Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell a konakiont...

Meddig kell a konakiont szedni, amig szopik, vagy fél éves koráig?

Figyelt kérdés
2008. máj. 27. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Addig kell a K vitamin, amíg kizárólag anyatejjel táplálod. Ha már kap esetleg pótlásként tápszert vagy már eszik egyebet is az anyatej mellé, már nem kell, mert akkor már van a táplálékában elég K vitamin.

2008. máj. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt tanácsolta a doktornő, hogy biztos, ami biztos, féléves koráig akkor is adjam, ha már kap mást is. De egyébként tényleg addig kell, amíg csak anyatejet kap.
2008. máj. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta,az orvos, hogy kb. 3 hónapos koráig függetlenül attól, hogy szopik-e vagy sem.
2008. máj. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hogy ebben sincs egyetértés az orvosok között...

Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy addig kell adni, amíg anyatejen kívül, más ételből meg nem eszik egy teljes adagot. Amikor megkérdeztem, mennyi a teljes adag, azt mondta, vagy akkor teljes adag, ha már nem kér utána cicit, vagy ha nem cicizés előtt eszik szilárdat, akkor abban az esetben elég, ha egy étkezés már szilárd anyatej nélkül.

Minden orvos mást mond... én amondó vagyok, hogy azt a legjobb figyelembe venni, amelyik a legtovább ajánlja, mert tudtommal túladagolni nem lehet.

2008. máj. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk az a "szokás", hogy függetlenül attól, hogy kizárólag szopizik még v. már kap mást is 4 hónapos koráig kell adni. Hát elég nevetséges és egyben elkeserítő, hogy minden doki mást mond...
2008. máj. 28. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdeztem a védőnőt mert egy kismamaismerősöm tápszer mellett is adott a gyerekének konakiont, azt mondta sürgősen menjen el a dokijához és beszélje meg vele mert könnyen túl lehet adagoni, mivel zsírban oldódó vitamin és lassan ürül a szervezetből. Én addig adtam a babónak amíg el nem kezdtem a hozzátáplálását, két babakanálnyi almában is van annyi k vitamin ami elegendő nekik.
2008. máj. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az utolsó válaszoló vagyok, azt elfelejtettem hogy benne van a betegtájékoztatóban is hogy mit okoz a túladagolása és az mit is jelent pontosan, ha jól emlékszem veseproblémákat okozhat a túladagolás.
2008. máj. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!