Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy zajlott a pépes étel...

Hogy zajlott a pépes étel etetése kezdetben (gyümi)? Minden apró részlet érdekel!

Figyelt kérdés

Mi mostanában kezdtük, néhány hete. Minden részlet érdekel, tapasztalatok és praktikák, mert én is szinte minden etetésnél rájövök valami újabb apróságra amitől könnyebb.

Hogyan készítitek el a pürét (ha nem üveges), mennyivel azelőtt hogy odaadjátok.

Mit adtok a babára? (partedli, belebújós vízhatlan, hosszúujjú... alatta van ruha vagy csak pelusban?)

Miben etettek? (ölben, autósülésben...)

Miből adjátok az ételt? (mércés pohár, kistányér...)

Méricskélitek mennyit eszik, vagy csak kb egy tálnyit, üvegnyit?

Közben/utána adtok inni? Mit?

Mekkora mennyiséggel váltottatok ki egy evést? Ha egy-egy alkalommal kevesebbet evett a gyümiből mint egy rendes evésnyi, akkor adtatok utána tápszert/cicit?

Utána nektek is ki kell mosdatni a gyereket? :))

Más most nem jut eszembe, de ha bármi apró trükk van, amivel könnyebbé tettétek a dolgotokat, írjátok meg :) (Mi rendszeresen talpig gyümisek vagyunk... -igen, én is..:) )


2009. aug. 21. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Én kezdetben ölben próbáltam etetni a kisfiamat (kb 5 hós volt), de rájöttem, hogy nincs annyi kezem, amennyi kéne, azután inkább a hordozóba ültettük és amikor már tudott egyedül ülni (kb 7 hós korában) kezdtük használni az etetőszéket. Igen, nálunk is sokszor csupa maszat volt minden... Előkét használunk (a műanyag előkék nekünk nem váltak be, mert állandóan azt piszkálta evés közben, így hagyományos anyag előkét használunk). Mindig magam mellé készítek egy papírtörlőt és ha kell azonnal törlöm a kezét, mielőtt még nagyon összekenne mindent. A kisfiam jó evő így gyorsan kiváltottuk az étkezéseket, én Aventos kis pohárba készítettem ki neki és kb 200 gr felelt meg egy evésnek. A gyümit közvetlenül evés előtt turmixoltam le neki.
2009. aug. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Húúú, itt aztán van kérdés :)

Az én kisfiam, most lesz 6 hós és már egy hónapja elkezdtem a hozzátáplálást, mert egyre jobban érdekelte a különböző ízek, mint a tejcsi.

Én még csakis üvegeset adok neki, a mi védőnőnk azt tan ácsolta, mert nem tudni, hogy amit veszek az vegyszeres-e vagy nem. Így mindig tudom, hogy mennyit evett. Van, hogy kiszedem egy kis kompótos tálba, de van, hogy csak az üvegből kanalazom.

Csak partedli van rajta és az autós ülésében ül, úgy eszik.

Az elején mi is mindig nyakig kajásak voltunk, de az idő elteltével egyre ügyesebb lesz és már nem lesz mindehol kajcsi :)

Utánna mindig próbálok egy kis neki való gyümölcslevet adni vagy még szoptatok rajta, ő dönti el melyik kell neki. Nálunk csak abban van a gond, hogy pohárból még nagyon nehezene megy, a cumisüveget meg kimondottal utálja, így az ivászattal van gond. Attól leszünk mi igazán koszosak :)

Nálunk annyira akart mást enni, hogy 1-2 nap után már egy egész üveg főzeléket megevett. Így mostanra teljes étkezéseket váltunk ki bébikajával.

Reggel még szopik, utánna egy üveg főzelék majd megint szopi, délután főzelék és estére szopi. Nálunk ez a menetrend.

2009. aug. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én kis kompótos tálba teszem ki az ételét, nem szoktam mérni az adagot. (Minek? - úgyis ő dönti el, mennyit eszik)

Pihenőszékbe szoktam ültetni, partedlit adok rá, és már kanalazok is. Szépen eszik, valamikor még a partedli is száraz marad. Egy dologgal tud csak kiakasztani, amikor tele van étellel a szája, és úgy beletömi az öklét... aztán összetaperol vele mindent. Aztán pedig a partedlivel szöszöl, és azt is a szájába gyűri, én pedig tartom a kanalat, arra várva, mikor lesz hely a szájában :-)

Felváltva adok neki üvegeset és magam készítette fogásokat. Eddig még semmit nem utasított vissza :-)

2009. aug. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, várom a többit is! :)

Mi is ölben kezdtünk, de pontosan arra jutottam, mint az első: nincs elég kezem. És az én manóm is rendszeresen az öklét dugja a szájába két kanál közt, így mindenképp kell egy kéz, kiszedni az övét a szájából :) Mi most egy vízlepergetős hosszúujjú előkében eszünk, mert ő még a lábát is képes összekenni, így igyekszem a lehető legnagyobb felületet védeni :)) Most egy pelussal letakart autósülésben eszünk. A papírtörlő óriási ötlet!! Idáig textilpelussal törölgettem, de a gyümis pelus menthetetlen, még a domestos se segít rajta, ráadásul egy használat után ment a szennyesbe! Örök hála az ötletért. Én magam turmixolom a gyümit, de azt hiszem fogok venni üvegeset is, hogy azt is megszokja, és ha mennünk kell valahova, vagy más eteti akkor se legyen gond. Mi egy evést váltottunk ki, ő általában 150ml körül eszik tápiból, gyümiből is megeszik annyit, kivéve amikor úgy dönt hogy nem, és olyankor nem tudom hogy pl 80ml körül gyümi után adjak e újra tápit... Ma megpróbáltam közben is itatni teával amikor nem volt hajlandó többet enni, utána evett megint.

Remélem neki is megjön rendesen az étvágya, mert nálunk elég gyakran küszködünk az evéssel... nem csak a gyümivel, a tápival is.

2009. aug. 21. 15:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!