Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babátokkal, hogy...

6 hónapos babátokkal, hogy telik a napotok? Többi lenn.

Figyelt kérdés
8-án lesz 6 hónapos, 2 órát van nappal ébren aztán alvás 1-2 óra utána megint kb 2 óra ébren újra alvás. Közben játszunk, beszélgetünk, de hamar elfárad. Más babája is hamar elfárad vagy ez egyedi? Este kb 8- reggel 7-ig alszik, éjjel többször kb 3x 4x szopizik, de nem ébred fel nem nyitja ki a szemét csak felsír, szopizik és alszik tovább. Nappal csak ölben hajlandó aludni. Ha leteszem nagyon sír, de ahogy vissza veszem alszik tovább. Volt más is így? Mikor múlt ez el?
2011. aug. 31. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:

6,5 hónapos a kislányom.

Így néz ki a napirendünk:

- reggel 7-kor ébred, szopizik,játszik majd 9-10 között tízóraizunk (gyümölcs, tönköly, zab, köleskása, babajoghurt stb.) majd visszaalszik

- kb. 12 órakor ébred, játék, majd valamilyen húsos főzelék ebéd formájában, majd délután ismét visszaszundít 2-3 órára

- felébred, szopizik egy kicsit, elmegyünk sétálni, ügyeket intézni

- este 6-7 között tejpépet eszik majd játék este 8-ig apával

- 8-kor fürdés, szopi és alvás


4 hós kora óta átalussza az éjszakákat

2011. aug. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 7-én lesz 6 hónapos. Nekem meg pont az a bajom, hogy nappal szinte alig alszik. Általában fél óra délelőtt, és fél óra délután. De rengeteget kínlódok az altatással. Alig akar elaludni. Napközben elvan magának kicsit a járókában, de általában egész nap szórakoztatni kell, hogy ellegyen. Szinte semmit nem tudok csinálni. Se főzni, se takarítani. Éjszaka 2x ébred.
2011. aug. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez elég fárasztó lehet neked. Az éjszakai kelések miatt lehet ilyen fáradékony. enyém: éjszakát átalussza és nappal alszik 2-3 alkalommal kb. háromnegyed órát. nem lehet, hogy nem lakik jól a vacsorával?
2011. aug. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Csinálni én is csak annyit szoktam, hogy ruha hajtogatás, mosogató-, mosógép be kipakolás, nagyobb melóba nem kezdek ezeket meg lehet hordozókendővel is. Nagyon fárasztó. Most aludt egy órát, de már dörzsölgeti a szemeit, ásít. Én ezt nem értem.

Kedves első a babádat altatni sem kell?

2011. aug. 31. 10:13
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 6 hónapos.

Reggel fél 7-7 között ébred, fél 8-8 körül reggeli.

Utána játszik, és 9-fél 10 körül leteszem aludni. Ilyenkor alszik másfél órát.

Utána attól függően mennyire éhes, tízórai vagy ebéd. Mert fél 12-kor még tízórait adok, de délben már inkább főzeléket.

Utána megyünk vásárolni, csavarogni. Általában ha 11-fél 12-kor evett, akkor 2 körül ebédel, és utána alszik 1,5-2 órát.

Uzsonnázni 5 körül szokott, utána ha jó idő van, akkor kimegyünk sétálni, ha rossz idő van, akkor meg plázázni kicsit.

Este 7-kor fürdés, fél 8-körül vacsi, és max. 8-kor alszik.

Mostanban, hogy nagyon meleg van éjjel is, néha megébred, akkor iszik kicsit, és alszik tovább.

Amúgy kb. pont 6 hónapos korára állt át a kétszeri alvásra. De annyira durván, hogy ha mondjuk korábban ébred, és minden csúszik (korábbra), akkor sem tudom többször letenni. Olyankor max. a babakocsiban szundít még egy fél órát.

Ő sosem aludt kézben, mindig kiságyban, vagy max. babakocsiban, így a problémádra sajnos nem tudok válaszolni.

2011. aug. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6 hónaposan az én kisfiam csak másfél órát bírt ki ébren nappal! Akkortájt egyszerűen magától átállt arra, hogy nem akar ölben elaludni (sírt a kezemben is, ah álmos volt). Próbaképpen betettem a kiságyba, és ő oldalra fordult, majd pici nyüszögés után egyszerűen 5 perc alatt elaludt. Azóta mindig így alszik el: kicsit sétálok vele a karomban, simogatom a hátát, aztán beteszem a kiságyba - ekkor felsír egy pillanatra, de ha megkapja a cumiját abbahagyja - és simogatom a kiságy mellett állva, majd kb. 5 perc múlva alszik is. 6 és fél hósan elhagyta a harmadik napközbeni alvást, de nem volt zökkenőmentes a dolog, időnként fürdés előtt 1 órával még beájult 20 percre, majd mosolyogva magához tért. Így bírta ki csak a fürdést. Most 7 és fél hós, délelőtt alszik 1-3 órát, mikor hogy, délután pedig 3-4 órát is akár. De éppen ma van fura napja, mert reggeli után gond nélkül elaludt, viszont felébredt kb. 30 perc múlva, és azóta nyűglődünk.:( Még annyit, hogy most is csak 2-2 és fél órát tud napközben ébren lenni.
2011. aug. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
10:28-as vagyok. Ma az én lányom is csak fél órát aludt délelőtt! Valami van a levegőben? :)
2011. aug. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sokat gondolkodom azon mi lesz, ha ez így folytatódik, azon gondolkodom, hol rontottam el. Babakocsiban sem marad meg csak arra az időre, ha autóban elalszik és úgy csatlakoztatjuk. Nehéz vele bárhova elmenni mert sokszor nyűgös a fáradságtól.

Most is alszik szopis párnán 2 órát volt ébren, de sokat ásított közben, már ébredés után is.

Köszi a válaszokat, ha van pl. vagy ötlet akkor azt elolvasnám. Suttogó kizárva azt próbáltam, de ordított.

2011. aug. 31. 12:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam 6 hós lesz 11-én. Reggel fél 7-7 körül kel, ébredés után nem sokkal szopizik. Ilyenkor 1,5-2 órát bír ki ébren, utána alszik kb 1 órát, ha épp sétálunk, akkor babakocsiban, itthon pedig vagy cicin alszik el, vagy csak picit elringatom, de többször előfordult, hogy a rugós hintájában bóbiskolt el, akkor csak átteszem az ágyba és alszik tovább.

Öszesen 3-4 alkalommal alszik így napközben, mindig úgy átlag 1 órát.

Mikor ébren van, akkor a szőnyegen van, mivel nagyon mozgékony, így jó sokáig elvan, teszek le neki pár játékot, ide oda mászkál, felül, rágicsál, aztán továbbmászik egy másikhoz... Ölben nem sokáig szeret lenni.

Az evése igény szerinti, mert még csak szopizik, éjjel 1-2 alkalommal ébred, bár tegnap átaludta életében először az éjszakát, gondolom, ez még nem marad így:)

2011. aug. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!