Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszevő babák anyukáitól...

Rosszevő babák anyukáitól kérnék segítséget.8,5 hónapos kisfiam szinte semmit nem akar megenni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

4 hónaposan kezdtem neki tejpépet adni, mert nagyon sokszor ébredt éjszaka. Ez be is vált, de a mai napig nem eszik meg egy egész adagot belőle, max. 1/2 - 2/3-ot. 5,5 hónapos korában kezdtem kóstoltatni vele a gyümiket, de a mai napig nem tudtam igazából kiváltani egy szopit sem, mert ebből is max. 50-60 g-ot eszik meg. A zöldségeket egyáltalán nem eszi, az első kanál után soha többet nem nyitja ki a száját. Próbáltam hússal is a zöldséget és a gyümit is, de úgy sem kell neki. Babakekszből, kiflicsücsökből, kenyérhéjból is csak minimálisat eszik meg. Néhány napja kap egy kis margarinos kalácsot, ezt megeszi, de ebből is nagyon kis adagot. Éjszaka 3x - 4x kel, gondolom éhes. Ilyenkor kap cicit, de jobb lenne, ha az adagját napközbn enné meg.

Valaki volt ilyen helyzetben? Lesz ez jobb valamikor? Szeretnék már néhány szopit kiváltani, jó lett vlna, ha ekkorra már csak a reggeli és esti marad meg, de ez most elérhetetlennek látszik. Már az idegösszeroppanás szélén állok, kétségbeejtő, hogy semmit nem eszik!

A doki nem mondott rá semmit...

Segítsetek, ha tudtok! Köszönöm :-(((


2009. aug. 18. 20:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A 23:23-t nem kellett volna lepontozni.Tényleg vannak ilyen babák.

Szerintem ne aggódj nagyon szép súlyban van a babád.

A kérdezőnek.Hány kg a babád?Az természetes hogy a mozgással nem gyarapszik annyit,a lényeg hogy ne essen a súlya.

Kínálgasd az étellel ,ha igényli elfogadja.

Kérd ki egy szoptatási tanácsadó véleményét.

2009. aug. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sajnálom, hogy ennyi sorstárs van :-(

Nem tudom, ki meri lepontozni a válaszokat, nekem mindegyik egyformán hasznos volt!

A szoptatási tanácsadó ebben is tudna segíteni? Mert a szoptatás részével nincs gond, van még tejem, meg szopik is a kisfiam. Éppen hogy már nem szeretném, hogy annyit szopizzon.

Amúgy 2 hete volt 7790 g, tehát 8 hónaposan. 6 hónaposan meg 7540 g volt.

2009. aug. 19. 17:25
 13/13 anonim ***** válasza:

Igen a szoptatási tanácsadó ebben is tud sgíteni,hiszen a hozzátáplálás a szotatás része.

De szerintem csodát ne várj,lehet hogy a babád ilyen fajta.

A fiam 2800gr született,1 évesen 7700gr volt,nagyon rossz evő.10 hónaposan 7-8 kanál főzeléket evett a többi szopi volt.Már 12 éves 40 kg,úgyan olyan sovány testalkatú mint volt,de sokat eszik.

Amíg szépen fejlődik a babád mozgásában,értelmileg ,jókedvű kiegynsülyozott nem idegesíteném magam a dolgon..

Figyelj arra hogy az étkezés egy kellemes dolog legyen az életében,ne lássa azt hogy te ideges vagy esetleg kicsit erölteted az evést,mert ez a legjobb út hogy a gyermeked rossz evő legyen.Sajnos én ezeket már tapasztalatból írom.



[link]


Ez a link a hozzátáplálásról szól.

2009. aug. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!