Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csinálnátok? Hogy csinálj...

Hogy csinálnátok? Hogy csináljátok? 13hónapos kisfiam a 3. nem szabad! Után ordít. Ez hiszti, ugye? Mit csináljak vele ilyenkor?

Figyelt kérdés
és tipikusan az egyik fülén be-másikon ki, típus.nem hallgat rám.
2009. aug. 26. 12:53
 1/10 anonim ***** válasza:

ha olyan helyen van, akkor otthagyom, hadd hisztizzen magában. 2-3 perc mulva megúnja, vagy max mászik utánam sírva:-)

ha olyanhoz nyúlt, ami veszélyes, akkor egyszerűen arrébb teszem onnan, és a kezébe adok valami más játékot. volt, hogy a szobából is kivettem, mert nem akarta kiverni a fejéből, hogy feldönti a ventillátort:-)

2009. aug. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én is így csinálom kb

nem veszek tudomást a próbálkozásáról, szép nyugodt halk hangon elmondom, hogy szabad sírni, csak nem érdemes, és volt már, hogy ott is hagytam, 2 perc múlva mintha mi se történt volna, jött ki utánam játszani.

Legyél következetes, ha a fejébe veszi, hogy vmi tiltott dolgot akar csinálni, ne hagyd, vedd ki a szituációból, vidd át másik szobába, tereld el a figyelmét vmivel, akárhányszor is térne vissza az adott dologhoz a nap folyamán, határozottan szereld le.

Az én lányom is konoksággal határosan makacs... (12 hónapos )nagyon nehéz vele, de igyekszem maximálisan következetes lenni, különben hamar öntörvényű kis zsarnokká válna, aki az ordításával tarja sakkban a környezetét.

Érdekes, hogy a fiam pont az ellentéte volt, néhány próbálkozás után mindig elfogadta, ha vmit nem volt szabad, nem voltak igazi komoly hatalmi harcaink - még most sem, pedig már kamasz. Rá lehet hatni érvekkel, na, a lányom nem ilyen tipus lesz...

2009. szept. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták, a legjobb, ha eltereled a figyelmét, akár ki is viszed a helységből. Ez kori sajátosság, bár persze személyiségtől függhet a mértéke. Nincs még olyan fejlett védekező mechanizmusa, hogy a belül keletkezett konfliktust kezelni tudja és uralja a tetteit. Képzeld el, hogy nagyon szeretnél valamit, de egyfolytában rádszolnak, méghozzá olyan valaki, akit szeretsz, tisztelsz és felnézel rá. Még neked is nehéz uralni a vágyaidat ilyen esetben, neki meg még nehezebb. Ne szólj rá többször és ne várd el tőle, hogy engedelmes legyen, mert ehhez túl kicsi még. Egyszer szólj és utánna segíts neki szótfogadni, vidd el onnan tereld el a figyelmét. Ezzel segíted, megtanulni neki a szófogadást. Mert azt is tanulni kell, mint a járást, az egyedül evést stb... Gondolom abban is segítettél neki.
2009. szept. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

igen, elméletben tudom így kellene.de gyakorlatban van mikor ez kivitelezhetetlen.pl., ha a konyhában vagyunk, és ott mindenképpen a szemetest akarja kipakolni, nem vihetem át a nagyszobába, jön vissza utánam, meg nem is hagyhatom egyedül, nehogy kárt tegyen magában.a járókában nem marad el.

szóval?

:S

2009. szept. 11. 10:40
 5/10 anonim ***** válasza:

Az enyém 14 hónapos, a járókát nem ismeri, utálta....

Én már rongyosra beszéltem neki a szám, de csak 1 segített, ha otthagytam, na akkor ohant utánam én meg mentem, hogy utol ne érjen. Aztán üvöltött pár percig. Akkor a nagy üvöltés közepette elmondtam még egyszer, hogy nem rugdalunk, vagy nem csapkodunk, utána felkéreckedik és olyan mint egy kisangyal. Na ezt mindig eljátszom vele, ahányszor felhúz és már 1 hónap leforgása alatt eléggé javuló tendenciát mutat szerencsére.

2009. szept. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

9:37-es vagyok. Konkrét kérdésre konkrét választ is tudok adni, de ezekért általában nagyon szoktak utálni, mert nagyon egyszetűek.

Ha a konyhában vagy és a szemetest akarja kipakolni, akkor tedd a szemetest olyan helyre, ahol nem érheti el. Ez a konfliktushelyet megelőzése. Nálunk pl. a mosogató alatt van a szekrényben. A szekrényen gyerekzár. De teheted a kamrába is, ha van vagy tehetsz rácsot a konyhaajtóra, hogy már a konyhába se tudjon bemenni. Valamit nálatok is biztos ki lehet találni.

2009. szept. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

ez a bababarát lakás ,ti is tudjátok hogy lehetetlen.

már minden mindenhova dugdosva van......

azért köszönöm mindenkinek

2009. szept. 11. 13:16
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha épp a szemetest akarja kipakolni, akkor egy NAGYON érdekes tárgyat adok neki (12 hós). Vagy mindjárt kettőt :D

pl: előveszek egy inox-tálkát, megkocogtatom, hogy hallja ezt is lehet vele, megmutatom neki hogy ha belenéz látja magát, alá vagy beledugok egy műanyag kanalat hogy ő is pakolászhassson. Ha kellőképp felkeltettem a figyelmét, úgyis hanyagolni fogjaa szemetest, én meg visszatérhetek a munkámhoz ( kb 15 percre :D)

2009. szept. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

9:37-es vagyok megint.

Bocsi én nem tudtam, hogy lehetetlen és eddig mindhárom gyerekemnél megoldottam. Akkor is amikor 36 nm-en laktunk négyen és most is, amikor 70 nm-en lakunk 5-en.

Az igaz, hogy agyalni kell egy kicsit és energiát is bele kell feccölni és sokkal macerásabb, mint egyfolytában rászolni a kicsire, hogy "nem szabad!" és utánna nyavajogni, mert hisztis.

Mégegyszer bocsánat, biztos én vagyok a hülye. Ezentúl fejben tartom, hogy lehetetlen!

2009. szept. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9:37-es

dehogy hülyéztelek le,örülök, hgy neked sikerült.próbálkozom én is, de nehéz.

2009. szept. 11. 16:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!