Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vághatunk először...

Mikor vághatunk először körmöt? 3 hetes a fiam és szívem szerint már vágnám, mert még mindig viseljük a boxkesztyűket :-)

Figyelt kérdés
2009. aug. 22. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

én miután haza jöttünk a kórházból, levágtam neki...

annyira össze karmolják a kis pofijukat.

szerintem nyugodtan vágd, le semmi baja nem lesz tőle...

Üdv

2009. aug. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Én azt olvastam egy könyvben hogy akár le is "rághatjuk".Annyira vékony a kicsik körme hogy nem szakad be , hanem könnyen leválik .
2009. aug. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem kinztás ilyen időben kesztűt adni szegény gyerekre. beizzad benne. vágd le nyugodtan a körmét, én is levágtam amikor hazahoztam. neki is jobb ugy.
2009. aug. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vágd nyugodta. Ajánlom a lekerekített végű ollót, azzal később is le tudod majd vágni, amikor nem fog aludni annyit. így nem szúrod majd meg vele.
2009. aug. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

én már a kórházban levágtam minda két kislányom körmét és most is be van készítve a kisolló a csomagba


39 hetes kismma

2009. aug. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én mikor hazajöttünk a kórházból lereszeltem neki baby reszelővel, most pedig már baby körömcsipesszel vágom neki.

nyugodtan vágd le neki.

3 hós baba anyukája

2009. aug. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekünk a védőnőnk 2 hetes kort javasolt az első körömvágásra.

Már nem emlékszem pontosan, mikor volt az első, de pár nappal a hazajövetelünk után megejtettem, mert már nagyon nagy volt a körme és karmolta magát.

Várd meg, míg elalszik, akkor könnyű levágni.

2009. aug. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2 hetes kor után le lehet vágni. kerekített végű ollót használj, és akkor ha elaludt, akkor simán megy. Egyébnénk az enyémnek leginkább letöredezik magától. És a védőnő azt mondta még, hogy úgy kell levágni, hogy csak egyenesen, a széleit ne nagyon.
2009. aug. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nyugodtan vágd le, körömcsipeszt ajánlok, mert a kisolló megbökheti, ha mocorog közben ( én le is szoktam rágni neki néha :-)

De csak a tetejét szabad levágni, egyenesre, ne kerekítsd le a "sarkokat"!

2009. aug. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kétnapos korában vágtam először. Én ezt a rágást nem tartom annyira higénikusnak, a kezét sem nyaljuk, nem? Amikor alszik,akkor még reszelni is tudod műanyag reszelővel, hogy ne legyen éle, ne vágd túl rövidre.
2009. aug. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!