Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok az anyukák, akik főznek...

Azok az anyukák, akik főznek a babájuknak, hogyan készítik el az ételt?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, az almából hogyan lesz almalé, a barack-alma párosításhoz tesztek-e vizet, a főzelékeket mivel sűrítitek?
2009. aug. 28. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Én mindent turmixal csináltam , már az almától kezdve. Megpucoltam a gyümit, be a turmixba, és ha nagyon száraz volt, tettem hozzá egy pici vizet, hogy darálható legyen.

Víz nem kell mindenhez, csak amit nem visz el a turmix, pl az almát. De a barack , körte jó leves (már amelyik)

A főzit úgy csináltam, hogy a zöldséget feltettem eleinte csak sima vízben főni, leszürtem , turmixoltam és ha kellett a főzőlével felöntötem. Később, ahogy idősebb lett kezdtem először zöldfűszereket használni, majd kevés sót, olajat, és egyre többmindent, hogy szokja a mi ízvilágunkat .

2009. aug. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%

Én nem szenvedtem ilyenekkel, bébiétel és kész.

Amikor már ehetett tejfölös habarásos főzeléket azóta nincs gond a főzéssel. Meg leginkább, hogy már 14 hós és hátul is van foga, meg tudja rágni a ránotthusit is.


Azért bébiétel, mert, ha te az almát széttrancsírozod neki az 5 perc után bebarnul, nem tudod eltenni későbbre.

De a babakajákat visszazárhatod és hűtőben 24-48 óráig is elállnak. Amikor még csak pár kanállal eszik belőle...

2009. aug. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos anyagi helyzetünk nem engedi meg, hogy iker babáimnak üveges bébiételt vegyek. Meg dupla adagot jobban megéri készíteni, ezért is "vesződök" vele inkább.
2009. aug. 28. 22:18
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet kapni eldobható műanyag poharakat-kávés,vagy kicsit nagyobb,2dl-es-azokban le tudod fagyasztani adagonként,úgyh ha egyszerre egy nagyobb adagot megcsinálsz,lefagyasztod ami nem kell,és később fel tudod használni,nem kell az egészet kiolvasztani.

Nekem egy Moulinex aprítóm van,rengeteget használtam a babakaják készítéséhez,abban kevesebbet is lehet ledarálni.

2009. aug. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én a főzeléket eleinte mindig krumplival sűrítettem, most 7,5 hós a lányom, hetente egyszer rizzsel csinálom a főzeléket. 2/3 főzeléknek való, 1/3 sűrítő. Nagyon szereti a főztöm. A husit űgy csinálom, hogy fogok egy csirkemellet, apróra vágom, megfőzöm, turmixolom és jégkockatartóban fagyasztom. Egy kocka husit eszik minden nap. Gyümipürét, már csak reszelem, töröm, de mikor kisebb volt turmixoltam. Az almalevet úgy csinálom, hogy almareszelőn lereszelem az almát, utána egy teaszűrőbe teszem, kevergetem, és így kiengedi a levét. A többi levet gyümölcscentrifugával készítem. mostanság már kap egy babapiskótát is a gyümipürébe, azt is nagyon szereti.
2009. aug. 29. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]

előző vagyok. Itt letöltheted a nagy babaszakács könyvet, az is tele van nagyon finom bébikajákkal

2009. aug. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én leveket nem csináltam, csak az első pár nap kóstoltatáshoz, csak pürét, de azt a gyümihez simán, főzés nélkül, meghámozom, kimagozom, amit éppen, aztán kis viz, olyan 10-20 ml, és összeturmixolom jó sokáig (40 másodperc körül). Főzelékhez előbb megfőzöm pici vizzel a dolgokat, szintén csak a gyümi/zöldség húsát, héj egyebek nélkül, és krumplit, és összeturmixolom, még nem sűritem, mert csak 5 hónapos a babám. Egy főzelékhez teszek 60 ml tápszert, és abba annyi turmixolt főzött dolgot, hogy 260 ml legyen, mert ennyivel lakik jól a bébi. A gyümölcsbe már teszek tizóraira főtt zabpelyhet (3-4 evőkanálnyit), abból is kb 260 ml-t eszik összesen.
2009. aug. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Megtehetnénk hogy üvegeset egyen a lányom, de nem kell neki, mert nagyon sűrű, öklendezik tőle, nem is finomak, sem nekem sem neki nem ízlenek. A gyümölcsök ölyan édesek mintha lekvárt ennénk, a főzelékeknek pedig szinte mindnek ugyan az az íze!


Délelőtt gyümölcsöt eszik kekszel 4 hós kora óta.

Egy alma, körte, barack, banán szilva meggy, ezeket práosítva vagy magában háztartási kekszel botmixerrel összeturmixolok, s már eszi is! Nagyon finom!


Ebédre céklát meghámozom, cikkekre vágom, s megfőzöm,majd úgy fagyasztom.

Cukkínit meghámozom magoktól tisztogatva cikkekre vágva nyersen fagyasztom.

Répát zöldséget megpucolom nyersen fagyasztom.


Pl. megfőzök 2 cikk cukkínit 5 perc alatt puhára fő,addig 1 paradicsomot leforrázok meghámozom magjait kikaparom, s a cukkínivel leturmixolom. Ez a kedvenc!


1 burgonyát megfőzök, majd reggel kiveszek 1 cikk céklát, ebére kiolvad, s a krumplival turmixolom.


Répát zöldséget oda rakok főni, mikor kezd puhulni teszek bele 1 krumplit majd turmixolom.


Tököt répát. Cukkíni cékl, répa cukkíni.


Miután ezek már jól mennek, jöhet a husi!


Megfőzöl 1 csirkemellet répával zöldséggel, s a húst csak a főzőlével turmixolod, (a répát zöldséget oda adod ebédre)jégkockatartóba kanalazod, hagyod megfagyni, s miután megfagyott zacsiba borítod őket. Mikor szokás szerint kész a főzi 1 húskockát is bele dobsz és kész is!


Husinál finom a husi alma krupmli. Husi alma krupmli meggy, husi alma krumpli geszenye!

2009. aug. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a spagettifőző párolófeltltjén párolom a zöldségeket, ez azért jó, mert több vitamin marad benne és nem kell mellette állni, a gőzben megpuhul. Ma már 11 hós lesz, teszek hozzá hagymát, fokhagymát is, a paradicsomot is félbevágva, így a végén könnyen lejön a héja. A húst is lehetne, de azt jégkockázom én is. A párolás vége felé egy kis zöldfűszer és turmix. Sűrítés: rizzsel krumplival, 8 hótól zabpehellyel. Ez utóbbit akkor , ha mégis vízben főzőök nagyobb mennyiséget, a végén 1-2 kanál pehely és turmix. Nagyon egészséges, de eleinte csak krumpli és rizs esetleg kukoricadara lehet. Sőt használhatsz rizstejet is higításhoz.
2009. aug. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!