Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babának miket lehet...

8 hónapos babának miket lehet már enni?

Figyelt kérdés
Lánykám délelőtt pépesített gyümölcsöt, dél körül bébipapit , este fürcsi előtt pedig rizspépet kap, ezek között pedig cicit. Szeretném viszont bevezetni a napi négyszeri étkezést, reggeli-ebéd-uzsi-vacsora szinten. Ez esetben mit adhatnék mondjuk reggelire? Két foga van.
2009. aug. 31. 12:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Itt nézz szét, nagyon szeretem ezt az oldalt!

[link]

7 hónapos kislány anyukája

2009. aug. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon bejöttek a katonák: pici kenyér, főtt pipihusival. Lassan kezdheted a sajtot, 1-2 hónap múlva a tojássárgáját.

Fog nélkül is elnyammogja akár és szokja a darabosat. Próbáljátok ki, pici falatokat.

2009. aug. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

kedves első.Megnéztem az az oldalt amit belinkeltél,hát elhűltem.Az én babám is 8 hós lesz.Tényleg lehet nekik adni már Kiwit,avakádót,fahéjat,tonhalkrémet,joghurtot,olivaolajat,túrót stb?

Nemtudom,de én nem merném adni.Lehet én vagyok nagyon drasztikus az evés terén de én 1 év alatt nem adnék tejterméket.tonhalat is,az olajat is késöbbre tolom és még sorolhatnám.Ennyire rosszul gondolkodnék,Javitsatok ki,de tényleg?

2009. aug. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Hahó!

Az én babám 11,5 hónapos, de sem halat, sem semmilyen tejterméket nem kapott még. Sőt, a tojással is csak most ismerkedünk, óvatosak vagyunk:) Szóval kedves előttem szóló, nem vagy egyedül:)

Egyébként reggelire nálunk a sima kifli jött be. Tudom, hogy ez nem mindenkinél válik be, de nálunk imádja a picúr, 2 foggal is elmajszolta. Ezen kívül a bio boltban kapható pille pelyheket szereti rizsből vagy kölesből egy kis anyatejjel vagy gyümölccsel.

2009. aug. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
13.01-es vagyok.Köszi,picit megnyugodtam.ez már nem az első oldal ahol ilyen recepteket olvasok és csak pillogok magamba,és most tényleg ugyéreztem,hogy én vagyok csak ennyire ovatoska,pedig nem az első gyerekem nevelem.mi is most kezdjük egy picivel tágítani a listánkat,ő is szereti a kiflit,1 foga van,de felet simán megeszik.De ugyérzem hogy kiwi,és avakádó nélkül is szépen fejlődik.köszi a segíséget.
2009. aug. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Utolsónak.Nem bántásként írom,de igen,kicsit drasztikusan gondolkodsz.Ha nincs ételallergiás a családban,nyugodtan be lehet vezetni pl.a glutént 4-6 hó körül,savanyított tejterméket(Joghurt,túró,sajt-ebben a sorrendben)7-8 hónaptól,aztán a tejföl.A sima tejet nem ajánlják 1-1.5 éves előtt.Kivit nem adnék,az aprómagvasnak minősül,úgy ahogy a ribizli,málna stb.Egyedül epret adtam,pucolva,mert nem a gyümölcs allergizál,hanem a mag.Semmi baja nem lett tőle.Fahéjat(egy csipetnyit)9-10 hónapos korban adtam a natúr tejpépbe,hogy ne legyen mindig ugyanolyan,semmi gond nem lett.Olajat is lehet tenni 6-7 hónapos kortól egy kk.-nyit(utána vajat,ha kapott már tejterméket).Rendes(nem konzerv)főtt párolt halra nekünk a védőnő 9-11 hónapot mondott,a lányom imádja a halas bébikaját.

8 hónaposan zölfűszerrel már lehet ízesíteni Pl.Petrezselyem,zöldhagyma(én hozzáfőzöm a krumplihoz)

Avocadoról nem tudok nyilatkozni,de szerintem 9-10 hó körül én adnám,de még én sem ettem :-)

Nekem kb. az az irányadó,ami a bébikajákban van,csak megcsinálom itthon.És persze mindent első új kaja után figyelem,nincs-e probléma.

Mit adsz a gyerkőcnek enni?Mikor kezdtetek el hozzátáplálni?Mert ugye attól is függ,hogy mit mikor ehet a gyerkőc.

Megnéztem a kiskönyvben a táblázatot(nem mintha betartanám)de ott is már 8 hó-tól lehet adni natúr joghurtot,7hó-tól pl.olajat

Amúgy ,ahány táblázatot nézel,annyi eltérés van benne!Én próbálom a középutat megtalálni és a saját fejem után megyek.Ha nem tudok dönteni,vagy nem adok,v. megkérdezem a védőnőt(nálunk normális és halad a korral,pedig 30 éve védőnő.)

2009. aug. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ja,most 10 hónapos a lányom,4 hónaposan keztünk eszegetni,9 hónapig szopizott,aztán ő maga leszokott róla.Mindenevő(kivéve máj,azt utálja)ami neki szabad.
2009. aug. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok,kedves kérdező,pont neked nem válaszoltam.

Amikor mi ennyi idősek voltunk mi ég 4x ettünk+ reggel 6 szopi(de ez most mellékes).Szerintem a csak 4 evés kevés lesz.

Tehát reggelire:joghurt-keksszel(v.cukormentes műzlivel,én megdaráltam)+ gyümölcs(de ezt nem mindíg raktam bele

Ebéd:főzelék ,hússal v. sajttal v. mindkettővel

Uzsi:gyümölcs keksszel

Vacsi:tejpép

Nasi,két étkezés között nincs,kivéve ha én eszem pl.túró rudit,pudingot stb. akkor kóstolhat belőle.

2009. aug. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
13,54-es vagyok.elöbb kérdezz aztán itélkezz!!nem vagyok drasztikus.Aláírom,hogy joval ovatosabb vagyok,de nem drasztikus.A védőnőm tanácsára kap bármit is adok neki.Tejérzékeny sajno van a családban,a nagyobb fiam is az és nem kellemes,hidd el.ennek ellenére 10-11 hós kora között én is tervzem a sajt adását.Zöldfűszerrel már most ízesítem a kajáját.6 hós kora óta eszik,addig csak szopizott.eszik céklát,brokkolit,spenótot,sütőtőköt,cukkinit,krumpli,répa,borsót is kapott héja nélkül,eszik husokat,alma ,banán,öszi és sárgabarack,rizs és kukoricadara is volt már.Elég hasfájós volt igy késöbb adok neki karfiolt,babot, karalábét,de nem most.Van a családban orvos,ugy hogy nem vagyunk félretájékoztatva az evés ügyekben.A glutén tartalmú ételekkel kicsit félek,ennek ellenére eszik kiflit,és most tervezem lassanként más glutén tartalmú ételek fogyasztását.Olivaoljat,olajsohalat,fahéjat stb amiket felsoroltam azokat nem szeretnék még adni.Tényleg drasztikus lennék.?
2009. aug. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
ja és más tejtermékeket sem.vagy kéne?
2009. aug. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!