Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalatokat várnék,...

Tapasztalatokat várnék, anyatejes babát 5 hósan kezdjem el kóstoltani? Jobban elfogadná a kanalazást?

Figyelt kérdés

Azt hallottam,hogy ha kivárom a 6 hónapot,nagyon nehezen fogja elfogadni a szopin kívül más evést.A lányom 5 hós nagy súlyú babaként született, jelenleg is 4 óránként eszik,nem kér többet.Ebben a hónapban csak 100 grammot hízott,de így is 7500 gramm és 70 centi. Tapasztalatokat várnék, hogy valóban 6 hónap után nagyon berögzül már a szopizás? Attól tartok,hogy a köv.hónapban se fog már hízni,és csak akkor kezdem el kóstoltatni vele, akkor vitamin meg vashiánya lesz és nem fog hízni megint semmit.

Nézi mikor a tesója eszik,de megülni még nem tud.


2010. ápr. 8. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha te ugy gondolod kezd el.

Én 4,5 hosan kezdtem és így is nehezen fogadta el a kanalat.

Most 8,5 hos imádja a kanalat elég ha odaadom neki üresen és olyan csunyán néz rám hogy elkap a nevetés.

2010. ápr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 4 hósan kezdtem kanállal etetni,nagyon jó volt,imádott enni...(most 2 éves,és alig tudok 1-2 falat kaját belekönyörögni)Szerintem nyugodtan kezd el,nem ártasz neki.
2010. ápr. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! A fiamnál anno kivártam a 6 hónapot és még 7 hósan se tudtunk kiváltani egy kaját persze tejem meg egyre kevesebb volt...Így utólag nézve lehet hogy hamarabb kellett volna kezdjem? De akkor miért javasolnak mindenhol 6 hónapot? Nem értem...
2010. ápr. 8. 14:13
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Most kezdtem az 5 hós anytejes babámmal kóstoltatni pár dolgot, nagyon tetszik neki. Még 9-szer szopizott egy nap, rengeteg a tejem. Egyszerűen úgy vettem észre, hogy igényli az ételt. Bár nem váltottunk még ki étkezést, már csak 8-szor szopik. :)


Na, aki hallotta, majdnem megkövezett, hogy mit képzelek, még nem alakult ki az immunrendszere. 6 hós koráig csak anytejet...

Igazából csak azért írtam, mert annyira jó más hozzáállást is olvasni!!!

2010. ápr. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A "6 hónap után már nehezebben fogadja el az ételeket" elv egy kitaláció, nincs valós alapja.

Én 6 hónapos korukig csakis szoptattam az ikreimet, utána kezdtem el fokozatosan bevezetni a gyümölcsöket, zöldségeket. Mindent megettek/megesznek, nem válogatósak és nem is volt szenvedés kiváltani egy-egy étkezést.

Természetesen előfordulhat, hogy valakinek a hozzátáplálás nehézkesen megy, de ez nap a 6 hónapig tartó kizárólagos szoptatástól van.

2010. ápr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!