Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok hogy telik egy...

Leírnátok hogy telik egy napotok 7-8 hetes babátokkal?

Figyelt kérdés
Az időrendiségre lennék kíváncsi: mikor eszik (mettől-meddig),mennyit alszik utána. Úgy érzem elkapattam a kislányom. Most 7 hetes és kb. 1 óra az etetés, mert szopik majd pótolnom kell tápszerrel és így pelenkázással együtt 1 óra az etetés. Utána 1 órát alszik és ordít, mert vagy éhes vagy csak kézben akar lenni. Szeretnék kialakítani egy rendszert,hogy legyen egy kis időm a házimunkára, meg pl gyantázásra. De félek, hogy már túl késő.
2011. aug. 29. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Reggel ébredés aztán etetés pelenkázás

nagyobbik gyerekkel reggeli aztán amig játszik elmosogatás esetleg chat ha hagyja.

10 körül séta vásárlás elötte szopi utánna szopi

délben ebéd Ő akkor alszik .

ha nincs dögmeleg 3 kor főzök a kicsi pihenőszékben v. alszik v. figyel a tesó játszik én próbálok főzni ált. sikerül.

ha hazajön a férjem játszik a naggyal a csepp alszik . este 7 kor fürdetés aztán cici és alvás . ha 8 kor fent lenne Ő is hallgatja a mesét amit a nővérének mesélek


szóval ez lenne a napirend amit a nagyobbik gyerekkel kialakitottunk Ő beleilleszkedett.


ha nincs ilyen akkor az évszak határozza meg . pl. most nem megyünk ki dél és 4 között tehát amit kell intézni v. elötte v. utánna.

télen meg minden délelött és délben lesz majd.



És szerintem még jó eséllyel lehet javitani a napirenden nem rontottad el.

a borotválást zuhanyt akkor intézem ha már alszanak v. a férjem vigyáz rájuk.

2011. aug. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Reggel 6-7 körül ébredés, aztán kb. sírás estig :( Közben 2-3 óránként szopizás és akkor csend van. Néha összejön egy kis csendes nézelődés meg egy kis séta. Este 7-8 körül fürdés, aztán alvás. Éjszaka 3 óránként kelés. Nappal nem nagyon alszik :(
2011. aug. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

8 hetes ikrek

Reggel 7 ébredés kaja utána oviba a nagyobbat utközben bolt posta ha kell intézni vagy venni valammit.Mire hazaérünk 10 óra ujbol kaja aztán mivel a babakocsiban sosem alszanak ilyenkor már félálomban esznek.Délután 1-ig alszanak utána beszélgetünk vagyis én beszélek.aztán még beszunditanak utána fél négy négy körül megint megyünk az oviba utána már fürdésig kint vagyunk és amig a nagyok játszanak addig ők vigyorognak a kocsiban.7-kor fürdés kaja alvás még egyszer kelnek hajnalban ilyenkor gyors kaja után alszanak tovább.

Nálunk tulajdonképpen a nagyobbak alkitották ki az ő napirendjüket mert muszájak voltak igazodni a nagyokhoz mert nem tudtam egyszerre kilenc helyen lenni.

Így sikerült beállniuk és nincs gond csak ha kicsit csuszunk.Az valahogy sosem tetszik nekik.

2011. aug. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Fehér Bianka válasza:
Kislányom már 18 hós,8 hetes korszak.:)Mi reggel 6-7 között ébredtünk,pelenkázás,öltöztetés cici,pici játék a kiságyban,séta közben tea nem tej,alvás én intéztem a dolgom...bolt,posta..stb...kb.3 órát végig aludt,addigra hazaértünk,betoltam a szobájába,otthon mindent elvégeztem amit tudtam,ébredés,pelenka,cici,konyhába velem,főzés,tea,cici,alvás,fél7kor fürdés,tente reggelig.:)
2011. aug. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Reggel 6-7 kelés, pelenkázás, etetés, 1-1,5 bámészkodás kézben, alvás. utána, pelenkázás, evés bámészkodás kézben 1 óra alvás. megint pelenka, evés fél óra alvás, bámészkodás. pelenka, evés, már nincs alvás. utána esti fürdetés, evés alvás. és 3 óránként minden előről.
2011. aug. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Reggel 5-6 kor kel pelenkázom,eszik és teszem vissza aludni. Délelött kb 10-11kor ébred,pelenkázás, nézelődik a játszószőnyegen, ez még nem hosszu idő, amikor nyüszög, akkor evés, utána még beszélgetünk,aztán alvás. Kb 1-2kor ébred és megint ugyanúgy, mint 10-11kor. Legközelebb 4-5kor kel akkor evés rögtön és megyünk sétálni fürdésig, ami 7-8kor van. Akkor eszik és reggelig alszik. Ha valamit intézni kell délelőtt, akkor a 10-11 órai ébredésekor megyünk. Babakocsiban nem alszik olyan jól.

Szerintem még nem vagy elkésve a napirend kialakitásával.

2011. aug. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!