Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korban kezdtétek...

Hány hónapos korban kezdtétek a fogmosást?

Figyelt kérdés
2011. máj. 18. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amint kint volt az első foga hegye: 8 hónaposan.
2011. máj. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi most fogjuk kezdeni 11hónaposan és 3foggal.
2011. máj. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi.
2011. máj. 18. 21:39
 4/7 alaszka ***** válasza:
100%
Mi is mikor kibújt az első két kislapát. Akkor még csak olyan szilikon kefével.
2011. máj. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi 8 hó körül kezdtük, már 6 hósan kibújt az első kettő. Még akkor nem volt fogkefénk, így csak a fejemben motoszkált folyton, h venni kéne már. Aztán egyszer megláttam én is a boltban a szilikonos ujjra húzhatót, és megvettem. Mikor felül is kibújt a két foga már nem tudtuk használni. Folyton megharapott! :) Így vettünk 3 db-os készletet.

Amúgy rendesen nem igazán tudjuk neki megmosni, mert úgy össze tudja szorítani a száját, h művészet átpaszírozni rajta bármit is. Viszont magától imádja rágcsálni a normál sörtéset. Nemrég vettünk Nenedent fogkrémet, azzal jobban megengedi nekünk.

2011. máj. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a hónap számít, hanem a fogak száma. :) Ahogy van foga a gyerkőcnek, azt valamilyen módon tisztítani kell.

Kisfiamnak az első két kis fogát benedvesített, ujjra húzható textil fogtörlővel tisztítottam, aztán ahogy kibújt még kettő, vettünk Nenedent fogkrémet, kis gyerekfogkefét, és elkezdtük az igazi fogmosást.

Ha 3 hónaposan van foga a gyereknek, akkor kell elkezdeni, ha csak 10 hónaposan jönnek ki a fogai, akkor 10 hónaposan kell elkezdeni mindenképpen (persze minél előbb, annál jobb, hogy hozzászokjon).

2011. máj. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én a fogorvosom kérdeztem meg:-) Ő azt mondta amit fentebb mát írtak előttem, hogy mindegy hány hós a kicsi amint kibújik az első foga kell mosni. Először lehet fogkrém nélkül is ujjra húzható "fogkefével" aztán ha megszokta jöhet a krém meg a gyerek fogkefe. A fiamnak 7 hósan jött az első foga és el is kezdtük a fogmosást. 14 hósan már 16 foga van, szépek és már teljesen megszokta a fogmosást nem balhézik.
2011. máj. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!