Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tasakos kaják? Mi a véleményetek?

Tasakos kaják? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
14 hónapos a lányom. Adhatok neki olyan ételeket amiket tasakos alapból készítettem? Nagy bajban vagyok az etetésével, mert sosem voltam egy konyhatündér és a repertoár elég szegényes. Viszont szeretjük ezeket az alapokból elkészített ételeket. Elvileg rá van írva, hogy tartósítószer mentes és ízfokozómentes. Ma Carbonara spagettit akarok csinálni... (lehet beszólni, hogy minek szültem, stb... nem mindenki született szakácsnak)
2009. aug. 20. 07:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

NEm adnék gyereknek egyáltalán tasakos ételeket, még a nagyoknak se. PErsze, hogy rá van itsva sok minden , ami szép és jó, csak nem igaz. PL. az izfokozó - nem mindenet kell feltüntetni, csak néhányat, a többi csak árt, de még sincs ráirva. Ugyanez érvényes a tartósitószerekre is.

Bántani nem akarlak, ebböl a kérdésedböl is látszik, higy a gyerekedet egészségesen akarod etetni. Amit javasolnék: próbálj meg megtanulni fözni. Az interneten van sok olyan oldal és fórum, ahol egyszerüen le vannak irva receptek, és tanácsot is tudsz kérni.A carbonara egyáltalán nem nehéz: a tésztát (kb. fél kg) a szokott módon megfözöd. Egy nagyobb edényben fél cm- es kockákra vágott bacont (vagy más húsos szalonnát) kisütsz, amit kezd pirulni, leveszed a tüzröl, belekevered a kifött tésztát és ráütsz 4 -5 tojást, meg egy doboz tejföl, sóval és fekete borssal füszerezed, jól összekevered és egy picit még visszarakod a tüzre, kevergetve addig sütöd, amig a tojásos massza krémes állagú lesz.

Ha nem elég füszeres, borsot meg sót mindenki tehet még rá a tányérban.

Hidd el, nem olyan nehéz és ha elöszörre nem tökéletes, akkor máskor még tudod gyakorolni.

2009. aug. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!