Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El fog ez múlni idővel?

El fog ez múlni idővel?

Figyelt kérdés
A babám 13 hónapos és nem hajlandó csak bébiételt enni. Ez még a kissebbik gond, a nagyobb az, hogy csak azt ami gyümölcsel van, tehát nem eszik valami változatosan. Próbálom becsapni azzal, hogy gyümölcsöt keverek a nem gyümölcsös bébiételbe, de nem mindig eszi meg. A házi kosztot csak meg kóstolja - 4-5 falatot - de jól nem lakik azzal. Mit tegyek? Hagyjam és örüljek, hogy egyáltalán eszik valamit, vagy mit csináljak? Azok írjsanak akik hasonló cipőben járnak vagy jártak, tehát van tapasztalatuk.
2009. aug. 20. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem adj neki azt, amit megeszik. Egy nagyon régi könyv is azt írta, hogy az evést nem szabad túlspirázni, a gyerek egyen akkor azt, amikor amit akar. Az evés létfenntartás, nem dícsérni való esemény.

Szerintem nem baj az, hogy csak gyümis bébiétlt eszik, majd enni fog mást is.

Persze azért próbálkozz néha:-)

Védőnőd, dokid mit mond amúgy?

2009. aug. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt add,amit szívesen elfogad.Az én 20 hós fiam most kezdte el eszegetni a házi kaját.Ez napi 4-5 próbálkozásnál kb 3-4 falat,de már ez is jó.Zöldséget,gyümölcsöt csak ritkán fogad el.Tavaly pl ha csak megérezte a zöldségek ízét hányni kezdett.Akkor csak a gyümölcs+hús babakaját ette meg.Volt idő,amikor csak sav. tejkészítményt és tápszert fogadott el.Értelmileg és fizikailag jól fejlődik,bár ugyan olyan vékony gyerek,mint én és a testvéreim voltunk.A párom volt olyan finnyás gyerek,mint a kisfiunk.A doki azt mondta nem kell aggódni,ha jól fejlődik,mert ez vszínű alkati dolog.Új íz sokszor csak úgy próbál ki,hogy rákenem a szájára,mert ránézésre nem tettszik neki.Amikor így megízleli az új dolgot eszik pár falatot.Sokszor van,hogy ránéz a kajára(mint legutóbb a túrós sztrapacskára) és látszik az undor az arcán:)
2009. aug. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam most lesz 1 éves jövő héten, és én is kivagyok, hogy mennyire nem hajlandó enni a szopizáson kívül. Csak a gyümölcs és a puding. Főzelékből kb. 3-4 kanál, levesből 8-10 kanál. A mienktől meg fuldoklik. Ja és inni sem hajlandó pár kortynál többet. Egyébként nem vékony, tehát gondolom elég neki. Ha a Te babád sem vékony, vagy fogyott, akkor nem hiszem, hogy baj lenne. Egyszer csak ízlik nekik is valami, amit megesznek. Nővérem kisfia is alig evett 1 éves koráig, utána a pörkölttel és nokedlival kezdett rendesen enni.
2009. aug. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is 13 hónapos a babám.

Én azt szoktam csinálni (szintén csak a gyümölcsös babakaját fogadja el a picim), hogy megkapja a bébiételt, aztán kóstol az én főztömből annyit, amennyi jólesik neki.

Reggelire eszik kiflit, virslit, paradicsomot, stb., azzal nincs gond. Ebédre bébiétel + az én főztöm, vacsira bébiétel tejbegríz, meg amit reggelire is megeszik.

Gyümölcsöt szoktam neki adni tízóraira, uzsonnára (barack, szőlő, dinnye, alma, stb.).

Ami még nagyon megy: kölesgolyó, kukoricagolyó, Auchanban lehet kapni.

Próbálj úgy enni, hogy a babád lássa, mi van a tányérodon, hátha akkor meg akarja kóstolni.

Az én babám azt csinálja, hogy rámutat, amit meg akar kóstolni, hátha felkelted ezzel az érdeklődését.

Előbb-utóbb rákap az ízekre, nem lesz gond.

:-)

2009. aug. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én 1 éves lányom meg a gyümölcsöt nem eszi csak a zöldéges kajákat.

Eszik saját főzttöt is, de inkább még csak az üveges jön be.

Amit tszek, hogy olyan helyre rakom a gyümölcsöt, hogy meglássa és ha rámutat valamelyikre, már rakom is be az etetőszékbe, megkapja az áhított gyümit. De csak szopogatja, már ennek is örülök.

Aztán a főzelékekbe szoktam rakni 1-2 kanál gyümölcsöt, hogy ne legyen más az íze.

házi ételeket meg úgy adom/adnám, hogy mikor éhes, akkor eszek én is és megkínálokmm az enyémmel először, (pl. a bolognait azt elé rakom, a tésztát kicsi darabokra tépem, azt teszi a szájába), aztán ha azzal végzet, -van, hogy 1-2 falat,de előfordult már, hogy azzal is jól lakott- akkor adom oda neki az üvegesek, amit tuti megeszik.

Végig aggódtam az 1 évet, de most már nem érdekel, mert hizik, nem vékony, eszik, amennyit eszik.

(most a yoghurt, tej, túró elfogadással szenvedünk..)

2009. aug. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vok, bocsesz a félregépelésekért csak még extrában el van törve a kezem, gipsszel nehéz írni.. :(
2009. aug. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!