Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kész, becsődölt a hozzátáplálá...

Kész, becsődölt a hozzátáplálásom!? Mit próbáljak még?

Figyelt kérdés

Semmit nem fogad el 6 hónapos kicsim. EZeket próbáltam: alma leve, barack leve, alma pép, barack pép, alma párolva pépesítve, alma barackkal keverve, krumpli, krumpli almával keverve. Semmi! Mit tudnék még tenni? Segítsetek kérlek!

Ráadásul szoptatás előtt próbálom kínálni, amikor már éhes.... :-(((((


2009. aug. 25. 20:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mit tudnál még tenni? Türelmesen várni. És mindennap türelmesen próbálkozni. Ha nem kell neki nem erőltetni. Lehet hogy még nem érett meg rá. Nekünk is nagyon nyögvenyelősen ment, aztán egy idő után már megette a gyümiket és kb. 8 hós koráig csak gyümölcsöt volt hajlandó enni. Aztán egyik napról a másikra megevett mindent. Most 10 hós és nem lehet mellette enni mert mindenből kér, ha látja hogy eszünk egyből bezsong. És mindent megeszik válogatás nékül.

Szóval kitartás és türelem! Lesz ez még így sem.

2009. aug. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden gyerek más, az enyém orvosi tanácsra 3 hónapos korától eszik kanállal és mindent elfogad.

A tied valószínűleg még nem áll kész erre! Nyugi, nem marad le semmiről, lehet egy hét múlva már elfogadja!

Esetleg répa, az elég édes, v. a sütőtök!

2009. aug. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia! 6 hónapos lesz holnap a kislányom, ugyanígy jártam én is pár héttel ezelőtt. Akkor kezdtem vele kóstoltatni a gyümiket, de mindet visszautasította.

Az egyik ismerősöm mondta, hogy az ő kislánya, is ezt csinálta, és főzeléket próbált neki adni, azt pedig elfogadta. Én is így csináltam, és ez bevált. Mos ott tartunk, hogy főzelékeket eszik, gyümit még mindig nem. :(

2009. aug. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A sütőtököt holnap még bevetem, a répát nem mertem mert így is nehézkes a széklet. Ez az utolsó reményem!

Főzelék? Zöldségből készítsem?

Köszönöm az eddigieket.

2009. aug. 25. 21:05
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is főzelékkel kezdtem a hozzátáplálást. Valamikor tettem bele pici cukrot, vagy sót, hogy ízletesebb legyen a hami. Vannak már babajoghurtok is, vagy különféle üveges gyümölcspépek, amik tényleg finomak. Türelmes legyél. Ha egyik nap nem megy, majd megy másnap stb. stb. Mindig próbálkozz. Én ilyenkor már egy kis leveslét, vagy gyenge répát, krumplit adtam a fiamnak és örömmel elfogadta. 12 hós most a fiam és mindent megeszik. Próbálgasd sokszor, nálunk is így sikerült mindenre rászoktatni.
2009. aug. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Próbáld meg az őszi-banán kombót, nálunk az őrült siker volt :) VAgy a gyümölcspürés vízbegrízt (tej helyett vízben főztem grízt, friss gyümölccsel kis fahéjjal - hl-nyit bírt enni belőle :) Ne idegeskedj, előbb-utóbb megtalálod, mihez van kedve ;) aztán rákap majd a rendes kaja ízére :)
2009. aug. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy az izzel van baja, nem a hogyannal? Azért kérdem, mert nálunk kiderült, a kanál nem tetszik neki, mert lassú, illetve utána a normál vágott cumival sem evett meg semmit. Aztán kitágitottam a lyukat még, és most, hogy már tempósan jön a kaja, simán megeszi a dolgokat.
2009. aug. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Az én lányom mindent megeszik amit kap, kivéve a paradicsomot. Neki a sütötök a kedvence sertésmájjal, már 5 hónapos babáknak adható. Kitartás!
2009. aug. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

20.55 vagyok. Igen, főzeléket próbálj meg, zöldségből. :)

Én pedig a sárgarépát adtam neki először. Semmi baja nem lett tőle, azóta szereti a krumplit, sárgarépát, sütőtököt, zöldborsót hm... talán ennyi most.

2009. aug. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Jó, tehát minden nap próbálkozom továbba is, a főzeléket is megpróbálom ma.

Próbáltam már kiskanállal, nagyobbal, műanyaggal, fémmel. A cumisüveget pedig kitolja a nyelvével, nem kell neki. Hát nem egyszerű....

Köszönöm a segítséget!

2009. aug. 26. 04:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!