Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kezdik el egyes anyukák...

Miért kezdik el egyes anyukák 4 hó előtt a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

minek? 4 hós kortól ajánlott tápos baba esetéban, tejes babáknak 6 hóstól. Persze mert anyáink is..igen, és meg lehet nézni mennyi allergiás, emésztési problémás ember van, fiatalok. Anno meg gémeskútból vették a vizet, de gondolom ma már vezetékes vizet használ majd mindenki. egyre több mindenre derül fény, miért nem inkább örülünk ennek, és élünk a lehetőséggel hogy minél kevesebb betegség üsse fel a fejét.

Egészen egyszerűen a kis pocakjuk nem tudja jól feldolgozni, a bélbolyhok sérülnek és nem akkor lesz baja, amikor megette; hanem lehet hogy 2,,6,10, év múlva jön ki. Miért növeljük meg ennek az esélyét?


Komolyan nem értem, de szeretném tudni, hátha van valami magyarázat amit nem ismerek...


2009. aug. 24. 22:43
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Nem provokálok, komolyan érdekel a téma. Miattam aztán ne húzza fel magát senki, nem ér annyit, higgyjétek el.

Aki alig vátra a 3hót: megértem, és valszeg ILYEN HELYZETBENn is ezt tettem volna.


Emgen az érdekel, ha nem volt orvosi/hízási probléma, miért kezdik el 2 hósan a sió almalevet pl.

2009. aug. 25. 10:02
 12/13 A kérdező kommentje:

Legyen már valakiben annyi hogy le is írja hogy igen, én adtam ezért meg ezért(nem orvosi/hízási ok)...


De nem, lapítotok,meg lepontoztok..talán nincs indok???

2009. aug. 25. 14:24
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1 éves a fiam. 6 hóig csak anyatejet kapott, mert a csapból is az jön, hogy 6 hóig csak azt. Na akkor gondoltam, ha így "kell" lennie legyen. Pediga anyukám mondta már, 4-5 hósan, hogy kezdjem el hozzátáplálni. De nem én kötöttem az ebet a karóhoz, hogy ezt most "így kell" Hiába mondta, hogy ő már 3 hósan töltött káposztát evett turmixolva. 6 hósan elkezdtem evett is szépen egy hóig. Utánna az istennek se akarta bekapni a kanalat. Úgy összezárt a száját, hogy az csak na. Most múlt egy éves, és még mindíg nem eszik semmi kanalasat. 10 hóig anyatejet kapott, azóta kecsketete. Napi 5x. Ha a kezébe adok valamit amit ő fog akkor eszeget belőle, de nem mennyiség az. Pedig 4 hósan úgy kinézte a számból a kaját, hogy az na. És akkor voltam a buta, hogy nem adtam neki. Na következőt már biztos el fogom kezdeni max. 4 hótól kostoltatni. Nem azt mondom, hogy ki kell váltani rögtön a szopit, csak érezze az ízeket, szokja, és tanuljon meg kanálból enni mikor még kicsi és nem tudja kivenni a kezemből. Én azt hogy így eszik a fiam, azt gondolom azért van mert nem ismerte meg korán az ízeket. Én ezért fogom már hamar elkezdeni a kostoltatást a következőnél. És most már nem fog érdekelni akárki akármit mond. Mert akkor is halgatnom kellett volna anyukámra, de nem nekem a hülye mostani elveket kellet betartanom. De azóta nem is tartom be őket és teszek mindenki véleményére.
2009. aug. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!