Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy bírjátok a kanalazást a...

Hogy bírjátok a kanalazást a babának? Vagy csak az én fiam eszik ilyen rendetlenül?

Figyelt kérdés
9 hónapos lesz a kisfiam, anyatej már nem kell neki így minden étkezés kanalazás. Folyamatosan elveszi a kanalat mert azt akarja rágcsálni és közben ami benne van kifolyik a nyakába, nem sok jut a szájába. Azt már próbáltuk hogy adunk egy másik kanalat a kezébe de nem vált be. Már az idegbaj kerülget. Mit csináljak? És inni sem akar semmit, se vizet, se teát.
2009. aug. 30. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Nehéz, de meg kell szokni. Sokszor már én is előre rettegtem az evéstől...

Mindneki másképp csinálja, van aki játékot ad neki, van aki tévét nézet vele...

Én elejétől arra szoktattam, hogy az evés az evés, és nem játék, nem kap közben semmit, figyeljen rám és egyen szépen. Hol jobban sikerült, hol kevésbé. Hamar kérte ő is a kanalat, szépen kanalazott, én meg csak kiegészítettem őt. Most 14 hós, már sokmindent egyedül eszik meg.

2009. aug. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi mesét olvasunk közben. Persze nekem is mondta a védőnő, hogy ez így nem jó, de másképp nem megy. Mondjuk én nem a kanalazás miatt vezettem be, hanem azért, mert ha arra figyel semmit sem hagy a szájába tenni. Ha elterelem a figyelmét, akkor igen.
2009. aug. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik gyerek ilyen önálló.

Az egyik kezemet keresztbe teszem előtte, így mindkét keze kizárva a játékból. És a másik kézzel etetem a kanállal. Beletörődik, hogy ez nem játék.

Ha elveszem a "lefogó" kezemet, rögtön megragadja a kanalat.

Ha lefogom folyamatosan (nem fogom le, csak keresztben eléteszem a kezei elé az én kezemet!), akkor az előke koszos se lesz!

2009. aug. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Adhatsz egy kanalat a kezébe ha nem zavar hogy nagyon nehezen fogod tudni etetni két kanál lesz egyszerre a szájába ( mivel a másikat rágcsálni fogja)
2009. aug. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!