Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A szokatás meddig tart? úgy...

A szokatás meddig tart? úgy értem, hogy most kezdtem a babámnak adni narancsnak a levét, mgeg almának a levét egy-egy kanállal. Ezt meddig kell így folytatni a kanalazást, mikor ihat belőle nagyobb adagot, mondjuk cumisüvegből?

Figyelt kérdés
2010. jan. 4. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia


Bocsi,hogy off-olok,de a narancs levét már lehet adni?

Én nem tudom,mert én még nem kezdtem el a hozzátáplálást,de a narancsról még nem olvastam senkinél sem,max az almáról.

2010. jan. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Citrusféléket nem ajánlott adni 1 éves kor alatt.
2010. jan. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Narancs levét jobb ha nem adod neki, allergizálhat és valóban citrusféle egy éves kor alatt nem ajánlott. Minden nap kapjon egy két kanállal többet és így fogja elérni majd az egy adagot( ez kb. 80-100ml), utána kezdhetitek a pépet, azt is először csak pár kanállal , ez akár 1 hét is lehet mire megeszik egy adagot. amikor már egész adagot eszik akkor 2-3 hétig csak ezt az egyfélét kapja, utána kezdhetitek a következő gyümölcsöt vagy zöldséget kóstolni azt is fokozatosan. eüs
2010. jan. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ebben az országban nem lehet adni narancsot, de a spanyoloknál pl. elsőnek adható étel. őket biztos nem allergizálja...
2010. jan. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2-4-6-8 kanál, így mondta a védőnő nekem.

Naná, hogy másképp csináltam:

Egy új ételből elsőnek csak 1-2 kanál, hogy mit csinál a pocakkal. Másnap több, aztán fél adag, majd egész adag. De nekem jó evő a lányom.

Levet csak eleinte adtam, amikor kezdtünk pár napig, aztán minden újdonságot hígabb formában adtam, de nem lé formában.

Én leveket eleve nem adok cumisüvegből, mert

1.nem iszik csak pohárból, a cumisüveget hetek óta nem fogadja el.

2. csak a vizet hajlandó meginni.

Segítettem?

Minden jót!


OFF-ra:

A citrusféléket én is így tudtam, aztán a gyerekem most 7 hós, 2 hete kapja filézve a mandarint, és szinte az első perctől a narancs ill. mandarinlevet, mert megfogta a kaja a hasát és a dokinénink így tanácsolta, mert ezek székletlazítók.

2010. jan. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!