Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit eszeljek ki, hogy a...

Mit eszeljek ki, hogy a védőnőnek végre leessen: utálom, ha váratlanul állít be?

Figyelt kérdés

Mondtam többször is, hogy egyeztessünk időpontot, mert nem biztos, hogy itthon leszünk. Azt mondta, nem baj, majd becsenget, úgyis észreveszi,ha nem vagyunk itthon. Szóval nem vette a lapot.

Én meg egyszerűen utálom, ha váratlanul állít be, mert szeretek délelőtt, mikor a babám visszaalszik, egy szál pendelyben tévézni, vagy visszafeküdni, vagy habos fürdőt venni... és állandóan a magamra fordítható kis időmbe rondít bele.

Mit találjak ki? Segítsetek! :(


2009. aug. 16. 21:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálunk is így volt. De mondjuk engem nem érdekelt, ha épp kupi volt, vagy bugyiban voltam, érezze magát ő zavarban. Aztán mondtam, hogy nincs kérdésem, így hamar lelépett. Fél éves koráig havonta kell mennie, a szabály szerint, bár ezt nem mind tartja be. Utána majd ritkábban megy, csak kitartás.
2009. aug. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Akiket rendszeresen vársz, hogy jöjjenek hozzád, azokkal beszélj meg egy jelet (pl. egy rövid csörrenés, utána a hosszabb). Így tudni fogod, ők jöttek-e, vagy más, idegen. Én megmondom őszintén, nem nagyon nyitok ajtót senkinek, ha egyedül vagyok otthon a gyerekkel. A postára elmegyek a küldeményért, az ismerősök meg mobiltelefonon csöngetnek meg, ha jönnek.
2009. aug. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Egyszerűen mondd meg, hogy Te jobban szeretnéd, ha inkább időpontot beszélnétek meg, mert nem biztos, hogy itthon vagytok vagy éppen alszik a kicsi és felébreszti azzal, hogy csenget a kaputelefonon, neked pedig nagy munka újra visszaaltatni. Csak konkrétan mondd meg neki szerintem. Egyébként nem is tudom, hogyan gondolja, hogy váratlanul jön. Kisgyerekes családban (és ezt egy védőnőnek kell a legjobban tudnia) első, hogy érdeklődjön, mikor nem zavar, mikor alszik a gyerkőc stb. 15 hós kislány anyukája.
2009. aug. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Akár hogy is nézzük,ez kicsit szemtelen dolog a védőnő részéről,nem?!Ha nem vette a lapot és tényleg nem szeretnéd,hogy zavarjon (akkor amikor valóban nem alkalmas) mondd meg,hogy igenis előzetesen kell jelentkeznie,mondjuk telefonon!Ez a legegyenesebb,így nem muszáj apró füllentésekbe keveredned és nem kell leselkedni,hogy vajon mikor toppan be.

Szerencsére a mi védőnőnk nagyon udvarias,mindig telefonál,mielőtt meglátogat minket.

2009. aug. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha éppen magaddal vagy elfoglalva, egyszerűen nem nyitsz ajtót. Ha pedig amúgy ráérnél, csináld úgy, hogy pont útra készen vagytok, öltöztök, kapkodsz, mert időre mentek.... Bár, ha eddig nem esett le neki, akkor sanszos, hogy így sem fog. De majdcsak leszokik rólatok.
2009. aug. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ilyen túlbuzgó volt a védőnő :o)

Egyik alkalommal (amikor pont szopizás alatt kopogott, mivel nem tudtam menni így többször egymás után és hangosabban tette) elfogyott a türelmem, a babám pont elengedte a cicit, felkeltem és kimentem ajtót nyitni. Ott állt vigyorogva és mondta hogy"jöttem megnézni mi a helyzet veletek". Én meg válaszoltam"ahogy jöttél,úgy mehetsz is,majd megyek a tanácsadásra minden hónapban egyszer". Nézett nagy szemekkel és látta hogy elég ideges vagyok, ekkor jött a kínos csend.... Majd gyorsan elmagyaráztam neki: örülök,hogy a szívén viseli a sorsunkat, de nekünk is kijár a nyugodt alvás vagy evés,amit éppen szépen megzavart a kitartó kopogásával....és hogy vagy telefonáljon mielőtt jön, vagy várja meg amíg mi megyünk hozzá". Azóta egyszer volt, előtte telefonált, és havonta megyünk,nehogy azt higyje hogy elvesztünk :o) Nem sértődött meg, jóban vagyunk most is. Szerintem nyugodtan mond meg hogy ne jöjjön, majd ti mentek, vagy ha nagyon akar akkor előtte szóljon.

2009. aug. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én pont ma jártam így. Mindig kedden szokott jönni a védönő, így nem számítottam a látogatására. Épp szopiztunk a babámmal, amikor kopogott. Persze ő is kitartó volt. Én nem nyitottam ajtót.
2009. aug. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Nahát, megoldottam, félre raktam a kaputelefont, viszont így a postás se tudott bejönni :)

Sebaj, elmentünk a csomagért és én is nyugodt vagyok :)))

2009. aug. 20. 17:47
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van ez az idegesítő szokásuk. Szerintem szándékosan csinálják. Gondolj bele neki az is dolga, hogy leellenőrizze, hogy a babát megfelelően gondozzák-e. Ezt csak akkor lehet, ha néha váratlanul állít be. Eleinte engem is zavart, de aztán már nem érdekelt. Legyen ő zavarban, ha épp bugyiban talál, ne én.
2009. aug. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Igen, de ha egyszer beállít váratlanul, és minden rendben, akkor az miért nem elég? Miért kell minden egyes alkalommal?

Mindegy, sose fogjuk megérteni :)

2009. aug. 22. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!