Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 8 hetes és nagyon...

Kislányom 8 hetes és nagyon nyugtalanul alszik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kislányom hasfájós és csak hason tud aludni. Ha hátára teszem 5 perc és összerezzen, mintha megijesztették volna és sír. Ha hason elalszik akkor sem alszik nyugodtan. Dobálja ide-oda magát(ez kb. fél perc) és alszik tovább. A baj az, hogy mire felkel már az egész kiságyat bejárja és igy nem tud rendesen pihenni. Nem tudom mitől lehet ez. A hasától nem tudna nyugodtan aludni??????????
2008. máj. 31. 09:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg az egy másik végében altatni, szóval iktass be egy helyváltoztatást.

Nekem a hasfájásra az jött be, hogy megtanultam a babamasszázst a védőnőtől, Infacolt adtam neki, ami egy nagy buborékká varázsolta a sok kis buborékot a hasában és azt büfizte ki. Ha a hasán fekszik, próbáld simogatni a hátát (ha nem használsz, akkor használj légzésfigyelőt).

Nagyon fontos a napi rutin.

Konkrét tanácsot nem tudok adni, de az a tapasztalatom, hogy ha most ilyen nyugtalan és felriadós, akkor ez nagyobb korában is (3 éves koráig nálunk) előfordulhat. Én egyszer aludtam úgy el, hogy fél éjszaka a mellkasomon volt, mert annyira fájt a hasa. Úgy elzsibbadtam, hogy alig kaptam levegőt.

Régimódi dolog, de szerintem használj hagyományos pólyát. Nálunk hasfájáskor bevált. Abban csak a hátán aludhat, nem tud elmozdulni, de tartja a pólya és ez jó neki is.

Más ötletem nincs, remélem, segítettem valamicskét. És kitartás! Két gyermekem van, a második 3 hónapos lesz, az elsőnél nem fogadtam el segítséget, a másodiknál már igen, így ki tudom magam pihenni.

Pl. Marsi Anikó a "Suttogó titkai" és a "Suttogó mindent megold" /talán ez a címe/ könyvekre esküszik. :)

2008. máj. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!