Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet, hogy 9 hónapos...

Mitől lehet, hogy 9 hónapos fiamat 1 percre (! ) sem tudom egyedül hagyni?

Figyelt kérdés
Rögtön sírni kezd, pillanatok alatt úgy behergeli magát, hogy attól tartok hányni kezd (szabályosan öklendezik), alig lehet megvigasztalni. Ez már a szeparációs félelem? Mi a megoldás?
2009. aug. 25. 07:19
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Ez attól lehet, hogy így szoktattad.

A megoldás csak a fokozatos leszoktatás lehet. Tehát leteszed pl. járókába, beszélsz/énekelsz és távolodsz.

Ha hisztizik, akkor nem rohansz hozzá, hanem egy idő után szép lassan közelítesz, kicsit megnyugtatod, majd újra elmész. És türelem.

2009. aug. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Mi az a szeprációs félelem? A választ te magad adod meg.Ha sír megvígasztalod azonnal.Nagyon magadhoz szoktattad,nem hagytad egyedül játszani,azonnal ott voltál mellette,ha elkezdett sírni.Ezt megszokta és most már igényli.Egyszerűen hisztis lett.Ezen már nem vagy nagyon nehezen tudsz változtatni.Még két-három évesen sem mozdulhatsz el mellőle.
2009. aug. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kisfiam is 9 hónapos,kb.2 hónapja kezdődött ez a dolog nálunk.

Előtte eljátszott egyedül,itthon hagyhattam apával.

Szerintem nincs igaza az első válaszolónak,mert nem mindig szoktatás kérdése.

Azóta jön mindenhova velem,elég fárasztó,és sokat veszekedünk miatta a férjemmel,mert ő nem érti,hogy ez miért van.

Nekem is azt tanácsolták,hogy ki fogja a nőni:(!

De ez sajnos sokáig eltarthat.

Ha még szoptatsz,akkor még nehezebb talán.

2009. aug. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem szoktattam így, félórákat is eljátszott korábban egyedül, tudtam csinálni a dolgom mellette. Annyi változás volt mostanában, hogy 2 napja jöttünk haza az anyósoméktól, egy hónapig voltunk náluk és ott mindig volt valaki a baba körül.
2009. aug. 25. 07:49
 5/7 anonim ***** válasza:

én első

Kedves kérdező, akkor magad válaszoltál. Az elmúlt hónapban hozzá lett szoktatva, hogy ott vannak körülötte.

Most sajnos a te dolgod, hogy leszoktasd.


A szeparációs félelem, mint az egyik első félig már tudatos érzés nem mindíg jelentkezik. Tehát a gyermek eljátszhat szépen magában, majd felnéz, "tudatosul, hogy egyedül van" és sír. A szeparációs félelem nem azt jelemnti, hoyg mindíg sír. AHa mindíg sír az még egy reflexszerű reakció, aminek semmi köze a tudatos tevékenységhez. Reflexszerűen jelentkezik, mert reflexszerűen alakult ki. Tehát szoktatással.

(Pszichológus)

2009. aug. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez a szeparációs félelem (mai szakszóval kifejezve. de ez egy betegség neve IS, na a gyerekek esetében NEM arról van szó!!!). Ezen kb minden gyerek átesik ki-hogyan. Van anyuka, akinek fel sem tűnik és van aki nagyon megszenvedi. Nekünk is volt ilyen. Egyik napról a másikra történt és sehol nem volt meg nélkülem, pillanatra sem. NEM szoktatás kérdése, mert nekem is elvan a kisfiam egyedül teljesen jól. Nálunk kb. 2-3 hétig tartott aztán visszaálltunk a régi megszokott kerékvégésba. Most 14 hós lesz a kisfiam és megint látszódik, hogy 'anyásabb'. Körülöttem sokan mondják, hogy 2-3 éves korukig jelentkezik ez a gyerekeknél. Kitartás :) a megoldás hogy ha anya kell neki hát kapjon anyát :) szerintem legalábbis.
2009. aug. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

szia,

az en fiam 8 es fel honapos, kb 2 hete kezdodott, de hullamokba tor ra. van, hogy eljatszik, elmaszkal, aztan egyik pillanatrol a masikra sirva fakad, es nyujtja a kis kezet felem, akkor felveszem odabujik, bekapja az arcom (nalunk ez a puszi), par percig szorit, aztan megy tovabb. ilyenkor senki mas nem kell, apa sem, csak en. ez nem szoktatas kerdese, a fiam nagyon kedves, baratkozos, es hirtelen lett ilyen nagyon anyas. tegnap volt az elso ejszaka, hogy nem maradt a kisagyba sem, zokogott, kivettem magam melle, atkarolta a nyakam, es el sem engedte ugy aludt el. nem tudom mi ez naluk, es meddig tart, de olyan 18 evessel meg nem talalkoztam, aki igy viselkedne.:)

szoval kitartas, sajnos ez a nagyon bujos, anyas korszak is veget er egyszer, es nekem legalabbis, biztos, hogy nagyon fog hianyozni, majd amikor meg akarom puszilgatni es eltol, hogy jaj anya ne mar, ez olyan ego!!!

:)

2009. aug. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!