Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell-e otthon cipőt adni egy...

Kell-e otthon cipőt adni egy éves kislányomra?

Figyelt kérdés
Mindenhol szőnyegpadló és laminált van, tehát nem fázik fel, csak az az kérdés, hogy nem deformálódik-e el a lába (sarka, bokája befelé fordul)? Már teljesen önállóan jár. Ti adtok rá kérges szandit? Én csak akkor adok rá, ha kimegyünk a házból.
2009. aug. 18. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Én csak akkor ha kimegyünk,bent nem. nekünk parketta, szőnyeg van.Nem jó ha folyton cipőben van,állítólag így egészséges nekik.
2009. aug. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem adok bent cipőt a kisfiamra. Sőt, van amikor lent az udvaron is mezítlábazik.

Nálunk járólap és szalagparketta van a lakásban. Ha hidegebb van, akkor zoknit kap a lábára, ha melegebb, akkor mezítlábazik.

Sokkkal egészségesebb, ha minél többet van mezítláb, mint cipőben/szandiban.

Mi kérges szandit már nem is veszünk... 17 hónapos

Amikor járni tanult, akkor volt neki kérgese, de amióta stabilan megy, már nincs ilyen cipője.

2009. aug. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyenletes talajra(járólap, laminált padló): olyan kell, ami tartja a bokáját és egy kicsit a talp ívét. Itt nem kell dolgozni a lábnak (ez nem a természetes talaj), ellustul, eldeformálódhat (feltételes mód!)

Egyenetlen talaj (utca, homokozó, fű): mezítláb, v. puhatalpú cipő, mert ezeken a helyeken kell és tud dolgozni a lábfej összes izma.

2009. aug. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!