Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás babának adtok tejtermé...

Ekcémás babának adtok tejterméket 1 éves korig? Ha nem akkor miket eszik?

Figyelt kérdés
2009. aug. 29. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Ekcémásnak semmiképpen nem adnék. Jó lenne tudni, hogy szopizik-e még vagy tápszert kap. Ha tápszert akkor tejmenteset, vagy tehén tej alapút. Valójában, ha ekzemás akkor az nem tej allergia, de amikor tünetei vannak, kerülendő a sok fehérje ilyen a tej és a banán is. Azért egy kis danonínó és a többi kifejezetten gyerekeknek készült tejalapú étellel, desszerttel próbálkozhatsz, s ha nem érdesedik a pici bőre tőle akkor nyugodtan adhatsz neki. Nekem a gyerekek szerették a kukorica kását, amit kukorica darából főztem vízzel. Ezt édesen (kakaóval, gyümölcsel stb) és sósan (párolt zöldséggel, főtt, sült hússal)egyaránt szerették.
2009. aug. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lefejt anyatejet kapott, de pár napja már magában nem hajlandó megenni így bele kell csempészni neki mindenbe.
2009. aug. 29. 10:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Az jó, próbáld a főzelékekbe is azt tenni!

Ha ekcémás, én hároméves koráig sem adnék. Pont most írják a Kismama újságban, hogy abszolút nincs rá szüksége, sok gabonában, hüvelyesben még több calcium van.

(a szomszéd kislánynak adták a tehéntejet, most 11 éves, tiszta egy merő ekcéma, teljesen gátlásos lett, annyira sajnálom)

2009. aug. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam ekcémás. A gyerekorvos és a védőnő is azt mondták, hogy mit gondolunk mi, hogy nem akarunk tejterméket adni gyereknek, nem lehet burokban nevelni! Most 13 hónapos, és tejfehérje érzékeny, szóval még egy kiflit sem adhatok neki...

1 éves koráig semmiképp ne adj neki tejterméket, semmilyet sem, még tejpépe se!

A HA pép sem 101-es, de elvileg azzal elkerülhető az allergia.

2009. aug. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam is ekcémás, de tápszert és tejterméket is kapott.

Nem mindegy milyen ekcémája van, mi váltotta ki.

Nálunk pl. endogén ekcémás, így nem étel-ital-mosószer stb. váltotta ki, hanem örökölte...

2009. aug. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
10 hónapos kisfiam is ekcémás. Jó ideje tünetmentes, nekünk beváltak a bőrgyógyász által kevert krémek. Trapista sajtot kapott már, attól nem lett semmi baja. A hét elején megkínáltam egy kis natúr joghurttal, 2 nap múlva előjöttek a foltjai. Korábban akkor is ez volt, ha én ittam tejet ( szopizik ), de ez később elmúlt. Úgyhogy a joghurttal, túróval várok még egy kicsit. Helyette gyümölcsöt adok, nincs más ötletem. A tejpéptől megy a hasa, lehet, hogy azzal is később kellett volna megkínálnom.
2009. aug. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!