Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire tartós a Nurofen hatása?

Mennyire tartós a Nurofen hatása?

Figyelt kérdés
Fogzási fájdalmak esetén csak átmenetileg segít (elalvásban, és utána rövid ideig), vagy van olyan tartós a hatása, hogy nyugodtan tud aludni a gyermek végig egész éjszaka? Tapasztalatok?
2009. aug. 27. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem adnék gyógyszert a pici babának.Sok káros mellékhatása van.
2009. aug. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én pedig adtam neki, miután sem a homeos bogyó, sem a gél nem jött be. Lehet, hogy valaki nem látott még szabály szerűen szenvedni fájdalomtól kisgyereket, amikor már maga sem tudja, hogy mi a baja. Akkor adtam neki. Igaz, hogy nem a max napi 3 X 2,5ml-t. Volt, hogy elalváshoz adtam 2,5-t, volt, hogy csak másfelet. De így is max 3 napig. A fájdalom enyhült, de ettől még ébredt éjszaka. De volt, aki azt írta, hogy neki egész éjjel elaludt tőle. Ez babafüggő, meg azon is múlik, előtte hogy aludt.
2009. aug. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én sem akartam, éppen ma adtam fel ezen elvemet. Mivel, úgy gondolom, ha már semmi más nem segít (van borostyánlánca, kúraszerűen kapja napok óta a homeopátiás szereket stb.), akkor nincs más választás. Te nem ezt tennéd, ha azt látnád, hogy már napok óta csak szenved éjjel-nappal, nem tud aludni, nem tudja kipihenni magát, és nem elég neki a fájdalom, még a halálos kimerültség, fáradtság és kialvatlanság csak rátesz egy lapáttal?
2009. aug. 27. 21:21
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, biztos babafüggő. Picikém egészen idáig fantasztikusan jó alvó volt. Igazi kis lustaság. 2 hónapos kora óta átaludta az éjszakát, minimum 10 órát, és nappal is kétszer aludt, alkalmanként 1-2 órát. Pont ezért talán neki még rosszabb is, mint az alapból rosszalvó babáknak, mert fel nem tudja fogni kicsikém, hogy miért nem tud most aludni....
2009. aug. 27. 21:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy voltam. Az első két foga szinte észrevétlenül jött ki. Sokat olvastam itt anyukáktól, jöttek mentek a chamomilla adagolásának jobbnál jobb trükkjei, én nem nagyon értettem, miről beszélnek. Én is azt mondtam, hogy ez gyerekjáték, mégha homeos is, minek adjak, ennyi erővel fél éves korától 2 évesig folyamatosan adhatná az ember, mert valami fogacska mindig útban van. Na, de elindultak a fölsők, és 4 hétig szenvedtünk, ma bújt ki végre az egyik, és láthatóan fellélegzett. Tehát elkezdtem a bogyókkal, mikor szegényke már nagyon nem bírta, a géllel, de ezek nem sokban segítettek. Akkor próbáltam a Nurofent. Ezzel semmi rosszat nem tesz az ember, annál inkább, ha hagyja szenvedni, meg nem aludni, meg nem enni... Nyugodtan adjál neki, aztán meglátod, hogy hat az alvására! Jobbulást nektek!
2009. aug. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :-)
2009. aug. 27. 21:41
 7/7 anonim ***** válasza:
szia.A fog kibúlyása elött már annyira be van lobbanva,hogy semmi sem fog neki használni.Amikor a mi fogunk nagyon begyullad nekünk is van olyan amikor már bármilyen erős gyógyszert beveszünk semmi nem használ már.Náluk is igy van sajnos.Szerintem napok múlva nálatok is lesz fogacsak,nálunk is igy volt.de én adtam neki nurofent.Annyira nemkáros,direkt ilyen fájdalmakra van,rá is van írva.az hogy végig üvölti a napot az jobban káros neki.
2009. aug. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!