Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódom, tényleg vékony a babám?

Aggódom, tényleg vékony a babám?

Figyelt kérdés
Kisfiam 18 hónaos elmúlt, és mindeki azzal idegesít,hogy rosszevő a fisfiú, hogy ilyen vékonyka? A védőnő látta a múlt héten, azt mondta, hogy ilyen fajta.A gyerekorvos is látta egy hónapja a védőoltáskor.Ő is azt mondta, hogy anyuka és apuka sem kövér, mért akarjuk, hogy a gyerek kövér legyen.Én csak azért idegeskedem, mert mindenki ezzel jön, hogy vékonyka, és hogy nem eszik édességet?Hát ami igaz nem sok édességet eszik olyan mint csoki, vagy cukrászsütemények, de én úgy gondolom, hogy elég szénhidrátot fogyaszt, és napi 6 szor eszik, ebben 3-4 főétkezés, és két nasiféle van.(puding, gríz,gyümi,joghurt,stb.)EGYÉBKÉNT a kisfiam most 11 kg és 85 cm.Mit gondoltok,kevés ez a súly?Ti másfél éves fiatok lányotok milyen súlyú?És mivel lehetne hízlalni, ami egészséges is, tehát nem haszontalan édesség?Előre is köszönöm a válaszokat!:)
2009. aug. 23. 00:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj,csak az orvos véleményével.Az unokáim közül több is 11-12 kilóü volt még öt éves korukban is.Nema kövérség a fontos,hanem az egészség.

Nyugodtan adj neki cukrászsüteményt,csokikat is,mert arra is szüksége van,de mértékkel.

A családunkban az unokáim sok édességet kapnak a rokonoktól.A gyerekek ennek ellenére nem édességen élnek.

Megszokták,hogy csoki evés csak délután van.Válagathatnak a "készletből",de csak egy darabot kaphatnak,ha éppen egy tábla csokira esik a választásuk,akkor abból egy vagy két kockát.Soha nem hisztiznek többért.Cukrászsütemény nem nagyon van,csak otthon sütnek ( vagy én sütök nekik) valamilyen édességet hétvégén vagy valamilyen alkalomra.Mind egészséges gyerek.

A te fiacskád sem kell hízlalnod,másokkal ne törődj.

2009. aug. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az ég világon semmi baj nincs vele,még túlzottan alacsonynak vagy vékonynak sem mondanám,teljesen normális.A lányaim 3,5 évesek,95cm magasak és 13 kg-osak.A dokink azt mondta,amíg egy gyerek mozgékony,jókedvű,nem beteges,addig biztosan nincs vele baj,nem kell tömni,étvágyjavítókkal zaklatni.:)Sajnos erősen tartja magát az a vélemény,h csak a hurkás gyerek az egészséges-én inkább örülök,h mind a 4 gyerekem vékony testalkatú.A kötelező alkalmakon kívül szinte sosem járunk orvoshoz,tele vannak energiával.

Nehogy elkezdd édességgel tömni,csak azért,mert mások ezt mondják!Ha megint rákérdez valaki,közöld vele,h a te gyereked nem kövér,hanem egészséges.

2009. aug. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Átérzem a problémádat, az én lányom egy éves nyolc és fél kilóó és nyolcvan centi. az utcán mindenki lekövérezi, mert pofazacskói vannak, az orvos a védőnő meg azt mondja egy-másfél kilóval többnek kéne lennie. Persze a táblázat szerint...Pedig ő is tele van energiával, jár, szalad önállóan, egész nap viháncol. nem értem miért kéne a táblázathoz igazítani a súlyát és mesterségesen hízlalni. Szerintem úgyis lesz még baja a súlyával mert én is és az apja is hízékonyak vagyunk. Édességgel én sem tömöm, csokit, cukrot még sosem kapott, amit itthon sütöttem abból csipegetett egy kicsit. Persze tiltani nem fogom, valahogy úgy képzeltem én is amit az előttem szóló nagymama mondott az unokái szokásairóól.

Úgyhogy nyugodtan mond meg a téged idegesítő embereknek, hogy a gyerek pont úgy jó ahogy van!

2009. aug. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!