Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kötelező oltásokon kívűl...

A kötelező oltásokon kívűl adattatok még be valamit a babátoknak a plusz választható oltások közül? Melyiket?

Figyelt kérdés

2012. dec. 8. 16:53
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Én a rotavírus ellenit is beadattam, pedig egy vagyon. Félek, mert a mi ovinkban több gyereknek is volt és a nagyobbam hazahozhatja.
2012. dec. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
50%
én a tüdögyuladás elenit,és a rotát . adatam be egyiknek sem mert tul drága .többi nem kötelezött ,viszont igen,inkább a megelözésre adok ki pénzt .
2012. dec. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
90%
Én mindet be adattam. Az ég világon semmi baja nem lett. Még csak lázas sem volt! De nem is beteges hál Istennek. Millióból 1 gyereknek lesz maradandó baja kb. Igen biztos nagyon rossz annak az 1-nek. De gondolj bele, a többi kicsi védve lesz. Miért fizetős? Mert mindenből pénzt akarnak csinálni és ezek nem járnak tömeges megbetegedéssel, így nem fél állam bácsi, hogy rá verik. Gyógyítható, de a szövődményei súlyosak. Ám ezt mindenkinek magának kell mérlegelni, mert senki nem dönthet a gyerek sorsáról, csak a szülő. Nem ítéllek el akkor sem ha nem adatod be, hiszen mint mindennek, ennek is van egy minimális kockázata.
2012. dec. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Prevenart és meningococcus ellenit kapta meg mindkettő, a többit nem.

Nálunk is az agyhártyagyulladás ellenit ajánlotta csak a nem kötelezők közül a doki. Sőt ő azt mondta, hogy ezt már rég kötelezővé kellett volna tenni. Nálunk 2 év volt is járvány, akkor voltam terhes a kicsi, örültem, hogy a nagy nem fogja nekem összeszedni valahol, na és ha be is nyeli nem lesz semmi féle súlyos következménye. Egyébként a szomszéd városban volt egy halálos áldozat egy kisiskolás kicsi lány és volt egy másik aki maradandó károsodással "megúszta". Inkább fölöslegesen kapja meg, mint hogy bármi történjen. Azt viszont tudni kell, hogy valóban nem egy életre szól, 5 évente újra kell oltani.

2012. dec. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Prevenart és meningococcust adattuk be.


A bárányhimlő ellenit beadatjuk 10-12 éves korában, ha addig nem esik át rajta.

2012. dec. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
UK-ban kötelezők között van a meningitis elleni (bár elvileg itt is meg lehet tagadni az oltást, de az alapcsomagban benne van). A rota is bekerül a csomagba jövő év szeptemberétől. Én bárányhimlő stb. ellen nem oltatnék. Influenza ellen sem.
2012. dec. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Katucika0912 ***** válasza:

Kötelezők + ROTA


Én ezt tartottam fontosnak ....


Németországból 6 hós kislány anyukája

2012. dec. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Pneumococcus ellenit, Meningococcus ellenit és a rotavírus ellenit is beadattuk. Jól viselte a babuci. Ami megelőzhető, megtesszük ami tőlünk telik. A család beoltatta magát influ.ellen is.
2012. dec. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Én nem hallgattam a pánikkeltőkre, megbeszéltem a gyerekorvossal, háziorvossal és a Pneumococcus ellenit, Meningococcus ellenit és a rotavírus ellenit is beadattuk. Jól viselte a babuci. Ami megelőzhető, megtesszük ami tőlünk telik. A család beoltatta magát influ.ellen is.
2012. dec. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
57%
Le lettem pontozva, mert be adattam mindet. Menjetek ti a fom-ba. Csak ezért jártok ide? Lepontozni? Nyomorékok. Ez az oldal azért van, hogy meg osszuk a tapasztalatokat, válaszoljunk mások kérdéseire. Én nem voltam bunkó, de most az leszek. ENNYI ÖRÖMÖD LEGYEN AZ ÉLETBEN!!! Kapjál el valami jó kis mutáns tbc-t te majom! (ez annak szól aki lepontozott!!!)
2012. dec. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!