Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van ez, Mit tudok tenni?

Miért van ez, Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Kislányom 1 éves lesz és már újszülött kora óta nehezen alszik és keveset napközben,este nincs gond-kopp-kopp-kopp!Most átszokott a napali 1x alvásra rögtön ebéd után!Már anniyra fáradt h alig lát és azt hiszem h aludni fog jó sokat,de NEM-alszik 45 percet majd vissza kell altatnom-simizem a pofiját és talán úgy alszik megint 45 percet!Próbáltam h délelőt is még leteszem de nem hajéandó aludni!Mi tudnék tenni?Nagyon aktív és érdeklődő babuci!
2009. aug. 22. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:

9 hós a lányom és két hete egyszer alszik csak nap közben, és van hogy ez csak egy óra. Max 2 és fél. Szerintem ha nem álmos nem fog aludni, vagy a 45 percből kétszer negyed vagy fél óra lesz, úgyhogy jobban jársz az egyszer 45-tel. Egyébként az én lányomnak is kb fél óra kell mire elnyühüli magát, és van hogy felül egy óra múlva, vagy felsír és ha visszafektetem és megsímogatom alszik még egy kicsit.

Az enyém is aktív, körbesétálja a kiságyat, mászik mint a gép és pár másodpercre már feláll (valaminek támaszkodva) és kapaszkodás nélkül ácsorog. :-)

Én nem is próbálom meg kétszer lerakni,mert csak üvöltés lenne belőle.

2009. aug. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én sem próbálom lerakni,csak akkor ha álmos ill úgy látom h álmos a kis csajszi!De így is 1 nyűg az alvás!És az a legérdekesebb h totál álmos és azért sem alszik és tiszta dinkuli olyankor de elaludni azt már nem......
2009. aug. 26. 13:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Lányom már kicsi korától nappal csak 2X fél órát aludt, a sírba kergetett vele... Éjje jó aludt fél éves koráig, utána egyre rosszabb lett a helyzet..

1 éves korára kiborultam teljesen. A megoldást az adta, hogy megtanítottam egyedül elaludni. Azóta ebéd után mosdás, bili, hálózsák, redőny fél le, leteszem és alszik. Eleinte szépen aludt 2,5 órákat, de fokozatosan az is csökkent. Most már van, hogy csak fél órát alszik. Éjjel ugyenez , fürdés, öltözés, tej és leteszem, alszik 10 mpen belül.

Az, hogy mennyit alszik, nehezen változtatható. Minden babának más igénye van, neked kell rájönnöd, hogy valóban mennyi az igénye.

Azzal viszont nem értek egyet, hogy csak akkor teszed le, ha álmos. Legyen egy rutinja, és tudja, hogy mikor jön az alvás! Ebéd, mosdás, pár szép szó és tedd le. Eleinte lehet nem fog aludni, lányom is van, hogy ha nem álmos még annyira, fél órát énekel, de utána alszik. Ha mindig máskor rakod le, fogalma sincs a kicsinek, hogy mikor is kell aludnia...

Nekem bevált az "Aludj jól, gyermekem " könyv.

2009. aug. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én 13 hónapos lányom kb. egy hónapja átszokott a napi egyszeri, félórás alvásra, bárhogy trükközök, mintha óra lenne beleépítve, félóra után ébred. De úgy látom, neki elég, és végülis ez a lényeg.
2009. aug. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A 2.válaszolónak:nekünk is van napirend meg rutin,meg rituálé minidg!És vannak időszakok amikor 1 hang nélkül el is laszik de van amikor nem!De hála az ének-kopp-kopp-kopp h este nincs ilyen gond!Csak nappal de akkor már megőrít!Hát mind1 majd meglátjuk!

Én amúgy a Suttogóból vettem ötleteket!

2009. aug. 27. 12:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!