Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ennyire sokkal táplálóbb az...

Ennyire sokkal táplálóbb az anyatej/tápszer a főzeléknél és gyümölcsnél?

Figyelt kérdés
8 hónapos kisfiam, minél többet eszik mást az anyatejen kívül, annál kevesebbet hízik. 5,5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, mostanra már csak reggel és este szopik(meg néha éjjel). Mióta 3 étkezés ki van váltva, egy grammot sem hízott! Pedig mindent eszik, amit ilyen korban lehet és nem is keveset! Ti tapasztaltatok ilyet?
2009. aug. 26. 13:27
 1/6 anonim válasza:
76%
kb 20%
2009. aug. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Én is észrevettem!!
2009. aug. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
én egyszer azt olvastam,hogy 1dl anyatejben annyi kalória van mint négy közepes almában. Viszont azt is figyelembe kell venni, hogy ebben a korban már többfajta vitaminra és ásványianyagokra van szükség, ami az anyatejben nem található meg, és azt is, hogy rengeteget mozognak és kevesebbet alszanak, éa alvás közben fejlődnek,híznak a legtöbbet. Nálunk is kiváltott már 3 étkezést, szopizik minden kaja után, és ha kívánja akkor napközben is többször, pl víz,tea helyett, persze ha itthon vagyunk. Nálunk is alább hagyott a gyarapodás, de amíg jókedvű, nem látszik betegnek, és az orvos nem állapít meg semmit, addig nem aggódok.
2009. aug. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy ez azért van, mert már nem csak fekszik vagy hasal,hanem mászik is a babád? Mert az én babám 11 hónapos és meg sem áll, van még cici és van kajcsi is, de nem igazán hízik, talán 1,5 hónap alatt 200 grammot ha hízott. Amúgy az anyatej igazán tápláló, de már nem fedez minden szükségletet, de 1 éves koráig a fő tápláléka azért az marad és ugye min. 5 dl-t meg kéne inni belőle. Erre figyelj, amúgy szerintem a főzelék, ha tartalmas, változatos, elég kell, hogy legyen neki.
2009. aug. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De, igen, kúszik, mászik, pörög-forog, felül, sőt a járókában, kiságyban fel is áll. :)
2009. aug. 26. 13:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak is volt egy hónap a 7.és a 8. hónap között, hogy fogyott! Hányszor eszik egy nap? Mi 6szor eszünk, én a gyümölcsöt mindig keksszel vagy babapiskótával dúsítom, délután meg tejpépet adok neki az elég tápláló. Válogat a fiú rendesen, de próbálom eltalálni mit szeretne enni, és hogy kajánként meglegyen a kb 200-220g kivéve a reggeli meg a késő esti tápszer az kb 130-160 szokott lenni. Most 9hós és a 8. és a 9. hónapban 40dkg-ot hízott vagyis behozta az előző hónap - 15dkg fogyását. Ő is sokat mozog. Próbáltad már a sinlacot? Az is jó állítólag.

Eszik már abból amit ti esztek? Én időnként adok neki egy kis húslevest zöldséggel (összeturmixolva), krumplistésztát, gyenge csirkepörit, felnőtt-főzeléket.

Ebéd után meg szoktam kínálni egy kis "nasival" pld. babajoghurt, babapuding. Ez alkati dolog is lehet, ha egyébként szépen fejlődik nincs gond.

2009. aug. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!