Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Anyukák! Mesélnétek...

Kedves Anyukák! Mesélnétek nekem a bölcsiről?

Figyelt kérdés
Most készülök beiratni a kisfiam, de mégsem tudom mi legyen. Mert van arra lehetőségem, hogy a nagyszülők vigyázzanak rá mindig míg én dolgozom. Úgy látom, hogy a picim nagyon érdeklődő más gyerekek iránt, ezért iratnám be. Nem tudom neki mi lenne a legjobb! Mondanátok pro és kontra érveket? Köszönöm
2009. aug. 31. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Én a bölcsit javaslom.Ott a korának megfelelően játszanak,tanulnak,és étkeznek..Megszokja a közösséget,és ez később is hasznos lesz.Ha beteg lesz,mert ez a közösségekben előfordul,akkor a mamák vigyázhatnak rá.A mamák esetleg elkényeztetik és talán az étkezése sem lesz ideális.Az első néhány nap után tapasztalatom szerint szívesen mennek a gyerekek a bölcsibe.
2009. aug. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Szeretnék még jó sokat olvasni, akár jó a tapasztalat, akár rossz!

A kérésem pedig az, hogy SENKIT ne pontozzatok le, mert nekem MINDEN válasz hasznos amit bölcsi témában kapok! Köszönöm!

2009. aug. 31. 11:55
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is a bölcsi mellett vagyok. Mi több, mint 1 évig jártunk, és csak jókat tudok mesélni róla. Imádta a gyerekeket, a közösséget, megtanulta a rendszert, és nem utolsó sorban most könnyebb lesz az ovi is. (remélem)

Hidd el, hogy fognak rá vigyázni a Mamák, mivel elég sok mindent haza fog vinni az első időben, amíg meg nem edződik a kis szervezete.

Azt nem írtad, hogy mennyi idős a gyerkőc!?

2009. aug. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Másfél évesen adnám be jövőre. Annyira féltem meg ugye a sok betegségtől is tartok. Köszi a választ
2009. aug. 31. 12:13
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Az én lányom most 15 hónapos és jövő év szeptemberétől fog járni bölcsibe, tehát már 2 év felett lesz. Én is bölcsi párti vagyok, mert hasonló korú gyerekek között van és szocializálódik. A betegségektől én csak pillanatnyilag félek, persze,hogy féltem, de szerintem jobb, ha kisgyerekként esik át egy-két betegségen, sokkal ellenállóbb lesz, arról nem beszélve, hogy felnőttként vagy nagy gyerekként sokkal veszélyesebbek is lehetnek egyes betegségek (pl. bárányhimlő). Ami a bölcsi ellen szólhat, hogy nem tudhatjuk mi minden rosszat tanul el másoktól, ebben csak reménykedem, hogy ez nem így lesz.... :)
2009. aug. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Én nem vagyok a bölcsi mellett. Ennyi idős gyereknek még az anyja mellett lenne a helye, rosszabb esetben egy másik családtag mellett, pl. nagymama. Mi meg is beszéltük anyuval, hogy ő fog a gyerekre vigyázni, mivel csak magánbölcsibe vették volna fel, azt a pénzt inkább odaadom neki. Jól jön a nyugdíj mellé, és így legalább nem érzem, hogy kihasználom őt.

Elsősorban a betegségek miatt döntöttem így. Hidd el, hogy a gyerek 1 hetet lesz közösségben, 2 hetet otthon. Na meg a gyermekkori rossz tapasztalataim miatt. Bölcsibe én ugyan nem jártam, de az óvodát utáltam. Nem bántak jól velünk egyáltalán. És nem hiszem, hogy ez most nagyon másképp lenne. Gondolj bele mennyire "megfizetik" a pedagógusokat. Havi 85 ezer Ft-rt nem nagyon lelkesek.

A másik meg az, hogy mindenkitől hallottam, hogy elvileg ugyan 6-ig vannak nyitva a bölcsik, de ha 4-ig nem viszed el, már csúnyán néznek rád, meg a gyereken torolják meg. Én nem érnék oda 4-ig.

Szocializálódni meg még ráér, esetleg néha el kell vinni baba-mama klubba, játszóházba, szomszéd kisgyerekhez.

2009. aug. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Bár a fiam bölcsis volt 6 éve, másfél évesen adtam be, 1 évig járt, de tényleg sűrűn volt beteg, és az is előfordult, hogy köhintett egyet, és már szóltak is telefonon, hogy vigyem haza, meg orvoshoz....ennek olyan hangulata volt, mintah örülnének annak, ha a gyerek beteg és nincs ott...mindegy.

A lányom 1 éves lesz, 2 évesen mennék vissza dolgozni, de nem szivesen fogom beadni a bölcsiba, attól függ, mennyire fogja igényelni a társaságot.

Mikor gyakszin voltam 4 éve a bölcsiben a szivem majd meg szakadt, annyira síránkoztak a picik. Amelyik a kiságyban volt, végig orditott, és egy másfél éves koru fiucska pedig az ölemben volt végig, annyira örült, hoyg csak vele foglalkoztam.

Ekkor eldöntöttem, ha lesz még egy gyerekem, én nem adom be. Legalábbis 2 éve koráig biztosan nem.

2009. aug. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 2 ellene szóló válaszadónak is.
2009. aug. 31. 14:20
 9/9 A kérdező kommentje:
Úgy látom hiába kértem, hogy ne pontozzátok le egyik választ sem.
2009. aug. 31. 14:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!