Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok hogy hogyan alakul...

Leírnátok hogy hogyan alakul egy napotok 4 hónapos babával?

Figyelt kérdés
Evés-ivás, hozzátáplálás, alvás-játtszás, éjszaka. Anyatejes és tápszeres is.Mivel foglaljátok le ha fent van, eljáttszik egyedül a kiságyba? Van sokat ölben, vagy nem igényli?
2009. aug. 21. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Reggel ébredés, szopi aztán még kb. 10-11-ig alvás. Délután 3 vagy 4 óráig felváltva rakom a játszószőnyegre, babahintába, kiságyba hogy változatos legyen neki. Néha még szundít is fél órácskákat ebben-abban. Szoptatás és böfi után mindig játék anya kezében egy picit. 16 óra után nagy séta a levegőn este 18-ig. Még egy pici játék utána torna, 19 körül fürcsi, vacsi és. szunya.

Üdv

2009. aug. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Én még nem táplálom hozzá, igény szerint szoptatom. Ha nyűgösebb napja van többet veszem a kezembe, hogy érezze a biztonságot, de szerencsére nem ez a jellemző.

Szép időtöltést nektek!

2009. aug. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, kicsit még szétszórt vagyok:)Még mindig az első válaszoló vagyok:)Az éjszakákat nekem már 1,5 hónapos kora óta átalussza, így arról nem tudok írni. Valamint most szeretnék elkezdeni olvasni neki nagy, színes mesekönyvből, ez az újdonság varázsával fog hatni rá (remélem!:)) és segít neki a nyelvtanulásban is. Szia
2009. aug. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi tápszeresek vagyunk 1 hónapja. Most kezdtem neki gyümilét, tejpépet adni. A levet nagyon szereti, a pépet kevésbé azt most nem is erőltetem.

Reggel 6 körül kel, magunk mellé veszem, eljátszogatunk 8 körülig (akkor eszik) közben én rendbe szedem magam, pakolászok, stb. Utána 9-10 óráig alszik babakocsiban a teraszon.

10-12 ig fenn van, játszószőnyeg, babakocsis nézegetés, pihenőszék. Dél körül megint eszik. Ismét alszik kb. 2 órát a szabadban. Felébred, játék, evés 3 körül. 4-5 óra körül séta, van hogy ismét szundikál a kocsiban, van, hogy nem. Ilyenkor már apa is itthon van, vele is beszélgetnek, játszanak, nincs túl sokat kézben.

Du. 6 körül kaja, 7 körül fürdés.

Este 8-9 körül szokott elaludni, a kiságyában, kaja közben. Éjjel kétszer kel, de csak eszik és alszik tovább.

Elég nyugodt, jó baba, napközben sokat énekelek neki, mesélek csörgőzünk, ilyesmi :)

A gyümilevet 2 kaja közt szoktam megpróbálni, és a tejpéppel is kaja előtt próbálkoztam, több kevesebb sikerrel!

És nálatok?

2009. aug. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szia!


Nekem 4és fél hós a kislányom, kb. 1,5 hónapja átalussza az éjszakát.

Reggel fél 6-6 körül kel szopi és visszaalszik 7-fél 8-ig.

9 körül szopi utána játék önállóan a szőnyegén, addig én elintézem a házimunkát, főzést.

Ha végeztem együtt folytatjuk a játékot, énekelek neki, mondókázunk, bábozom, zenét hallgatunk, gyorsan megy az idő.

12-13 óra között szopi és utána alvás. (persze nem mindig alszik)

4 körül újra szopi és utána séta 18 óráig.

Itthon játék közösen (már apával) szopi és 8-kor megyünk fürdeni. Ami soha nem marad el a fürdés utáni masszázs.

Este még szopizik egy kicsit, azon elalszik és megy a kiságyba. Általában ez háromnegyed 9-9 körül van.


Az én kislányom nagyon keveset alszik nap közben már születése óta, de nem baj mert az éjszakáink nyugodtak.


Üdv

2009. aug. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Előző vagyok, azt elfelejtettem, hogy ölben csak akkor van, ha nagyon nyűgös vagy látom rajta, hogy most babusgatásra vágyik.

Még nem kezdtem meg a hozzátáplálást, mert úgy gondoltam, hogy amíg ennyi tejem van és elég neki, addig várok 6 hós koráig.

A kiságyban soha nem játszik, mi azt csak alvásra használjuk és ha látom, hogy nagyon álmos akkor berakom és már tudja hogy akkor alvás van, egyedül elalszik.

2009. aug. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nálunk most felborult minden úgy érzem. Elkezdtük a hozzátáplálást. A tejpéppel akár 4-5 órát is elvan. A gyümölcs is tolja az etetések idejét. éjszaka 1x ébred 4 óra körül, akkor tápszer, reggel szopi 7 körül, majd játék kicsit, aztán visszaalszik 1 órát kb. majd gyümölcs 10 körül, és utána kezdődnek a gondok... utána már nem tudom mikor éhes, mivel a cicin alszik el nap közben is ezért összekavarodnak az etetések. A tápszert meg nem nagyon szereti. De akkor mikor is legyen a főzelék bevezetése? délután vagy ebédre? Akkor nincs meg a napi 5 tej-es evése.kicsit tanácstalan vagyok.Nem nagy evő a babám. A foga is bántja szegénykémet, így mostanában felkapattuk, elég sokat van ölben. Nem igazán marad el a játtszószőnyegen egyedül, aludni is csak ringatásra alszik el, vagy a cicin.
2009. aug. 21. 15:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!