Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy fura kerdes es...

Lehet, hogy fura kerdes es biztos hulyenek neztek, de nem baj, ha a kisfiam, aki most 6 hos soha nem sir?

Figyelt kérdés
Komolyan, kb. 2 honapos kora ota nem sir szinte sohasem. Nem baj, ha pisis vagy kakis ( nem mintha benne hagynam orakig de, ha veletlen nem azonnal veszem eszre az sem baj ), nem sir, ha ehes. Nem is tudom,h volt e valaha ehes. Nem sirt, amikor jott ki 2 foga is egyszerre, nem sir, ha meguti magat. Nem baj, ha nem lat engem, jol megvan masokkal is.
2009. aug. 22. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Olyan babáról aki egyáltalán nem tud sírni, és nincs mögötte valamilyen fejlődési rendellenesség még nem hallottam.

. Ha a fejlődésneurológiai vizsgálat nem szakintézetben történt esetleg szóba jöhet a Svábhegyi Gyermekgyógyintézet Fejlődésneurológiai Osztályán is egy kontroll, ahol nagy tapasztalatú szakember ismét megnézné a babát. Ha a vizsgálatok negatív eredménnyel záródnak, én el tudok képzelni egy rendkívül nyugodt, optimális körülmények között élő jól táplált babát aki egészséges és alig sír. Ennek pedig örülnie kell, mégpedig nagyon.

2009. aug. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Unokaöcsémet hasonló tünetekkel vitték kivizsgálásra 5 hós korában, és kiderült, hogy "autisztikus tünetegyüttese van", tehát nem full autista, de azért erősen fejlesztésre szorul több területen is.

Amúgy kiegyensúlyozott, barátságos, türelmes fiúcska, értelmes nézéssel stb - ezt nem gondoltuk volna róla, mindenki azt mondta, hogy csak nyugis tipus, de az anyját nem hagyta a dolog nyugodni, és jobb is, hogy kivizsgáltatta, mert így spec fejlesztést kaphat és van esélye pl kisegítő-ovi vagy suli helyett majd normál oktatásban részt venni.

2009. aug. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de csatlakoznom kell az előttem válaszolóhoz, nagyon jó lenne, ha ilyen baba létezne, de attól félek, ennek komoly oka van! Az én fiam, egy abszolút nyugis, kiegyensúlyozott baba volt, mégis hallatta a hangját, amennyiben valami baj volt. Okvetlenül vizsgáltasd ki, és ha nem okoz megterhelést, informálj bennünket az eredményről. Szoritunk!
2009. aug. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg egyáltalán nem sír, az biztos nem normális. De pl. az én lányom is elég nyugis volt: kaka, pisi miatt soha nem sírt; nem tudtam mikor éhes, mert nem jelezte, csak adtam neki a soron következő kaját, idegenektől sem ilyedt meg, szurikor sem sírt stb.De pl a porszívó és a turmixgép hangjától és az orrszívástól mindig ordított. Aztán mióta jár többet esik, na azóta vannak bömbölések. És mostmár hisztizni is szokott így 2 évesen. Egyébként teljesen normális gyerek. Szóval nem biztos, hogy beteg a tied se.
2009. aug. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jezusom! Erre nem szamitottam, most komolyan mondjatok? En nem is gondoltam, h baj is lehet a nyugodtsaga mogott. Hetfon elso dolgom,h felhivom a gyerekorvosunkat. Nem kellett volna neki mar eszre vennie eddig? Pl. ha oltst kapott eddig, osszesen egyszer sirt, az elsonel. A tobbinel csak osszehuzta a szemoldoket es mire tobb lehetett volan mar veg is volt az oltasnak. Nyafizni szokott azert, olyan panaszkodas fele, ha nem tetszik neki vmi. Azert koszonom szepen a valaszokat! Termeszetesen utanajarok azonnal!
2009. aug. 22. 21:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nem kell azért bepánikolni. Lehet csak egy kiegyensúlyozott, nyugodt gyerek. De kérdezz rá a dokidnál, hogy megnyugodjál.
2009. aug. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Az én babám se sírós,csak olyan nyafizós mint a tied.De azért néha eltörik a mécses.Most 7 hós,és bizony áll,és el-el esik,na ilyenkor bizony sír,meg ha leteszem aludni és ő még álni akar,na ilyenkor is sír,egyébént nem.Egy kérdezést megér,de szerintem nem kell agódnod,hamarosan elérkezik az az idő amikor megered a nyelve,ez nekünk olyan 5-6 hósnaposan következett be,addig csak nyávogott néha.Bár ami igaz-az igaz,a sírás hozzátartozik a babához.Azért kérdezz rá.
2009. aug. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!