Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pofon. Előfordult már nálatok?

Pofon. Előfordult már nálatok?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm kisfia 8 hós, a minap mesélte, hogy nem akart elaludni a kisfiú, bömbölt feszítette magát és rettenetesen felidegesítette, odacapott a szájára. Elhűlt a vér is bennem, mivel hasonló korú gyerekem van. Sokszor előfordul, hogy nagyon fáradt vagyok, és csak sír sír... Persze, feszült leszek, hazudik az az anya, aki azt mondja soha nem történt ilyen, de olyankor adaadom apának, vagy csak egyedül hagyom pár percre a játékaival és iszom egy teát. De hogy megütni... Azt hiszem, hogy soha nem tudnám, még tinikorában sem.

Ti hogyan kezelitek ezeket a feszült helyzeteket?


2009. aug. 27. 22:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Az ismerösöd egy beteg ember!! 8 hónapos gyerek nem tud még beszélni valahogy tudtára kell adni ,hogy valami nincs rendben!!!
2009. aug. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%
Szia! Hát egy 8 hós kisbabát megütni? Milyen anya az ilyen? Hát emberelje már meg magát egy kicsit. Vegyen erőt magán, ha már most kikészül, mi lesz később? A lányom 23 hónapos és még soha nem ütöttem meg, és nem is szándékozok a jövőben sem. Pedig én is szoktam fáradt és ingerül lenni, főleg hogy nemsokára szülök és egyedülálló is vagyok. Nyilván nem kellemes, de nem a gyereken fogom levezetni mert nem tehet semmiről.
2009. aug. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
ez borzalmas, szegény kisfiú.:(
2009. aug. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Engem is ledöbbentett, mert középkorú, iskolázott, barátságos, jó anyagi és családi körülmények között élő hölgy. Szerintem sokat van egyedül a babával, ez lehet a baj, nem tud soha lazítani:-(
2009. aug. 27. 23:28
 5/16 anonim ***** válasza:
49%

nálam is előfordult, hogy nagyon ideges voltam, azt mondtam, nem igaz, hogy nem értünk "szót". de azt, hogy megütni?? eszembe nem jutna. a legnagyobb szigor az volt, hogy rácsaptam picit a kezére, éppen csak érezze rajtam, hogy ez már több, mint a "nem", mert azon csak vigyorog. a kézpacsin meglepődik, azt érem el vele. komolyan akkor sem vesz igazán, de tudja a különbségeket. igyekszem nem alkalmazni, eddig kétszer fordult elő, hogy rácsaptam picit a mancsára. persze nem úgy, hogy fájdalmat okozzak neki. most egy éves.

ha nagyon dühös vagyok, akkor elhajítom valamelyik plüssállatot a sarokba, ami a kezembe kerül, ezzel le is vezetem a feszültséget.

2009. aug. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
A szívem szakad.Sajnos én is láttam már és hallottam is ilyenekről.Egyszer egy volt kolléganőm verte meg kegyetlenül a 2éves gyerekét a szemem elött a játszótéren.Sirva mentem haza.Hallottam egy olyat,hogy nagyon sirt a kisbaba és anyuka ideges volt,majd elnyomta rajta cigijét.Szörnyű.Azok a kis tehetetlen kicsikék...már sirva is fakadtam.:(
2009. aug. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
Én is voltam sokszor ideges, hónapokat nem aludt jól a picúr, de már azért is lelkifurdim volt, hogy emberből vagyok és bizony elszakad a cérna. De megütni nem tudnám.... 15 hónapos kislány anyukája.
2009. aug. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%

Szia!Nem!Jaj,éppen 8 hónapos az én kicsi fiam is és elképzelhetetlennek tartom,hogy megüssem.Nagyon szégyenletes dolog egy ilyen pici babát bántani!Biztosan nem érti,miért is kapta....szörnyű!

Mostanában a kis lurkónk is nehezebben alszik el,fáj a fogínye és hát tudtunkra adja,hogy szenved,ezért van a sírás.Nagyon feszültek voltunk a párommal,tanácstalanok,hogy miként segítsünk szegénykén....egyszerűen kicsit ölbe vettem és ringattam,énekelgettem neki.Pár percen belül elszenderült.Nem is értem,hogy valakinek miért az jut eszébe kapásból,hogy erővel érvényesítse az akaratát?!

2009. aug. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%
hát sajna a körülményeket nem tudjuk,hogy mi vezetett idáig.tegnap másfél órát üvöltött a babám mert nemakart aludni.Hát nem modnom,hogy nem járt bennem is az ideg,mert láttam,hogy egy jó nagy adag hiszti is van a dologba,de azért vagyunk emberek,hogy leküzdjük az ilyen érzéseinket.már én is gondolkodtm azon,hogy vajon hogy fogom megütni a kezét,ha mondjuk valami nagyon nem jót csinál,de nemtudom,hogy képes leszek e rá.szerintem nem.Hát borzasztó megütni egy 8 hós babát,de szerintem az ő lekiismerete sokkal jobban megbüntette mint mi.Ha meg nem,hát akkor szép gyerekkora lesz annak a babának.
2009. aug. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Mélységesen elítélem az ilyet!

Én amúgy kamaszkoromban kaptam egyetlen egy pofont anyámtól, máig fáj, mert nem volt jogos, később boscsánatot is kért tőlem.

11 hós a lányom, borzasztó erős akaratú és makacs, néha bennem is felmegy a pumpa elég rendesen - de eszembe nem jutna, hogy a gyereken vezessem le!

2009. aug. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!