Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor jön ki a foga?

Mikor jön ki a foga?

Figyelt kérdés
Kislányom 8 és fél hónapos és még egy darab foga sincs. Ez önmagában nem lenne baj, én is majdnem 1 éves voltam mire kijött az elő, de neki már kb. 4 hónapos kora óta vannak fogzási tünetei (nyálzás, öklét rágja pedig nem éhes, duzzadt és alul középen nagyon fehér íny). Nagyjából egy hónapja már én magam is érzem amikor kenegetem az ínyét, hogy a bal alsó középső foga jóval fentebb van mint a jobb oldali, mégsem akar kibújni. Mitől lehet az? Vigyem el inkább orvoshoz megnézetni?
2009. aug. 26. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Sztem várj vele, mert hallottam túlbuzgó dokikat akik elküldik a gyereket és felvágják az ínyét, de nem akarlak megijeszteni, nem tudom, hogy milyen esetekben csinálnak ilyet.

Ez öröklődő dolog sztem. Ha neked is későn jött..

2009. aug. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, állítólag ez is örökletes, hogy mikor jön a pici foga, ha neked későn jöttek elő, akkor valószínüleg ebben rád hasonlít. Nekünk nem volt gond 5 hónaposan jött ki az első foga alul, ahogy megjelent az első fogacska rá, két napra jött mellette a második. A fogzás jelei nálunk két hónapos korától jelentkeztek, és csak 5 hónaposan jöttek ki. Tünete nem volt, olyan, hogy nem aludt volna, vagy hasmenése lett volna, akkor fájt neki egy picikét, amikor a kis ínyét áttörték a fogacskák, de én nem adtam neki semmilyen zsibbasztót+ olyanokat amiket a doki és a védőnő ajánlott, hanem tapasztalt anyukától hallottam, hogy nurofen szirupot adott a picijének, így én is rötön ezzel kezdtem...szerencsére, hangja nem volt a drágámnak, úgyhogy úgy kijött a két fogacska, szinte észre sem vettük.

Úgyhogy NYUGI!!!... SEMMI GOND NEM LESZ!

2009. aug. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Kisfiam lassan 9,5 hónapos és neki sincs még foga.

Nálunk is napi kérdés a baráti körben,hogy kibújt-e:)?

Már engem is nagyon foglakoztat a fogkérdés,de tenni úgysem tudok ellene.

Az ismerősi körben 2-3 napos eltéréssel születtek babák,és még nekik sincs foguk.


Nem tudom,hogy mennyire számít a genetika,mert a nagyfiamnak ilyen korban már 5 foga volt,igaz a vele való terhességem alatt sok tejterméket ettem/ittam,a második babával szinte semmit.

2009. aug. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!