Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezeljem, ha hisztizik a...

Hogy kezeljem, ha hisztizik a babám?

Figyelt kérdés

13 hós babám eddig is akaratos volt, de mostanában lett igazán hisztis. Amíg az van amit ő akar nincs baj, egy kis angyal. Amint valamit nem tehet, hisztizik, vágja magát hátra. Tegnap pl. nem engedtem, hogy belemenjen a sárba (még nem jár önállóan), elkezdett sírni, és feszítette magát hátra, alig bírom tartani. Ilyenkor attól félek, hogy elejtem. Eddig az utcán nem volt ilyen, csak itthon.

A ti babátok is ilyen? Meddig tart ez a korszak?


2009. aug. 23. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A babád szépen fejlődik, tanulja a korlátokat.

Ne hagyd rá, mert amikor futni kezd, szigorítani fogsz Te is. Próbálj meg következetes lenni és türelmes - könnyű ezt mondani! :) - olyan értelemben, hogy nyugodtan elmagyarázod neki, hogyha a sárban mászkál koszos lesz a ruhája, át kell öltözni stb. Megérteni nem fogja csak a hangsúlyt és a komolyságodat.

2009. aug. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Enyém is ennyi idős és nálunk is most kezdődnek ezek.


Pl ha a konektorban turkál, akkor határozottan rászólok, komoly arccal, a szemem sem mosolyog, elmagyarázom 5 szóval miért nem szabad, erre ő elkezd rötyögni. Ilyenkor mit kell tenni?

2009. aug. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Meg kell puszilni, nagyon édes! ;) De a komoly magyarázatot később is tartsd meg.
2009. aug. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nálunk is volt konektorozás, de az két hét alatt lecsengett. Eleinte rászóltam szigorúan és elmagyaráztam, hogy miért nem szabad - nem hatott, aztán rácsaptam a kezére- ez pláne nem hatott, sőt még gyakrabban kotorászott a konektorba, csak azért is. Aztán nem foglalkoztam vele egyáltalán. Nézte a reakciómat, és amikor látta hogy nem érdekel, már nem izgatta tovább a dolog.
2009. aug. 24. 11:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!