igazán szükség rá,a párom itthon volt kb.2 hétig.Utána mindent megcsináltam szép lassan amikor a gyerkőc aludt.Egyik nap mostam 1-2 adagot,másik nap főzte,következőn mosogattam,azt következőn leszedtem a ruhát stb. ha elfáradtam,pihentem.senki nem kért rajtam számon semmit,miért is tenné.Porszívózni a párom szokott.Vasalni nem vasalok.

Anya abban segít,hogy vigyáz a gyerkőcre,ha pl. elmennénk 1 moziba stb. vagy ha fodrászhoz úgy kapok időpontot,hogy a párom nem ér haza...

A párom anyukájáék vidéken laknak,elváltak a szülei.

Apukája zöldséggel-gyümölcsöt szokott hozni,ő termeszti a kertben.

2009. aug. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok.Még annyit elfelejtettem,hogy anyukámmal megbeszéltük,hogy ha valami játékot v .ruhaneműt szeretnék és elfogadható áron van,akkor vegyem meg és kifizeti.
2009. aug. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is semmivel és sehogy!

Vagyis csak azzal,hogy a mamáéknál volt a 4 éves kisfiam,amikor megszületett az öcsi és nyáron is volt náluk 3 hetet.

De mindenhova együtt kell mennünk,senkire nem tudom rá bízni a 2 kisfiamat,és az anyagi dolgokat is magunk oldjuk meg,ezért szinte mindig hármasban vagyunk itthon,mert apa 2 helyen dolgozik.

2009. aug. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
hú nálunk a szüleim, főleg anyu rengeteget segített. Főzött ránk, kivasalt, az első hónapokban sok időt töltött nálunk, babázott, amíg mi bevásároltunk, vagy amíg fejnem kellett, vagy amíg fürödtem. Ajándék helyett pénzt kaptunk, mert ránkbízták, hogy azon mit veszünk a picinek. Nem győzök elég hálás lenni édesanyámnak, és az egész családomnak. A férjem szülei inkább anyagilag segítenek, mert messzire élnek tőlünk.
2009. aug. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!