Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos a babám. Nálatok...

1 hónapos a babám. Nálatok meddig tart egy-egy éjszakai felkelés?

Figyelt kérdés
Nem beszélek hozzá, kisvillanyt kapcsolok, gyorsan átpelenkázom, szopizik, büfizik, de mire elringatom eltelik sokszor másfél-2 óra, volt hogy még több is, sőőőőőőt van amikor nem is akar aludni és az a vége, hogy újra mellre teszem. Olyan fáradt vagyok. egyébként nem sír, csak elvan. 2-szer kel éjszaka. Ja! És napközben sem alszik sokat. Mit tegyek?
2009. aug. 26. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Én is várom a választ,mert sokszor ugyan ezzel küzdök.

Tegnap is hajnal 3-tol 5-ig ringattam.Szintén 1hos baba.

2009. aug. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Huh, nálunk 10perc.

Most négy hónapos, de egy hónaposan is így volt:

nincs beszéd, nincs villany (kicsi se), de nincs átpelenkázás se! (sztem attól nagyon felélénkül), csak kiveszem, cici, hat/hét percet szopik, nincs büfiztetés, mert félálomban nem szokott levegőt nyelni, úgyhogy rögtön be az ágyba, egy simi, kijövök.


Szóval én nem oltanék villanyt (kivéve, ha te se látsz), nem pelenkáznám át, nem büfiztetném és nem ringatnám.

2009. aug. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
És hozzátenném, nem vagyok szupermami, mert a szupermamiknak négy hónaposan már bőőven nem kel a gyerekük éjszaka. Az enyém este tíztől hatig alszik, egy keléssel.
2009. aug. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Hát nem akarlak elkeseríteni benneteket, de ez még egy darabig így lesz. Az én kislányom most 3 hónapos, és egy hete jutottunk el odáig, hogy ha este 9-10 között elalszik, akkor hajnal 4-kor kel csak. De a ringatás nélküli elalvás még mindig nem megy. Pedig most már 2 hete próbálkozom, hogy a nagy esti alvás előtt beteszem a kiságyba, beszélek hozzá, simogatom a hátát, hasát. Aztán, ha el kezd nyöszörögni, akkor nem veszem kis, csak ha már nagyon sír. Eddig 3-szor sikerült. Nem valami nagy teljesítmény, de én már ennek is örülök. Esetleg próbáljátok meg Ti is. Sok sikert.

2009. aug. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem úgy fél óra. A fürdőben kapcsolok villanyt, résnyire nyitva hagyom az ajtót, hogy lássam, hova dugjam a cicit ;) szopizik 10-15 perc, nem dumcsizunk, csak fogom a kezét, melegítem. Szopi után egy-két perc pihi, hogy lássam, jóllakott-e és hogy összegyűljön a buborék a pocakban. Óvatosan fölemelem, nem ringatom, nem paskolom,csak várok egy-két percet, van hogy jön föl büfi. Finoman leteszem, én pedig bezuhanok az ágyba. Peluscsere csak kaxizásnál van.
2009. aug. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám is egy hónapos, de nála változó. Általában egyszer kel fel 1-fél 2 körül enni, de pelenkázással kezdem, utána eszik, mert büfiztetés közben bealszik. Volt amikor utána pelenkáztam ( mert amikor felkelt nem akartam ezzel is húzni az időt, nagyon tud sírni ha éhes ), de akkor nagyon felébredt, és volt hogy másfél órát sétáltam vele, míg visszaaludt. Néha még most is eljátssza, de tényleg nem tudom én se hogy mitől függ a visszaalvás...
2009. aug. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem 2 hónapos a lányom, és nálunk 1.5 óra egy éjszakai felkelés, ebből 1 órát eszik, fél órat altatom. Félhomályban eszik, utána lefekszek a sötétbe és a mellkasomra fektetem úgy altatom. Általában mindig elalszik 10 perc múlva, de biztos akarok lenni benne hogy nem ébred fel, ezért várok fél órát utána leteszem. Nem tudom meddig tudom ezt csinálni, ha nagyobb lesz és okosabb, biztos fel fog ébredni mikor visszacsempészem az ágyába. Addig marad igy.
2009. aug. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem most 6 hós a pici de van olyan éjszaka 4-szer is ébred. Már ha legalább 2x nem ébreszt fel éjszaka olyan hiányérzetem van és azt hiszem valami baja van. Pedig soha nem kapcsolok villanyt (sem kicsit sem nagyot), ha nincs kaki - és általában éjszaka nem kakál - akkor tisztába sem teszem ( hál isten a pelus és a feneke is jól tűri, semmi pirosodás stb.) mégis minimum 3x ébreszt és szopik csukott szemmel.
2009. aug. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kell a villany, mert anélkül nem látok, csak bimbóvédővel tudom szoptatni, így mindenképp látnom kell míg rákap. Az a baj, ha azonnal leteszem, akkor tátog, mint a halacska, mert nem jön ki a büfi, pedig hason alszik.

2009. aug. 26. 15:12
 10/10 anonim ***** válasza:
És ha kipróbálnád a cumit?
2009. aug. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!