Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kötelező oltásokon kívűl...

A kötelező oltásokon kívűl adattatok még be valamit a babátoknak a plusz választható oltások közül? Melyiket?

Figyelt kérdés

2012. dec. 8. 16:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Érdekes ez az oltás-kérdés, nekem is hamarosan döntenem kell. Először úgy gondoltam, nem adatom be a választhatókat, mert úgy tudtam, hogy még mindig a legyengített kórokozót adják be, de kiderült, hogy már nem, a mai oltásokban már csak ellenanyag van, ezért kizárt, hogy kijöjjön tőle a betegség a babán. De másrészt, azért kicsit furcsa, hogy miért nem kötelező? Talán nem akarják vállalni a felelősséget? Azt ne mondják, hogy azért mert fizetős, annyi minden fizetésére köteleznek, hogy majd pont egy oltásra nem? Szóval kicsit érdekes, és még mindig fogalmam sincs mit csináljak.
2012. dec. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Ezzel én is igy vagyok.most kapjuk nem sokára az elsőt de mondta a doki hogy adassuk be az agyhártya gyulladás ellenit is.de pont ettől félek hogy megbetekszik
2012. dec. 8. 17:10
 3/25 anonim ***** válasza:
Én be adattam a menningoccocus ellenit. A többinél nem féltél? Csak pont ennél? Sajnos a gyerekeket jobban érinti ez a betegség, mint a felnőtteket. Ez nem vicc! Lehet, hogy választható, de akkor is a gyereked a tét. Nekem az orvos azt mondta, nála mindegyik szülő beadatta a babának.
2012. dec. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Az agyhártyagyulladás elleni oltásnál azt az egy dolgot nem szokták elmondani, hogy nem egy életre, csak pár évre véd.
2012. dec. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
agyhártyagyulladás elleni oltást,és prevenart
2012. dec. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Még most kapjuk az elsőt igy még nem kellett a többitől félnem kedves 2.válaszoló
2012. dec. 8. 17:38
 7/25 anonim ***** válasza:
Az agyhártyagyulladás elleni az egyetlen választható, amit nagyon ajánlott a gyerekorvosunk. Azt mondta, sajnos nem közösségbe járó gyerekeknél is előfordulhat és hamar végzetes következményei lehetnek.
2012. dec. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Prevenar (pneumococcus okozta tüdő-és középfülgyulladás ellen) és Meningitec/Menjugate (meningococcus okozta agyhártyagyulladás ellen).

Mindkét gyerekem megkapta ezeket.

2012. dec. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Az agyhartya gyulladas ellen mi is beadattuk a gyerekeknek.

Sokat filoztunk rajta mi is. Feltem en is beadatni, mert en is ugy tudtam ahogy a kedves elsö. De a dokink megnyugtatott, igy mi a beadatas mellett döntöttünk.

Inkabb feleslegesen megkapjak a gyerekek, mint ne adj Isten baj lenne... Vernem is a fejemet a falba, hogy ha nem adattam volna be es a gyerekeimnek baja lenne, pedig eselyem lett volna megovni...

Szoval mi ugy voltunk vele, hogy inkabb feleslegesen kidobjuk azt a penzt, mint kesöbb a gyogyittatasra kell költeni...

2012. dec. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
40%
én feleslegesnek tartom, sok rossz dolgot olvastam ezekről a nem kötelező védőoltásokról... A kötelezőeket úgy is meg kell, hogy kapja a kicsi, nem véletlenül kötelező. Szerintem ezek az oltások csak divathóbortok. Persze az ember a legjobbat akarja a saját gyerekének, de biztos, hogy jó választás egy ilyen oltás?
2012. dec. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!