Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám rávenni a...

Hogyan tudnám rávenni a kislányomat, hogy evés közben ne csapkodjon?

Figyelt kérdés
Most 11 hónapos, és kikészít teljesen azzal, hogy evés közben állandóan csapkod, amivel szanaszét repül az étel. Sokszor hisztizik, bedurcul, nem hajlandó enni (most már napi 3x eszik szilárdat, és eddig nem volt ilyen gond). Most legutóbb evés nélkül fektettem le a délelőtti alváshoz, gondoltam majd eszik legközelebb, addigra már biztos nagyon éhes lesz. Ugyan elaludt, de félek, hogy így viszont nem fog eleget enni. Van valakinek valami jó ötlete?
2009. aug. 29. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
10 hós fiam ugyanez:) ha nem annyira éhes, akkor forog, lefele néz, csapkodja a kezemet, próbálja kiütni a kanalat a kezemből. Ha már túlzottan is éhes, akkor meg sír evés közben és szintúgy csapkod, forog.... Jajjj! Én mondókázok neki ilyenkor, amire figyel, igy a csapkodás elmarad: egy-megérett a meggy, kettő-csipkebokor vessző....és kanalaz szépen. Amikor a jobb kezét csapásra emeli én bizony megfogom hogy ne tegye. Ismétlem ilyenkor, hogy : ne csapkodj! Ha határozott vagyok, abba szokta hagyni.
2009. aug. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Én is próbáltam rászólni, de totál játéknak veszi, és egyre jobban nevet, ahogy egyre többször szólok rá :). A kéz lefogás nekem nem jött be, attól nagyon dühös lesz, és akkor aztán végképp nem hajlandó enni :). Pedig igazán határozott voltam.
2009. aug. 29. 14:06
 3/4 A kérdező kommentje:
Amúgy bevetek én is mindent, mondókázok, éneklek, kukucsot játszok vele evés közben, de van, amikor semmi se működik, és jön a csapkodás...
2009. aug. 29. 14:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vok: tudom hogy marha idegesítő!!:) ha nevet, légy szigorú arcú, ne nevess rajta, mert szórakozni fog veled:) ja, szoktam kanalat tenni a kezébe, azzal kopog a székében, ilyenkor is megáll a csapkodás. És zenét is hallgatunk közben, ha megszólal a basszusgitár, száj tátvamarad és eszik is:)
2009. aug. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!