Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is végigsírta a baba oltását?

Más is végigsírta a baba oltását?

Figyelt kérdés
Ma 2 hónapos a babám. Megkapta a 2. kötelező oltását. A doki még a közelében sem volt, de én már bőgtem, mint az albán szamár. Szerencse, hogy ott volt a férjem és ő fogta a picit. Nekem a vigasztalás része jutott, majd meg szakadt a szívem. Ti hogy éltétek meg a szurikat?
2009. aug. 17. 11:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ha te sírsz, akkor már akkor is feszült vagy, amikor mentek a dokihoz és ez a gyerekedre is nagy hatást gyakorol, hidd el.

Nekem 3 hetet töltött a kislányom kórházban, és az első két nap bőgve mentem be és hagytam ott, aztán rájöttem, hogy ez neki nem jó, Meg nekem sem. Erőt kellett venni magamon. Azóta túl vagyunk egy rakás vérvételen, altatáson, vizsgálatokon, sosem sírtam, a babám is csak amíg megszúrták. Így könnyebb, próbálj meg erősebb lenni, ha az segít, mondogasd magadban, hogy ez érte van, neki jó, és nem hal bele egy tűszúrásba. (nekem könnyű, én eleve nem félek a szuriktól)

Oltást még nem kaptunk, mert amíg az összes leletünk nem lesz negatív, addig nem kaphatunk.

Azért remélem segítettem.

2,5 hónapos kislány anyukája

2009. aug. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én megértelek!

Az első oltást én végigbőgtem.

Bizony.

Így volt.

Nem voltam rá felkészülve, hogy ezen is túl kell esnem.

Ráadásul én magam tűfóbiás vagyok, szóval annyira sajnáltam szegény babómat, hogy legszívesebben elfutottam volna vele még a sorrakerülésünk előtt.


Viszont tudtam, hogy ez lesz, és én is vittem segítséget, az édesanyámat.

Ő fogta a bébit, amíg oltották, aztán a vigasztalásra én is összeszedtem magam, mivel a baba alig-alig sírt.


A dokinő jól ki is nevetett, de hát láttak ők már ennél cifrábbat is, mint egy könnyes szemű újdonsült anyuka.


A következőnél már jobb volt a helyzet, aztán meg már egyedül vittem, és azóta is én magam fogom a manót, amíg oldják.


Lányod van?

Akkor a fülkilövés is nagyon meg fog viselni.

Na ott aztán zokogtam én is, mert azt a beavatkozást ÉN AKARTAM.

Aztán meg szidtam magam, hogy ilyen kínoknak tettem kis szegénykémet.

De túlélte.

Én is.


Majd belejössz ám, csak szokni kell.

2009. aug. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
4. vagyok! Nem vagyok flegma, de nem tudom miért kell egy szuriból ekkora ügyet csinálni. Amikor kislányom 2 hetes korában bejelentette az orvos, hogy holnap altatásban műti...na akkor én is sírtam. Meg akkor is mikor a szemem láttára ellenkezett az a csöpp kis test az altatógáz ellen, és egyszer csak már nem mozdult és aludt. Nem kívánom senkinek, hogy ekkora babáját műtsék, de ezek után egy sima szuri nem tűnik olyan siratni való dolognak.
2009. aug. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Utolsónak: sajnálom, ami a babáddal történt, de nem hiszem, hogy ez alapján el lehet ítélni azt, akit ennyire megvisel a szuri. Igenis nagy dolog egy szuri, pláne az első. Én is bőgtem először, azóta már nem. Sőt, amikor a hasfájós korszakunkat éltük, együtt sírtam a kisfiammal, mert szörnyű érzés volt, hogy ennyire szenved, én pedig tehetetlen vagyok.
2009. aug. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Kedves 4.!

Még mindig nem értem miért állítod, hogy cirkuszoltam! Lehet eltúloztam az albán szamár kifejezést, de ha valóban nagyon sírtam volna, azt sem nagyon szégyelném. A doki, az aszinsztensnő, és a gyógyszertáros is azt mondta, hogy hozzászoktak. Ezek szerint nem én vagyok az egyetlen. Elgondolkodtató.

Szerintem lehet a másik végletbe is esni: felnőve a gyerek egyszer majd megkérdezi, hogy te anya miért nem sirsz egyszer sem, ha nekem fáj? Akkor próbáld majd megmagyarázni neki, hogy te eggyüttérzel, csak nem látszik. Nagyon sajnálom, ami a kislányoddal történt, és remélem már minden rendben van vele.

utolsó előtti válaszolónak: kisfiúcskám van, úgyhogy szerencsére a fülbelövés kimarad :)

2009. aug. 17. 18:23
 16/16 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

Ne úgy képzelj el, hogy egy érzéketlen bunkó vagyok, de számomra az oltás nem volt ekkora megrázkódtatás. És megígérem neked már most, mikor a lányom még csak 1 éves, hogy a kérdés nem fog elhangzani a szájából SOHA!! Ugyanis én mindent megteszek érte, és igen is bele voltam betegedve mikor kiszúrták a fülét, és megígértem magamnak, hogy a következő lányomnak (ha lesz) , nem lesz fülbevalója.

Vannak mostanában rossz napjai, valószínű a fogaival szenved, és megesik, hogy együtt sírunk, mert semmi nem jó neki, de látom rajta, hogy kínlódik.

Szóval nem kell rögtön rossz anyának kikiáltani, mert nem sírtam az oltáson!!

2009. aug. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!