Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babám úgy hisztizik...

10 hónapos babám úgy hisztizik, hogy erőből hanyatt vágja magát. Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Eddig mintha észre se venném hagytam, hogy feküdjön a földön és ordítson.De sokszor már nagyon mérges vagyok érte, és ideges...Mit tegyek?
2011. jan. 12. 12:16
 1/10 Nigra ***** válasza:
ha hisztizik, tedd olyan helyre ahol nem tudja beütni magát és hagyd egy kicsit magára...nálunk mindig beválik (én csak akkor csinálom ha ok nélkül raplizik)
2011. jan. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én is van, hogy hagyom, de ha látom, hogy ez nem működik, hatásos lehet, ha felveszed átviszed egy másik helységbe, vagy valahová ahol kiszakad egy kicsit és halkan próbálok énekelni a fülébe, hogy lenyugodjon (persze nem könnyű, van hogy egyszerűen már én vagyok olyan ideges, hogy inkább kimegyek cigizni az erkélyre (amúgy 5 éve leszoktam....), őt meg beteszem a járókába)
2011. jan. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

sztem el kell terelni a figyelmét. nem ok nélkül hisztizik. gondolom, valami kiváltja. pl. vmit nem szabad vagy nem sikerül. ez bőven ok 10 hónaposan, hogy hisztizzen. fárasztóbb elterelni a figyelmét, de sztem hosszú távon jobb. megtanulja, hogy ha vmi nem jó vagy nem sikerül, akkor helyette fogjon vmi másba. nem csak a tehetetlen düh fogja belül emészteni.

amúgy később ez még rosszabb lesz, amikor mr dacból hisztizik. ha már most nagyon mérges vagy és ideges, mi lesz veled később? próbálj erre úgy gondolni, hogy ez egy természetes dolog, olyan, mint a járni megtanulás vagy bármi, ami kell az egészséges fejlődéshez. igenis jó, hogy van önálló akarata a gyereknek. a mi dolgunk az, hogy kordában tartsuk a normális határokon belül, és megtanítsuk, hogy amit nem szabad azt nem szabad. és ehhez rengeteg meg még annál is több türelem kell.

2 éves kislány édesanyja

2011. jan. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

már akinek el lehet terelni a figyelmét...:) az enyém attól még pipább lesz, csak eldobja a francba amit mutatok neki...

de egyébként ez a könyv szerinti módszer, próbáld meg hátha nálatok beválik!

2011. jan. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
igen, már akinek. az enyémnek se lehetett könnyen, azzal kell, ami kizökkenti jó eséllyel, ami NAGYON érdekes. nyilván én se egy sima játékot adtam a kezébe anno. ami még sztem fontos, hogy el kell vinni a helyszínről, ahol hisztizkk, az is máris egy kizökkentés.
2011. jan. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én 9,5 hósom már ismeri azt a szót, hogy nem szabad. ismeri, érti és gyakran alkalmazza is (pl ha rászólok, hogy nem szabad, akkor elfordul az apja számítógépétől). Ugyanezt vetem be hiszti során is, pl amikor bőgni kezd, mert pelenkázás közben nem engedem hasra fordulni. Nagyon nem vagyok sírni hagyós, de ez már más, ez már az akarat érvényesítése, ez már hiszti.
2011. jan. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mit csinál, mielőtt hátravetné magát? És te mit csinál ELŐTTE pontosan? Leírnál egy-egy ilyen szituációt? Az érdekelne, hogy mi váltja ki.

pszichológus anyuka

2011. jan. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

2 hete csinálja ezt.Legutoljára például:

Szeret fürödni, és amikor kiveszem a kádból neki áll ordítani ahogy törölközőre rakom.

vagy:pelenkázáskor nem engedem hasra fordulni.

vagy:olyan tárgyat akart elvenni tőlem,amit nem adhattam oda, és azonnal hanyatt vágta magát.

De ami a legsűrűbb, hogy éppen főzök, ráncigálja a nadrágomat, és valamiért nem tudom felvenni.Tegnap éppen gyújtottam be a tűzhelyen a gázt, fél percig fogni kell, hogy ne aludjon el, addig leraktam az ölemből, és hatalmas ordításba torkolott,közbe természetesen hanyatt feküdt.

nem tudom, hogy előtte mit csináltam, tegnap főzés közben volt ez, de előtte már nem emlékszem nagyon.De megfigyelem, mert erre kiváncsi vagyok.

2011. jan. 12. 13:49
 9/10 Nigra ***** válasza:
ezek alapján nekem úgy tűnik, hogy akkor kezd hisztizni, ha valami nem úgy van ahogy ő akarja...és mivel ezek nem életfontosságú dolgok, mint hogy pl. ha be kell gyújtanod a gázt igen is leteszed, pelenkázás közben nem lehet hasra fordulni stb, én nem hagynám rá és nem venném fel gázgyújtás közben. Én eddig is úgy csináltam, hogy ha hisztizik akkor bizony nem. És ő is megtanulta, hogy ha szeretné, hogy vegyem fel akkor odajön és nyújtja föl a kezét, és ha szólok neki, hogy most nem tudlak felvenni édesem akkor fogja magát és megy vissza a játékokhoz...igaz két perc múlva jön vissza:D de akkor már általában fel tudom venni:D szóval neked is ezt javaslom, hogy NE kösse össze azt, hogy hisztizik és hogy megteheti amiért hisztizik...
2011. jan. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
második válaszoló vagyok, az én babám születésétől fogva ilyen, ha nem tetszett neki valami, már pár hetesen is dühödten csapkodott a kis kezeivel és ívben feszítette hátra magát. persze akkor még nem tudtuk, hogy mi van, azt hittük fáj valamije, de később már világos lett, hogy ő ilyenkor dühös, mérges (kis korában ha fáradt volt főleg akkor csinálta, mióta nagyobb már ez sem kell hozzá...:) szóval, kitartás! próbáld meg elterelni a figyelmét, ha nem megy, vidd át pl egy másik szobába. Nagyon nehéz így, én tudom, az én gyerkőcöm most 17 hónapos, de kb most tartunk ott, hogy el tudok mosogatni két poharat, anélkül, hogy üvöltene közben...
2011. jan. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!