Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eleget eszik szerintetek a...

Eleget eszik szerintetek a lanyom? 11 hos.

Figyelt kérdés
Nem hizik tul jol ket ho alatt fel kilot hizott kb 9,200 kilo. reggel 8-kor iszik 240 ml tejet. egysz fel egyig keksz banan sos pititos es fel egykor ebed fozi mindig husuval 150-170 ml. egesz otig ugyancsak kesz stb.es otkor tejbegriz gyumolcsel vagy husival.kilencig megintcsak keksz stb.es kilenckor rizs gyumolcsel turoval,es meg 12 -kor ejjel 210ml tej. eleg neki vagy meg kell neki adni valamit? Koszike a segitseget.jol jonne.
2009. aug. 25. 14:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Az Én kisfiam 10 hónapos és mi így eszünk.

6 óra:240 ml tápszer

9 óra: banán,barack vagy üveges gyümölcs 190 ml

12 óra: főzelék husival 220 ml

15 óra:baba joghurt vagy puding vagy gyümölcs túróval

18 óra: főzelék vagy tejbegríz

20 óra :240 ml tápszer

utánna alvás reggelig.Én nem biztos hogy az étkezések között adnék nasit neki akkor lehet hogy többet enne a főétkezéseknél.

2009. aug. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem picit kacifántos volt:)

Jól értelmezem ?

reggeli 240 tej

ebéd 150-170 húsos főzelék

uzsonna gyümis tejbegríz

vacsora gyümölcsrizs túróval

éjszaka 210 tej


Én estére rendes főzeléket adnék, reggelire kenyeret, a közti kekszezést pedig elhagynám, mert üres kaja, "elveszi a helyet" a normál ételtől és állandóan emelkedetten tartja a vércukrot.

2009. aug. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

2. vok

Most olvastam az 1. válaszolót, mi is ugyanígy eszünk.

2009. aug. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Az első vagyok akkor ezekszerint jól csinálom mert néha vannak kétségeim hogy jó ez így?
2009. aug. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:

Azt hogy eleget eszi-e nem könnyű megállapítani! Mert minden babánál más és más lehet ez.

De amit tudok az-az, hogy 1 éves korára a születési súlyuk 3 szorosát kell elérniük.

Az én kislányom 10 hónapos és a következőket eszi 1 nap.

Reggel 7 körül kel akkor kap tápot 210 ml

Fél 10-10 óra fele eszik egy kis köles golyót vagy gyümölcsöt.

Ebéd délben, az kiadós zöldségeket kap, húst ami van otthon ebédre kivéve ha olyan amit még nem ehet ilyenkor egy normális bébikaját kap (üvegeset).

Délután 3 fele ismét egy étkezés általában joghúrt, vagy gyümölcs krémtúró.

Fél 6-6 körül ismét valami könnyű gyümölcs, zöldség, keksz vagy valami húsi.

És este fél 9 körül meg ismét tápszer 210 ml.

Most kb 8,5 kg és 10 hónapos.


Én annak a híve vagyok hogy többször de keveset egyen a gyerek, és két étkezés közt ne egyen, nassoljon semmit.


Szerintem elég neki az étel amit adsz, arra ügyelj, hogy változatos legyen az étrendje.

Sok sikert!

2009. aug. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
66%

Nekem is kacifántos kicsit,de étkezések között én sem nasiztatnám/nasiztatom a lányom.Persze ha én eszem 1 túrórudit v. pudingot,kap belőle 1 kicsit,de ennyi.

Mi így eszünk.(3 napja leszokott az utolsó,reggeli ciciről is)

Tehát:

Reggeli(kb.f9):joghurt keksszel(v.műzlivel)+ gyümölcs,de ezt nem mindig teszek bele (kb.150 ml)

Ebéd:főzelék,hússal v. sajttal v.mindkettővel(200-230 ml mikor,hogy...)

Uzsi:gyümölcs keksszel(kb.150 ml)

Vacsi:Tejpép(kb.170ml).Tejpépből én 2 félét veszek ,meg vettem kókusztejport ízesítés gyanánt ill.van hogy egy pici fahéjat teszek bele,hogy változatos legyen,ne unja meg.

Nem kell,hogy megháromszorozza a súlyát,ez egy elavult nézet(védőnőm mondta,aki 30 éve az!)az a lényeg,hogy kiegyensúlyozott, formás ,normális méretekkel rendelkező gyerkőc legyen és a genetika is közbeszól ill. hogy mennyivel született.Egy 3-3.5 kg született babának könnyebb elérnie a születési súly 3x-át mint annak aki mondjuk 4 kg.-val született.Amúgy ilyen idősen ált.5-10dkg híznak hetente,mert sokat mozognak.

Az én lányom 10 hónapos,4 kg-val született,elég messze vagyunk a 12 kg-tól.Ha minden jól megy kb.9.5 kg lesz mire tölti az 1-et.

Ha nem nasiztatod,többet fog enni főételtés sztem az éjjeli tejet lehet el is hagyja.A tej az cici v. "rendes"?

2009. aug. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

szia!

azt én sem értem, hogy éjszaka miért eteted/itatod tejjel vagy bármivel egy 11 hónapos babát?! Nem értem.

Egyébként pedig az enyém is 11 hónapos múlt, és ennél sokkal-sokkal kevesebbet eszik.

Tápszert nem is kap?

2009. aug. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

..ja, és az enyém közel sincs 9 kg, olyan 8,3 lehet, és 3,5-tel született!

17.30 vagyok

2009. aug. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Koszike az eddigi valaszokat. huuuuuuu...hat jo.egyszeruen nem tudom mint mondjak.Ja eloszor is a tejjel kapcsolatosan:ha nem adok tejet neki ejfelkor akkor csak 240 ml kap egy nap(Humana tapszert kap,6,5honapig szopott de mindig kellett potolni) ,3100 kg-mal szuletett. Egeszseges gyonyoru szep baba vigyorgos,ja es akkor mikor adjak neki kekszet es gyumolcsot? tegyem be egy fix idore? de mikor? ja es reggel nyolckor csak tejet kap mast nem ker de akkor egesz delig ne adjak neki semmit? nem lesz nagyon ehes?
2009. aug. 25. 22:16
 10/23 anonim ***** válasza:

11 hos babanal a havi 250 gr a normalis, nem kell tobbet hizniuk ezt nekem a csaladorvos mondta. Az en fiam igy eszik, es most 11 es fel hos:

reggel 9 korul ebred, akor 200-230 ml tapszer

13 ora ebed husival, utana gyumolcs vagy joghurt

17 ora leves, fozelek, tejbegriz gyumolcssel, stb, de ilyenkor mar keveset eszik

21 ora tapszer 200-220 ml, elofordul hogy ez elott meg eszik apaval, akor a tejcsi kesobbre csuszik.

3.4 kg-val es 52 cm-el szuletett, most 10.4 kg es kb.80 cm.

2009. aug. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!