Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van minden este elalvás...

Miért van minden este elalvás előtt cirkusz? El fog múlni idővel?

Figyelt kérdés

9 hetes a babónk, és minden este ilyen tájt (most is) sír, csak sír és nem alszik. Pedig már fáradt is lehet. (lehet, hogy azért..) 8-kor volt fürdés, előtte evett.

A párom próbálja csitítani, altatni, nem sok sikerrel. Fél órája kb. cummogott a cicin, mert akkor is ordítás volt.

Nem hiszem, hogy a hasa, akkor máshogy sír.

Mindjárt megpróbálom megetetni még, de általában nem szokott segíteni, van, hogy éjfél, egy körül alszik el.

Miért? Kinövi majd?


2010. jan. 25. 22:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést akár én is írhattam volna,annyi különbséggel,hogy az enyém 10 hetes. :)

Remélem megoldódik,az enyémnél volt hogy fél 4kor aludt el.

2010. jan. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom írni hogy ha cici után beraktam a kiságyba és felébredt sírt újbol etettem .Nekünk ez vált be. Rengeteget evett.Volt hogy többször repetázott.Nem kövér.

MI fürdetés után etettük.

De ha hasfájos akor sajna ki kell mindent probálni.

2010. jan. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor nem vagyunk egyedül. Az etetésnek lőttek, most úgy tűnik elaludt. De hogy meddig....

A hasfájása kezd alábbhagyni, úgy gondolom, ez biztos nem a hasa...

2010. jan. 25. 22:36
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

Hála Istennek én ezt a gondot nem ismerem, mert kezdettől fogva, tehát már az első itthon töltött estétől fogva "szeánszozunk" ismerősök tanácsára.

A szeánsz a következő: 8, fél 9 körül fürdés a szobájában (apa az úszómester), majd átmasszírozás testápolóval (itt már kezd ellazulni), majd a kaja már csak sólámpa mellett, tehát kevés fénynél, nem beszélek hozzá, és gyakorlatilag már a böfire majdhogynem beájul. Ahogy leteszem az ágyába, kap egy fejsimit, betakarom, és abban a pózban már alszik is, reggel 6-ig fel sem ébred (tulajdonképpen akkor is én keltem fel enni).

Próbáljatok valamilyen nyugtató hangulatot teremteni nála, hátha az segít.

Banyuci

2010. jan. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Fürdesd korábban, nálunk bevált, este 6-7között, kivirgonckodja magát 10ig, hidd el, nem lesz képes sokkal tovább fent maradni. Figyeld Őt és ha már dörgöli a szemét vagy laposakat pislog, ha anyatejes, szoptasd meg nyugis körülmények közt és elvileg EL KÉNE ALUDNIUK!!!

Hát nálunk sem mindig jön be...de leginkább ez vált be.

Kétgyermekes anyuci

2010. jan. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nem lehet,hogy kevés a tejed?az én fiam ugyanezt csinálta,aztán kapott pótlást,mert mindkét cicimet kiszívta.aztán nyugalom lett és alvás.
2010. jan. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nálumk is ugyan ez volt,mint nálatok,csak az én fiam visitott mint a kismalac(bocsánat a kifejezésért)1 hónapig minden áldott este megvolt ez a mizéria.7 kor fürdés,utána cici és csak sírt 10-ig ha olyan ja volt.anyukám tanácsára adtam neki tápszert,és a fiam ki8cserélték.evett és be is aludt.a védőnőnk meg csak eröltette hogy ciciztessem,ne nyúljak a táphoz.hagyjam sírni.de mikor már teljesen kivoltam,mert azt hittem h én csinálok valamit rosszul.és nekiadtam a tápot,és a fiammal azóta nincs ilyen probléma.szóval nálunk kevés volt a tej.

próbáld meg hogy beszélj a gyerekorvosotokkal,h irjon fel valamilyen tápot,és probáld meg cici után megetetni még.(egyébbként tudsz patikába venni recept nélkül is )

remélem sikerül megoldani az esti mizériát

5 hós lurkó anyukája

2010. jan. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
az en lanyom 5 honapos es minden este cirkusz az esti at oltozes es etetes,mi is csak remenykedunk hogy lassan elmulik.emi
2010. jan. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbáld hamarabb fürdetni, és utána etetni.Lehet, hogy a fürdéstől felélénkül, és utána nincs ami lenyugtassa.Nálunk hatkor van fürdés, aztán fél héttől hétig evés, aztán elalszik egy fél órára.Fél nyolctól nyolcig még egy kör evés, cicizés.Nyolckor leteszem, szintén fejsimi, ahogy Banyuci írta, és reggel hatig alszik.Akkor már hallom, hogy cuppog, átmegyek, cici, aztán még alvás fél9-9-ig.

2010. jan. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket! Igen, még látszik, hogy kínlódunk ezzel az esti napirenddel, nem tudom még mindig, hogy hogy a legjobb.

Enni azért eszik fürdés előtt, mert különben végigordítja, pedig már 2 hetes korától szeret fürödni.

Gondoltam, hogy fürdés előtt teát adok neki kicsit, és fürdés után hami, de ez sem nagyon vált még be.

A fürdés után krémezés van, ezt kezdetben utálta, ordított mindig, ezért nem is nagyon erőltettem, bár a maszírozást én is meg akarom tanulni. Most apa fürdet, meg kenőz, már nincs ordítás, de még mindig nem szereti.

Szerintem a tej mennyiségével nincs gond, mert soszor bealszik a cicin, de mihelyt megmozdítom, hogy beteszem a kiságyba, kipattan a szeme. Pedig egy pár hetes korában még működött, mostmár nem. Az a baj, hogy mindig máskor alszik el, és ébred fel, így nem tudtunk még igazi esti "szeánszot" kialakítani. De összegyúrom amit írtatok, és próbálkozunk.


Pl. tegnap írtam, hogy elaludt. Gondoltam de jó, megint kelhetek 1-kor mert a hasa nem bírja tovább. Hát.. 4 órakor kelt, evett, 5-kor már aludtunk, utána pedig reggel 9-kor kelt megint. Csinál ilyeneket, szóval lehet, hogy szép lassan eljutunk odáig, hogy este 9-től reggel 6-ig alszik?

2010. jan. 26. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!