Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18hónapos kislányom rossz evő...

18hónapos kislányom rossz evő még mindig! Van sorstársam?

Figyelt kérdés
Már utálom az etetést!Néha belülről totál kivagyok! Így hogy fog megtanulni egyedül enni? Hogy szoktasam rá a sok-sok ízre ételre mikor az mondja hogy nem és tolja el a kanalat! Amit eszik "de nem ám nagy mennyiségeket":leves,kakaó,néha péksüti,gyümölcsök na azt szereti,joghurt, és ennyi! Már azon gondolkoztam 2évessen beadom bölcsödébe hátha ott eszik a többi gyerekkel! Szerintetek mit tegyek? Mikor várhatom a változást?
2009. aug. 17. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom 27 hónapos és pont most akartam egy ilyesmi kérdést kiírni. Igaz ő eszik egyedül, sőt, ha megpróbálom etetni, akkor megmakacsolja magát és még azt sem eszi meg, amit egyébként megenne. Régebben jobb volt a helyzet 1-1,5 éves korában még imádott enni. Aztán mióta egyre több nasit eszik azóta romlott az étvágya. Én amikor már kivagyok, amiért nem eszik meg válogat, olyankor bekeményítek és nem adok neki semmi édességet. Az édesség alatt értem a Danoninot, a pudingot, kekszet, Túró Rudit. Inni is csak vizet, vagy cukor nélküli teát kap ilyenkor. Csak egészséges kaját kínálok fel és ha nem kéri, akkor így járt. Ez régebben be is vált és ebédig úgy kiéhezett, hogy délben bármit megevett. Viszont mostanában ha azt mondom, hogy "ha nem kell az ebéd, akkor mehetsz aludni!", akkor el is megy aludni éhesen. Viszont amikor fölkel, akkor eszik rendesen. Igaz, hogy ez 3-4 óra körül van. Csak így elég nehéz programot szervezni.

Az egyedül evésre én a natúr joghurttal szoktattam rá (akkor még szerette). Előnyei: Meg lehet vele tanulni a kanalazást, kimegy a ruhából és még ha az egész kiborul is nem nagy veszteség, mert nem drága. Persze kell egy jó előke. Én a merev, zsebeset szeretem. Még mindig használjuk.

2009. aug. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Vízet iszik a kislányom is ezt szokta meg nem is kell neki más! Nasi sincs! A két evés közti időt is kitolom! Várom még a válaszokat!
2009. aug. 17. 10:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Kislányom 1 hét múlva lesz 2 éves és soha nem volt jó evő, talán csak akkor amikor szopizott, kb fél éves koráig. Bizonyos életszakaszaiban más-más dologgal sikerült beleszuszakolni az ételt. Másfél éves kora körül a játékkal lefoglalás jött be, most a mesenézésnél tartunk, ez válik be épp. Az önálló evéstől még messze állunk, nem azért mert nem lenne képes rá, hanem mert ha hagynám, ennyit sem enne, mert csak játszana az étellel. Valamit valamiért... 2 hónapja voltunk védőnőnél, akkor 83cm és 10,35kg volt, most lesz a 2éves státuszvizsgálat, kíváncsi vagyok mit alakítunk, mert mostanában viszonylag rendesen eszik, épp nem fogzunk.

Üdv.

2009. aug. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 19hónapos és az utobbi pár napban rettenetesen nehezen tudom rávenni az evésre!Prüffög mikor a szájához teszem az ételt!Már teljesen kész vagyok mindig attól rettegek hogy beteg lesz biztos attól étvágytalan!Fözhetem a kedvencét,vehetem a párizsit,a virslit a krémtúrót pár falat és ennyi!Ö is állandóan szölöt enne de nem lehet ugye mert hascsikarása lesz!Valami étvágyjavítón gondolkoztál már?én nagyon holnap lesz tanácsadás lehet elmegyünk beszélek a dokinkal hátha tud megoldást!Amugy megkérdezhetem hány kg-m és cm a kislányod?Kisfiam 11,40kg és 82cm!
2009. aug. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Igen gondolkoztam étvágyjaviton de mivel még nemrég szopizott így lebeszéltek róla! Nemsoká megyek tanácsadásra 3 hónapja nem voltam de olyan 11kg körül van a kislányom, "kb.80cm"!! Mióta nincs szopi nem is hizik annyira! Én meg azt szeretném megkérdezni kisfiad mennyit hizott 15-18hónapig?
2009. aug. 18. 15:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát ahogy számolom 60dkg-ot hízott összesen!Bár volt közben sajnos egy tüszösmandula gyulladása ami nagyon megviselte még szurit is kapott!A védönö szerint teljesen jól fejlödik és normális a gyarapodása!hétfön kaptunk étvágyjavított eddig egész jól használ!

Minden jót Nektek!

2009. aug. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia! Milyen étvágyjavitót kaptál? Válaszod előre is Köszönöm!!!!!!!!
2009. aug. 24. 08:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!