Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom, hogy már hogyan...

Nem tudom, hogy már hogyan oldjam meg ellenségeskedések nélkül kislányom keresztelőjét?

Figyelt kérdés
Anyósom azt akarja, h a sógornőm legyen a keresztanyuka és a tesóm is.Hiába mondjuk, h a gyereknek csak egy keresztanyja lehet és lesz. Én a nővéremet szeretném és a párom is támogat ebben. Hogyan magyarázhatnánk el?Burkolva mindig elmondja, h a sógornőmnek milyen rosszul esne.Pedig már a férjem is elmondta százszor, h a nővérem lesz a ker.anya.De mintha nem is hallaná.Plusz probbléma még, h mindig nálunk akar aludni.Ha bármilyen családi program van, ő kijelenti, h itt alszik, pedig nem lakik naon messze.De ez is meg lett már neki mondva százszor, h kicsi a lákás(két szoba van, egyikben a gyerek alszik) és mi hármasban szer lenni,(aludni) nem érti meg.Mindig veszekedni kell vele, h menjen haza.Bocsi,h ilyen hosszú lett csak már kiakadtam.
2009. aug. 25. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát nagyon egyszerű, KÖZLITEK, hogy mikor lesz a keresztelő és hogy a tesód lesz a keresztszülő.

Ennyi.

Ők erre természetesen meg fognak sértődni és aztán szépen sértődött fejjel ott lesznek. Mást nem tudsz tenni, ha már többször jeleztétek és "nem hallják meg", akkor BÁRMIT csinálsz, ez fog történni.

Legyetek kedvesek, de határozottak.

2009. aug. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt hiszem a problémák magva ezekben a szavakban van: "magyarázhatnánk el" "veszekedni" "százszor.

Ne magyarázkodjatok és ne menjetek bele vitába. Egyszer közlitek a döntésetek és kész. Utána nem vagytok tovább hajlandó beszélni erről, ha felhozzák a témát, megmondjátok, hogy már megmondtátok hogy legyen.

Teljesen felesleges vitákba nem érdemes belemenni. Meg se halld, ha megint rákezdik.

Ha a sógornőd jön hozzátok, akkor pedig szépen búcsúzz el tőle, esetleg kérdezd meg, hogy a férjed hazavigye-e, de vele se menj bele vitába, hogy miért és mikor nem aludhat ott.

2009. aug. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, hülyén írtam ki.Az anyósom akar mindig nálunk aludni.:)
2009. aug. 25. 14:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Brrr, a mama akar ott aludni? Én is azt hittem, hogy a sógornő...

Szépen megkérdezed, hogy elmegy gyalog, vagy elvigye haza a párod? Erről sürgősen szoktasd le, akár picit durvább módszerekkel is!!! Brrrr....

Nálunk ittalszik néha a mama, de ő 130 km-re lakik és nincs kocsija... Ez így rendben is van, néha... És nagy a ház...

De 2 szobában és nem messze lakik... Kedvesen hazakíséritek, hogy ne féljen útközben...

2009. aug. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!