Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korban kezdtétek...

Mennyi idős korban kezdtétek a fogmosást és hogyan? Kisfiam 16 hónapos.

Figyelt kérdés
2009. aug. 22. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:

12 hósan kezdük el 8 foggal.

Először odaadtam neki a fogkefét, rágcsálta, nézegette, közben én a mosdónál mostam a saját fogam, az nagyon érdekelte, majd leültem elé a ürdőszobaszőnyegre és úgy csináltam, mintha az ő fogkeféjével mosnám az én fogaim, majd az övét dörzsöltem picit, tartotta a száját. Most már csak kicsit hagyja, kiveszi a kezemből és magának kezdi el "mosni" vagy inkább még csak bróbálkozik :)

2009. aug. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kisfiam is szereti nézni ahogy mosom a fogam de nem tetszik neki ha a szájába nyúlok. Az ujjra felhúzgató "fogkefe" nektek bevált?
2009. aug. 22. 20:10
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor már elég önálló volt,hogy a fogkefét a kezébe fogja.Először csak a vizes kefét adtam a kezébe,és megmutattam,hogyan mossa a fogát.Elég gyorsan belejött.
2009. aug. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi kb. 6 hósan kezdtük, azzal, h Apa a szájába dugta, h szopogassa fürcsi közben. Van olyan gyerekfogkefe, ami 4 hós kortól használható, a rossmanban vettük. Szerintem az ujjra húzható túl drága, és azt hiszem egész picuroknak ajánlják. Próbáljátok ki a Gabi fogkrémet, jó ízű :) és már 1 éves kortól használható, mert nem baj, ha lenyel belőle :) A mi fiunk imádja.

Amúgy fogorvos ismerősünk már 4 hósan mosta a babája ínyét, h szokja meg.

2009. aug. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. vok.

Az ujjra húzható nem jött be. Szerintem nálunk az jött be, hogy hagytuk játszani vele az elején, mint valami rágókával, aztán valahogy összekacsolja az én fogmosásommal és így az egész az utánzásra épült. Ha nem akarta, akkor nem erőltettem.

2009. aug. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mi a legelső fognál kezdtük a fosmosást, minden este fürdés előtt. Ekkor volt 8 hós a fiam.

Eleinte az ujjrahúzhatóst használtuk, nagyon bejött.

Aztán amikor már 8 foga volt, kipróbáltam a sima fogkefét. Pár napig nyűglődtünk, mert nem tetszett neki, ahogy matatok vele a szájában.

Aztán visszatértünk az ujjrahúzhatós variációhoz. Ezzel élvezet a fogmosás. NEKI. Nekem nem annyira, ugyanis már a hátsó kisörlői is kibújtak, és harap. Kénytelen voltam visszatérni a rendes fogkeféhez, mert párszor úgy megharapta az ujjam, hogy visítottam. Azt hittem, leharapja az első ujjpercemet, alig tudtam kiszabadítani a szájából az ujjam:(

Most már élvezi a fogkefés fogmosást is, főleg, ha teszek rá egy kis Nenedent baby fogkrémet. ezt csak hetente 2szer használjuk, amúgy sima vízzel mosom neki, persze többször leöblítem a fogkefét.

Ő is szereti rágcsálni a fogkefét:)


Nekünk a gyerekorvos felírta a Zymafluort is, és adom azt is már 5 hónapja. A fogorvosom is ajánlotta.

Remélem szép fogai lesznek a fiamnak! Az én fogaimmal sajnos nem törődtek gyerek koromban, megis lett az eredménye:(


17 hós

27 hetes

2009. aug. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom mit írtam!


Szóval a foGmosást kezdtük a legelső fognál :-o

2009. aug. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
:DDD
2009. aug. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekünk is tanácsolta a védőnő a Zymafluor-t. Próbálom én is óvni a fiam fogait, sajnos nekem is van rossz fogam. A mi generációnk idejében ez nem volt annyira fontos sajnos:(
2009. aug. 23. 11:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!