Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már teljesen kivagyok, mit...

Már teljesen kivagyok, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
kisfiam 9 hónapos. alig eszik a tápszeren kívül valamit. 4 hónaposan kedztem hozzátáplálni, szépen haladtunk. aztán 5 hósan elkapott egy vírust, és azóta nem bírom kanállal megetetni. nem hisznek nekem hogy nem lehet, pedig tényleg nem. Jelenleg így néz ki a napunk: reggel 200-225ml tápszer, rá 4 órára gyülmcs, az már majdnem efgy üveg lecsúszik, ez hatalmas eredmény. Erre 3 órára ha kibírja addig, nem mindig, mert nem mindig eszik annyit, megint 200 ml tápszer. ha megyek valahova délután ekkor délután is tápszert kap különben nem tudnék elindulni egy óra múlva üvöltene, de ha otthon vagyunk próbálkozok a főzivel, ebből van h megeszik háromnegyed üveggel, de inkább féllel, azt is keservesen, és ezutám estére megint tápszer. vettünk etető széket, fektetve nem eszik, ülve elmászik előlem. de néha fel sem emeli a fejét, nem nyitja ki a száját. el vagyok keseredve. persze, jó hogy legalalább a tápszert megeszik. darabos kajára öklendezik, általában. már borzasztó rossz hogy így kínlódunk a kanállal..mit tennétek a helymeben? köszönöm előre is
2009. aug. 20. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
etesd cumisüvegből, majd később áttértek újra a kanálra.
2009. aug. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
abból sem eszi meg, hidd el próbáltam
2009. aug. 20. 13:19
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi is így jártunk betegség után. Azt hittem sohasem fog a tápszeren kívül mást megenni! Sokszor pár kanál gyümi vagy főzelék után az egész konyhát takarítani kellett, őt meg fürdetni. Sok-sok próbálkozás után lassan észlelhető lett a mennyiség, amit megevett. Ami még bevált: elvittem egy boltba, kezébe nyomtam 2 féle kis evőeszköz készletet, hogy válasszon, amelyik jobban tetszett neki megvettük és azzal szívesebben evett. Szóval türelem és kitartás! :)
2009. aug. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm! énois mindennap próbálkozom, már van egy kis látszata, de olyan rossz:( minden jót nektek is!!
2009. aug. 20. 14:49
 5/11 anonim ***** válasza:
Még nagyobb kitartás! Nagyon rafkósok ám! Persze egyszerűbb a tápit kiszivni az üvegből, mint kanalazni...szerintem légy következetes, minden nap próbáld. 10 hósom sokszor etetésidőben nekiáll csapkodni a székében, kiütni próbálja a kanalat a kezemből, forog, bámészkodik, lehajolva matat....de én nem tágítok! Tudom hogy éhes, azt meg mostmár ő is tudja, hogy bizony ez az ebéd és most kanalazni fogunk. Hisztizik, nyöszörög az elején....majd egyszercsak meggondolja magát és képes 250 gyümit/főzit belapátolni. Szóval légy határozott és nagyon türelmes! Van, hogy teljes konyharésztakarítással jár az ebéd... Hidd el hogy van még ilyen tiltakozó baba, de mindig más a hangulatuk, kisangyalként is tud enni, ha épp ugy gondolja és valóban éhes!:)
2009. aug. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok:a darabost hagyd még, először nem baj ha pépként szokja meg a főzit, ha már az általad remélt mennyiséget simán eszi, akkor kezdeném a próbálkozást, egyszerrr még sok neki.
2009. aug. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi! nekem ugyanezt casinálja, tényleg rafkós:) őis néha megeszi, van h nem, én mindennap próbálom, nemhagyok ki egyet sem..köszi a tanácsot, türelmem még van, remélem megszokja hamar mostmár..
2009. aug. 20. 15:57
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia !Mi is 9honaposak vagyunk igaz ő szopizik ,de akor sem akart nagyon enni sőt kanálal alig tudtam megetetni nem engedte hogy a szájához érjek és ki derült hogy a foga miatt volt ,ki jött neki 2 foga és ez miatt nemevet.Nem lehet hogy a foga kinóza őt és azért nem akar enni?Mert hogy nálunk ki jött ez a két fog jobban eszik.
2009. aug. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

A lányom is 9 hónapos:) 4 hónapos korától két héttel ezelőttig szépen evett kanállal szinte mindent. Most ott tartunk, hogy a gyümit pürésítve egy nagyobb jukú cumin adom, az ebéd nagy hadakozva megvolt kanállal, a vacsi főzit is valószínű üvegből kapja ma. Reggel és lefekvés előtt amúgy is tápit kap. Visszafelé "haladunk", lassan leszokik a kanalazásról. Éhezni viszont nem hagyom, úgyhogy próbálkozom lelkesen a kanállal, aztán jóllakik cumival. Valószínű jön a foga.

2009. aug. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
van négyfoga, alul és felül 2. és már akkor sem evett még a közelben sem voltak a fogai, ez nem attól van, sajnos, mert akkor legalább tudnám az okát...de már 2. írja, kipróbálom megint a cumisüveget énis...ártani nem ártok vele. köszönöm.
2009. aug. 20. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!